999 rezultate për

tensionin

Autobotet e ujit në gatishmëri, protestuesit për Klodian Rashën mblidhen para Kryeministrisë Sot është dita e katërt e protestës së shqiptarëve për Klodian Rashën. Dhjetrra njerëz janë mbledhur në këto momente
Si të rrisni tensionin e ulët me produktin më të thjeshtë që keni në shtëpi Për njerëzit që vuajnë nga zemra ose tensioni i gjakut lëngjet janë një nga kurat më të mira e natyrale. Për të ulur pre
Në mëngjes apo në mbrëmje, kur duhet t'i pini ilaçet e tensionit Studimet e reja thonë se marrja e medikamenteve kundër tensionit të gjakut në mbrëmje mund të jetë shumë efikase për tru
Pesë ushqimet e duhura për të mbajtur tensionin nën kontroll Shumë persona kanë probleme me shëndetin dhe mundohen t’i dëgjojnë sa më shumë këshillat e mjekut. Ata që ankohen më së
Mourinho rrit tensionin ndaj bordit të "spurs" për Muriqin Mediumi turk ‘Takvim’ dhe disa mediume angleze kanë shkruar që trajneri i Tottenham, Jose Mourinho është duke bërë presi
E keni matur gabim, si të kontrolloni saktë tensionin Në mënyrë që të zbulojnë nëse vuani nga hipertensioni apo jo, mjeku apo infermieri do ju masin tensionin e gjakut. Mënyr
Si ta kontrolloni tensionin e lartë të gjakut Tensioni i lartë i gjakut mund të shkaktojë vdekjen e parakohshme Tensioni i lartë i gjakut është gjendje e njohur po as
Si të trajtojmë tensionin e ulët të gjakut pa përdorur ilaçe Krahas hipertensionit, apo tensionit të lartë të gjakut, shumë njerëz përballen edhe me tensionin e ulët të gjakut. Për
Çfarë është sindromi premenstrual, gjendja që shton ankthin dhe tensionin tek gratë para ''atyre" Ndryshimi i shpeshtë i gjendjes së humorit, shtimi i stresit, ankthit dhe pakënaqësive janë ndër gjendjet më të shpeshta
Tre metoda natyrale si të ulni tensionin ensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni
Vaji i linit, ilaçi numër 1 për tensionin e lartë të gjakut Lini është një bimë që mbillet në vjeshtë në tokë të përgatitur mirë, korret në gusht dhe menjëherë mund të fillojë shtr
9 faktorë që bëjnë ta masni gabim tensionin e gjakut (FOTO LAJM) A e keni presionin e gjakut më të lartë (ose më të ulët) se zakonisht? Ka disa arsye që mund të bëjnë që matja të mos je
Mbani në kontroll tension e gjakut me këto 3 këshilla Tensioni lartë i gjakut mund të shkaktojë sulm në zemër dhe sëmundje të tjera. Por fatmirësisht ai mund të kontrollohet
Rama pranon tensionin me Bushatin: Tani është ulur në stol Kryeministri Edi Rama ka pranuar sot për herë të parë se mes tij dhe Bushatit ka një farë tensioni. Rama theksoi se B
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të
Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale Limonët kanë aftësinë të ruajnë fleksibilitetin dhe funksionet e enëve të gjakut duke ulur kështu tensionin. Foto: Flick
Rama zbulon të vetmen gjë që i qetëson nervat e i ul tensionin (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është padyshim një ndër kryeministrat më të "interesant" në botë. Përveç stilit të tij të veshj
Gjithֹçka që duhet të dini për hipertensionin! Mos e nënvlerësoni! Presioni i lartë i gjakut mund ta dëmtojë trupin e njeriut gradualisht ndër vite, përpara se të shf
Shkonte të maste tensionin, farmacistja denoncon 70 vjeçarin për përndjekje Një farmaciste ka denoncuar për përndjekje një 70 vjecar të cilin e njihte pasi maste tensionin dhe diabetin në farmacin
Studimi: Kjo është bishtajorja që lufton hipertensionin Sipas një studimi të ri, është një produkt natyral që mund të ndihmojë në uljen e hipertensionit. Kërkuesit shkencorë ng