999 rezultate për

tensionet

LIVE: Nisin tensionet e para të protestës, hidhen shashka drejt policisë Protesta e sotme te Parlamenti ka nisur menjëherë me hedhje kapsollash në drejtim të forcave të policisë, që janë të ven
Rikthehen tensionet SHBA-Turqi për raketat Kritikat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) ndaj marrëveshjes së Turqisë për të blerë sistemin e mbrojtjes raket
Tensionet në protestën e sotme, arrestohen 8 persona Edhe pse protesta e sotme ishte e qetë, pati edhe ajo incidentet e saj të vogla. Por Policia e Shtetit ka vënë në pra
Në prag të luftës India ka një kërkesë për Pakistanin India ka kërkuar lirimin e një piloti, aeroplani i të cilit është rrëzuar nga aeroplanët luftarakë pakistanezë, teksa te
Nisin tensionet e para të protestës, policia kapet me televizionet Protesta e opozitës, që është thirrur ditën e sotme, pritet të ketë një pjesmarrje mjaftë të madhe. Të gjendur në kë
Ulen tensionet ndërmjet Francës dhe Italisë Ambasadori i Francës në Itali pritet të kthehet në Romë të premtën. Ai u thirrë në Paris më 7 shkurt, pas një sërë krit
Rriten tensionet, SHBA dhe Venezuela pranë luftës Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro i është përgjigjur vendimit të SHBA-së për të njohur zyrtarisht si president të
Rama u godit me vezë, çfarë nuk u pa nga momenti që rriti tensionet në Kuvend (VIDEO) Kryeministri Edi Rama u godit me vezë sot në Kuvend nga deputeti i PD-së, Endri Hasa, ndërsa ky veprim e ka kapur pa men
Po protestojnë para Kryeministrisë, nisin tensionet mes policisë dhe studentëve Studentët vazhdojnë me intensitet protestën para kryeministrisë. Por mesa duket mes tyre dhe poilicisë ka patur disa
SHBA-të nisin anijen në Detin e Zi, rriten tensionet me Rusinë Shtetet e Bashkuara po planifikojnë dërgimin e një anijeje luftarake në detin e Zi. Rrjeti mediatik amerikan CNN tho
Rriten tensionet, Ukraina ndalon hyrjen e burrave rusë Ukraina nuk do të lejojë burrat rusë mes moshës 16 – 60 vjet që të hyjnë brenda kufijve të saj. Kjo vjen vjen pas kon
Rriten tensionet Kosovë-Serbi, Vuçiç thërret urgjent drejtuesit e ushtrisë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot ka ftuar në takim urgjent udhëheqësit e ushtrisë dhe policisë serbe. RTS r
Atentat dy shqiptarëve në Athinë, ka lidhje me tensionet e Bularatit? Dy shqiptarë janë qëlluar me armë gjatë mbrëmjes së djeshme në Athinë duke i shpëtuar për mrekulli vdekjes. Ndaj tyre
Me arkivol zbuluar, uniformë ushtarake greke dhe klithma: Skenari për të rritur tensionet në Bularat Ndryshe nga sa kanë bërë thirrje të gjithë njerëzit me mend në Greqi dhe Shqipëri, që ngjarja e rëndë në Bularat ku ekst
Nuk ndalen tensionet, plas sherri mes fansave të Khabib e McGregor (VIDEO) Pasi mundi McGregor, Khabib u është vërsulur edhe stafit të tij duke bërë që në sallë të shpërthente një sherr masiv, ku
Rriten tensionet, kur pritet të hyjë Vuçiç në Kosovë Një kilometër nga pika kufitare Bërnjakut në komunën e Zubin Potokut, policia po i ridrejton të gjitha automjetet në një
Haradinaj takon Dimitrov, nuk flitet për tensionet e fundit Ndërsa marrëdhëniet e Kosovës me Maqedoninë janë tensionuar pas vendimit të qeverisë kosovarë për të mbrojtur produktet
Frikë për luftë, rikthehen tensionet me Korenë e Veriut Koreja e Veriut duket se po përfundon zgjerimin e një baze të rëndësishme të prodhimit të raketave balistike. Të paktën
Rriten "tensionet" e Botërorit, këto janë formacionet e mundshme Spanjë-Rusi Pas eleminimit të dy "yjeve" të futbollit Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo tashmë është rradha e një tjetër skuadre që
Turqia urdhër forcave komando: Gati për luftë me Greqinë! Afrimi i zgjedhjeve elektorale dhe presidenciale në Turqi ka rritur ndjeshëm tensionet me fqinjët grekë, ku sëfundmi aut