999 rezultate për

tenisti

Dhunoi gruan në sy të fëmijës, arrestohet tenisti i njohur Tenisti i njohur gjeorgjian, Nikoloz Basilashvili, është arrestuar së fundmi nga policia, për dhunë ndaj ish-gruas së ti
Befason tenisti i famshëm: Kryej marrëdhënie çdo javë me tifozet mia Nick Kyrgios nuk e humbet asnjëherë mundësinë që të flitet për të edhe gjatë karantinës. Tenisti australian, i intervist
Bayerni fiton me rezultat tenistik ndaj Hoffenheim (VIDEO) Bayern vazhdon të shkëlqejë dhe duket se ka arritur kulmin e formës këtë sezon. Gjiganti bavarez ka mposhtur Hoffenhe
Australia Open, Nadal kalon në çerekfinale, fitorja i dedikohet Kobe Bryant Rafael Nadal nuk e ka pasur aspak të lehtë kalimin në cerkefinale përballë Nick Kyrgios. Spanjolli fitoi 3 me 1 në se
Me pizhama në fushë, tenisti befason me përgjigjen e tij Turneu i parë Grand Slam i këtij viti në tenis, "Australian Open" vijon të prodhojë situata qesharake. Pas Elliot Ben
Incident i pazakontë, tenisti godet dhe gjakos babain e tij (VIDEO) Një moment i çuditshëm ka ndodhur në ATP Cup. Tenisti grek, Stefanos Tsitsipas teksa përballej me australianin Nick K
Humb përballë japonezit, tenisti shpërthen pasi mbaroi ndeshja (VIDEO) Tenisti spanjoll Pablo Carreno Busta ka dhënë një "spektakël" të vërtetë gjatë ndeshjes së fundit në Australia Open përb
Tenisti grek eliminon Federerin nga “Australian Open” Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Tenisti grek Stefanos Tsitsipas ka eliminuar nga “Australian Open” Roxher Fede
Ndeshje tenistike në kategorinë e dytë, plot 15 gola të shënuar Ndeshja e kategorisë së dytë mes Kevitanit dhe Sopotit u mbyll në shifrat 1-14. Pjesa e parë u mbyll me shifrat 4-0 në f
"Nuk tallem me kundërshtarët" Tenisti me fame botërore, Roger Federer shquhet për cilësinë e lojës së tij aq sa ndonjëherë goditjet e tij cilësohen si
Tenisti serb triumfon në US Open, i afrohet Rafael Nadalit (VIDEO) Tenisti serb, Novak Djokovic ka triumfuar në garën e "US Open" dhe është shpallur fitues i fundit i Grand Slam-it për kë
Tenisti serb mund Federer dhe ngre lart "Masters 1000" (VIDEO) Tenisti serb ka fituar turneun e MAsters të Sinsinatit pasi mposhti në finale të madhin Roger Federer dhe arriti të tri
Rafael Nadal mposht tenistin kroat dhe kualifikohet në gjysmëfinale Rafael Nadal arriti të kualifikohet për në fazën gjysmëfinale të turneut të tenisit në Toronto të Canadasë. Numri 1 i re
Rafael Nadal mposht Goffin dhe siguron finalen në Barcelonë Rafael Nadal siguroi fitoren e 400 në karrierë në fushat me dhe, pas suksesit në vetëm dy sete ndaj numrit 10 të botës D
Roger Federer fiton finalen e Rotterdamit ndaj Grigor Dimitrov Tenisti numër një në botë, Roger Federer, me shumë lehtësi ka arritur të fitojë titullin e dytë për këtë vit duke e mpos
Deklarata tronditëse e tenistit serb: U lidha me Dianën kur ajo ishte e martuar Fakte të reja kanë dalë në dritë nga e kaluara e Dianës ose të paktën kështu pretendohet. Një ish-tenist i njohur ser
DETAJET/ Tenisti serb: Princesha Diana ka qenë e dashura ime Fakte të reja kanë dalë në dritë nga e kaluara e Dianës ose të paktën kështu pretendohet. Një ish-tenist i njohur serb p
Trondit tenisti serb: U lidha me Dianën kur ajo ishte e martuar Fakte të reja kanë dalë në dritë nga e kaluara e Dianës ose të paktën kështu pretendohet. Një ish-tenist i njohur ser
Tenisti belg eleminon Federerin nga ATP Tour Roger Federer është eliminuar nga turne i fundit për këtë vit, ATP World Tour Finals, i cili është duke u zhvilluar në L
Federer mposht Murray duke luajtur me fustan Tenisti i famshëm zviceran, Roger Federer, ka marrë pjesë në një ndeshje bamirësie në Gllasgou, e organizuar nga skocezi