999 rezultate për

tenderit

Hekurudha Tiranë-Durrës në pritje të tenderit, udhëtarët do të paguajnë 200 lekë më shumë Shqipëria ka një gjatësi të linjave të saj hekurudhore prej 416 km, por jo i gjithi është funksional për shkak të amorti
17 miliard tender, SPAK nis hetimet për Porto Romanon Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për tenderin e landfillit në Porto Romanos në Durrës, me dyshimin e pabarazisë në
Policia e çudirave në Kosovë, u kap me korrupsion por ende s'ka akuzë Polici hetues i Departamentit të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, Jeton Menxhiqi, është kapur me “pelë për dore”
Shpallet fituesi i tenderit në garën për aeroportin e Kukësit Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përmbyllur fazën e vlerësimit të ofertave dhe ka shpallur fituesin për garë
Skandali me Unazën e Re, kush e noterizoi dokumentin e kompanisë Ka tre ditë që Prokuroria ka nisur hetimet për veprat penale të shpërndorimit të detyrës dhe shkeljes së barazisë në ten
Skandali i tenderit për Unazën e Re, si u vendos vlera 40 milion euro me një "SMS" Pas publikimit në “Të Paekspozuarit” të investigimit që tregonte se kompania Dunwell Haberman (kompania mëmë e DH Albani
SKANDALI/ "Nëse nuk tërhiqet tenderi, shteti dhe kompania janë bashkë" Gazetari Enton Abilekaj, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, kërkoi anulimin e tenderit pas skandalit të denoncua
Thellohet skandali tek Unaza e Re, kompania fantazëm u regjistruar3 muaj para tenderit Deputeti demokrat Agron Shehaj ka zbuluar një detaj të çuditshëm në lidhje me njërën prej tre kompanive që ka fituar ten
Gjykata e Tenderëve i gjen shkelje tenderit të ministrisë së Lekajt Organi Shqyrtues i Prokurimit ka gjetur shkelje ligjore në tenderin e iniciuar nga Ministria e Infrastrukturës për “Mirë
Tanku dhe Tarifa, dalin dëshmi të reja para trupit gjykues Në Gjykatën Themelore Shkupi 1 ka vazhduar gjykimi për rastin “Tanku”, ku janë prezantuar dëshmi të reja për blerjen e m
Qeveria jashtëligjshëm shpall 8 fituesit e tenderit 88-milionësh Shteti do të shpërndajë rreth 88 milionë euro tek disa kompani që, në një tender, nuk plotësonin të gjitha kërkesat ligj
Gjenden parregullsi në tenderin e ministrisë së Pal Lekajt Organi Shqyrtues i Prokurimit (OSHP) ka gjetur një sërë parregullsish dhe shkeljesh ligjore në dosjen e tenderit për mir
Sot vazhdon gjykimi i tenderit të KEK-ut, i përfshirë edhe Lushtaku Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot do të vazhdojë gjykimi ndaj gjashtë personave të akuzuar lidhur me tenderin gjas
Anullohet tenderi 9.5 milionë euro për uniformat e policisë Tenderi prej 9.5 milionë euro është anulluar nga ministri i brendshëm, Fatmir Xhafaj për shkak se asnjë nga ofertat nuk
Qeveria kërkon nga ELEM ta anulojë tenderin për pajisje të minierave Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme vendosi t'i imponojë Bordit mbikëqyrës të ELEM-it ta anulojë v
Deklarate shokuese e kandidatit të PD: Do jap paratë e tenderit të rrugës nëse fitoj zgjedhjet Një deklaratë shokuese vjen nga demokratët. Gjatë takimeve elektorale në Bulqizë ka qenë kryetari i PD-së së Dibrës D
Skandal në Korçë, shefja e Financës i kërkon biznesmenit 90% të vlerës së tenderit Një tjetër skandal është denoncuar në Fiks Fare në lidhje me tenderat e qeverisjes vendore ku shefja e financës së Prefe
Kamerat e policëve u blenë 7-fish më shtrenjtë, ja si mashtruan efektivët 7 punonjës të Policisë së Shtetit po ndiqen penalisht pasi Kontrolli i Lartë i Shtetit ka bërë kallëzim për abuzime në l
Prokuroria e Korçës kërkon 2 vjet burg për ish kreun e ISHP Devoll Prokuroria e Korçës kërkon dënimin me 2 vjet burgim për ish-drejtorin e Shëndetit Publik Devoll, Valent Nallbati, si edh
Stadiumi i ri Kombëtar, mbyllet afati i tenderit Është mbyllur këtë të hënë afati i tenderit për projektin e stadiumit të ri kombëtar “Qemal Stafa”. 12 kompani të hua