999 rezultate për

temperaturat

Ulen temperaturat, vijon moti i ftohtë Kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të karakterizojnë motin në të gjithë territorin e vendit por më të dukshme vran
Priten ndryshime drastike të motit në Shqipëri këtë fundjavë Moti i ftohtë dhe reshjet do të karakterizojnë Shqipërinë edhe këtë fundjavë. Sipas parashikimit të meteorologëve, fu
"Çmendet" tetovari, sfidon temperaturat -20 gradë duke u larë në lumë (VIDEO) Temperaturat nën zero nuk kanë ndalur një të ri nga Tetova që të realizojë "çmendurinë" e tij për t'u larë në lumë, pava
Ulen temperaturat në Strumicë, Mavrova mbulohet me 52 centimetra borë Moti i ftohtë vazhdon të ftohë Maqedoninë, ndërsa temperatura më e ulët është matur në Strumicë -17 gradë, -16 në Manast
E përballuat acarin? Moti do të vijojë kapriçot Duket se moti do të vazhdojë kapriçot pasi parashikimet flasin për një sistem të fuqishëm vranësirash që do të prekë ven
Mot i ftohtë edhe sot në Kosovë Moti sot në Kosovë, e premte 13 tetor 2016 parashikohet të jetë mot kryesisht me vranësira dhe reshje bore. Era do fr
Mirësevini në fshatin më të ftohtë në botë ku temperaturat zbresin në -71 gradë (FOTO LAJM) Nëse keni menduar se e keni ftohtë aty ku ju gjendeni tani, atëherë duhet tw vizitoni fshatin rus Oymyakon, dhe me sigu
Bora mbulon gjithë vendin, vijojnë temperaturat e ulëta Orët e paradites do të jenë në dominim e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta e kalimtare në të gjithë ultësirën perënd
Temperaturat ekstreme, liqeni i Ohrit nën pushtetin e akullit (VIDEO) Temperaturat e acarta që kanë pushtuar Ballkanin dhe jo vetëm, kanë bërë që liqeni i Ohrit të pushtohet nga akulli.
Moti i keq shtyn disa ndeshje në Premier League Temperaturat e ulëta dhe dëbora e madhe që ka pushtuar Europën është kthyer në problem kampionatin anglez, pasi shumë pr
Temperaturat -22 gradë C në Beograd, ja si presin refugjatët në radhë për ushqim (FOTO LAJM) Temperaturat e ulta dhe dëbora që ka mbuluar Beogradin e ka vështirësuar edhe më tej jetën e refugjatëve të ardhur nga A
Temperaturat e ulëta dhurojnë spektakël në Kinë, shëndërrojnë ujëvarën në akull (FOTO LAJM) Ky dimër ka rezultuar shumë i ftohtë për një pjesë të madhe të botës, e ndër këto vende është edhe Shqipëria. Por në
Temperaturat nën zero, shpëtohet çifti i të moshuarve në Sarandë Një çift të moshuarish të cilët qëndronin në një godinë të braktisur në Qafë-Gjashtë u është dhënë ndihma e parë, ndërsa
E HABITSHME / Ja si ngrin shishja në pak sekonda në Kërçovë (VIDEO) I ftohti siberian që ka përfshirë Evropën dhe të gjitha vendet e Ballkanit, ka bërë që dëbora të bjerë pa pushim dhe që
Temperaturat ekstreme, ngrin lumi Fan në Mirditë (FOTO LAJM) Temperaturat mjaft të ulta me të cilat po përballet vendi këto ditë po shoqërohen edhe me fenomene të pazakonta për klim
Temperaturat ekstreme, bora arrin 68 centimetra në Mavrovë Temperaturat ekstreme, bora arrin 68 centimetra në Mavrovë Temperaturat e ulta dhe i frtohti ekstrem që ka zatuar Ball
Një gjë e pazakontë ka ndodhur dje në Shkodër Ngricat që kanë përfshirë gjithë Shqipërinë kanë sjellë një fenomen të rrallë në Bashkinë e Shkodrës si dhe në disa prej
Moti i ftohtë në Kosovë, vijojnë temperaturat e ulëta Moti sot në Kosovë, e martë 10 janar 2017 parashikohet të jetë mot me vranësira dhe reshje bore. Era do fryj nga Veri
Evropa nën pushtetin e acarit nëpërmjet fotove (FOTO LAJM) Temperaturat ekstreme kanë përfshirë të gjithë Evropën dhe kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 24 persona gjatë dy ditëve
Acari nuk do ndalet deri në 20 janar. Ja sa do të zbresin temperaturat (FOTO LAJM) Meteorologët kanë parashikuar që deri në datën 20 janar do të jenë prezente temperaturat disa gradë nën zero. Ndonëse e
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".