999 rezultate për

temperatura

Stuhi, përmbytje dhe rrëshqitje dheu: Një vjeshtë e tmerrshme e pret Ballkanin Stuhi të herëpashershme, përmbytje dhe rrëshqitje dheu. Kjo pritet të jetë situata gjatë vjeshtës. Ky ndryshim temperatu
I nxehti përvëlues nuk ka kaluar ende, çfarë pritet të ndodhë Edhe pse jemi në 10 ditëshin e fundit të gushtit,nëse mendoni se i nxehti ekstrem kaloi, gaboheni! Sipas meteorologëve,
Temperaturat në ditët në vijim? Meteorologët kanë një super lajm Moti do të vijojë që të jetë i kthjellët edhe në ditët në vijim, duke iu larguar temperaturave ekstreme që pushtuan vend
Temperaturat ekstreme dhe mungesa e reshjeve thajnë Liqenin e Shkodrës Liqeni i Shkodrës është në ditët e tij më të këqija. Temperaturat e larta dhe mungesa e reshjeve kanë bërë që të ulet ni
Temperaturat e larta po mbysin peshqit Alaska ka qenë e përfshirë nga një valë e të nxehtit gjatë kësaj vere dhe kjo ka bërë që një numër i lartë salmonësh të
Parashikimi i motit për sot, kthjellime në të gjithë territorin Edhe dita e sotme do të jetë me mot të kthjellët dhe ideale për të bërë plazh. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak
Asgjë ska kaluar, meteorologët paralajmërojnë tjetër valë të nxehti përvëlues “Sipas ekspertëve të motit, vala e pestë e të nxehtit afrikan po arrin në gadishullin tonë. Java e ardhshme do të jetë e
Moti sot në Maqedoni Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale deri në mesatare, me erë të matur, ndërkaq përgjatë Lu
Alesia Bami "ngre" temperaturat, pozon vetëm në rrjetë (FOTO LAJM) Alesia Bami është një nga femrat më të bukura shqiptare. Bukuroshja u bë e njohur si velinë në emisionin "Stop", ku pas
Temperatura përvëluese, muaji kurrik më i nxehti në 140 vitet e fundit Muaji korrik ishte më i nxehtë i matur në Tokë, që kur filluan regjistrimet më 1880, thanë shkencëtarët. Administrata Ko
Mos iu gëzoni ujljes së temperaturave, kur kthehet "ferri" Nga dita e djeshme tempeturat e ajrit kanë qenë më të ulta duke dalë kështu nga i nxehti i madh që shoqëroi javën e shku
Ikën i nxehti përvëlues, pritet ulje e ndjeshme e temperaturave Gjatë këtyre ditëve vendi ynë unë u përfshi nga temperaturat e larta, të cilat në disa zona arritën deri në 42 gradë cel
Veturat notojnë në ujë në Suharekë: Stuhia e fuqishme "pushtoi" qytetin (VIDEO) Gjatë ditës së djeshme në vendin tonë temperaturat shënuan rënie, ndërsa në disa vende, si në Suharekë, ka pasur shi e s
Pas temperaturave përvëluese, Tirana përfshihet nga një mot i pazakontë Pas temperaturave përvëluese që vazhduan disa ditë me radhë, Tirana dhe periferitë e saj janë përfshirë nga stuhi shiu d
Thirrje e ISHP: Kujdes, merrni këto masa ndaj të nxehtit përvëlues Instituti i Shëndetit Publik njoftoi sot që në mënyrë që qytetarët të shmangin efektet shëndetësore negative të temperat
Moti bën kthesë, sa do të jenë temperaturat dhe ku do të bjerë shi I nxehti afrikan prej disa ditësh pushtoi vendin. Temperaturat shënuan mbi 40 gradë. Por duket se situata do të ndryshoj
Moti bën kthesën e madhe në Maqedoni, nesër priten reshje shiu dhe ulje temperaturash Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë
“Digjet” ballkani, temperaturat mbi 40 gradë Një tjetër valë e të nxehtit ka përfshirë rajonin e Ballkanit. Mërkuri preku vlerat e 41 gradëve në Bosnje Hercegovinë.
Temperatura 42 gradë, fotot pikante si po e përballojnë vapën shqiptarët (FOTO LAJM) E diela, e hëna dhe e marta kanë qenë tre ditët më të nxehta që kemi përjetuar deri më sot, këtë sezon veror. Dje dhe
Kujdes! Moti vazhdon me surpriza, mësoni çfarë rezervon për nesër Fillimi i kësaj jave shënoi temperatura shumë të larta në të gjithë territorin e vendit, të cilat do të vazhdojnë edhe n