999 rezultate për

temat

Shqipëria e para e grupit: A të jep biletë Botërori? Kalkulimi i një matematike "të pamundur" Shqipëria e mbyll me fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve, duke rrëmbyer kështu edhe vendin e parë në grup në Ligën C
Gafë pas gafe në llogaritje! Basha zbulon çfarë note e ka pasur matematikën Lideri i PD Lulzim Basha është vënë në "lojë" nga kryeministri Rama për shkak të gafave të tij gjatë deklaratave për sht
Ndryshim drastik në peshë, motra e Encës "çmend" rrjetin (FOTO LAJM) Motra e Encës e ka shfrytëzuar shumë mirë famën e motrës së madhe duke u bërë edhe ajo një peronazh mjaft publik në rjet
Katër temat që njerëzit kërkojnë më shpesh në Google lidhur me s*ksin Ah, Google – vendi ku bëni pyetjet tuaja, pa qenë nevoja të shqetësoheni se janë të çuditshme, qesharake, të zakonshme,
Fizikanët dëshmojnë se udhëtimi në kohë është "matematikisht i mundshëm" Shkencëtarët në Australi pretendojnë të kenë provuar se udhëtimi në kohë është teorikisht i mundur pasi zgjidhet një par
Nga 0.1% në 1%, si një gabim i thjeshtë por fatal matematikor çoi botën në panik e karantinë *Nga Malcolm Kendrick Në shkurt, guruja amerikan i Covid-19, Anthony Fauci, parashikoi që virusi ishte ‘i ngjashëm me
Zbulohen temat që do diskutohen në Washington Zëdhënësi i BE-së për Çështje të Jashtme dhe të Sigurisë, Peter Stano, ka konfirmuar do të vazhdojë dialogu mes Kosovës
BE sqaron temat që diskutohen nesër mes Kosovës dhe Serbisë Mediat serbe sot, e mërkurë, raportuan për një takim mes Kosovës dhe Serbisë të enjten e kësaj jave ku BE-ja, thuhej, se
Temat etnike vetëm për fushatë elektorale në Maqedoninë e Veriut Çështjet etnike kanë dominuar edhe gjatë kësaj fushate elektorale të partive politike për zgjedhjet e 15 korrikut, e cil
Dhunohej vazhdimisht nga bashkëshorti, gruaja tenton t'i japë fund jetës Një grua ka tentuar t'i japë fund jetës pasi dhunohej prej kohësh në mënyrë sistematike nga bashkëshorti i saj. Ngjar
Maturantët ende në provim, qarkullon në rrjet teza me pyetjet e Matematikës (FOTO LAJM) Maturantët janë duke zhvilluar sot provimin e tyre të tretë, atë të Matematikës. Teksa ata ndodhen në salla, në rrje
Provimi i maturës, ministria nxjerr udhëzimet përkatëse (VIDEO) Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA), Rezana Vrapi ka theksuar se “Çdo test i Maturës Shtetërore bazohet
570 të infektuar deri më 10 prill? Profesori i matematikës parashikon përhapjen e Koronavirusit në Maqedoni (VIDEO) Nëse respektohen masat dhe qytetarët qëndrojnë në shtëpi, në rastin më të mirë deri në 10-15 prill numri maksimal i të i
Babai bën "matematikën" e letarve higjienike, pse nuk ju duhen aq shumë (VIDEO) Një nga problemet më të mëdha që pandemia e koronavirusit ka sjellë është blerja masive në panik. Letrat higjienike k
Matematika e Covid-19, çfarë duhet të ndodhë që kjo epidemi të marrë fund? Çfarë do të thotë që raporti i përhapjes duhet të zbresë nga 2.5, në 1? Një person i infektuar nga koronavirusi, në m
Katër temat që njerëzit kërkojnë më shpesh në Google lidhur me s*ksin Ah, Google – vendi ku bëni pyetjet tuaja, pa qenë nevoja të shqetësoheni se janë të çuditshme, qesharake, të zakonshme,
14-vjeçarja shqiptare shpallet kampione në matematikë në Zvicër Një vajzë 14-vjeçare shqiptare është shpallur kampione e Matematikës, në Zvicër. Lajmin e bën me dije Ambasadorja e Koso
Tërmeti, tematika më e kërkuar në Google nga shqiptarët Motori i kërkimit Google në fund të vitit publikon një listë me gjërat më të kërkuara nga njerëzit përgjatë 12 muajve të
Kroacia përmbys dhe kualifikohet në EURO 2020 Kroacia është skuadra e radhës që është kualifikuar në Kampionatin Eropian Edhe Kroacia ka prerë biletën për Kampiona
Qeveria greke shprehet kundër Shqipërisë: Do vazhdojmë çështjen në mënyrë sistematike Shqipëria është thirrur nga Greqia për të zgjidhur pronat e Pakicave Kombëtare të Grekëve në Shqipëri dhe jo vetëm ata q