999 rezultate për

tema

Jetimorja në Guatemala përfshihet nga flakët, 19 fëmijë humbin jetën Të paktën 19 fëmijë kanë humbur jetën sot në një zjarr që ka përfshijë një jetimore në Guatemala. Zjarri goditi shtëp
SHOKUESE/ "Mësuesi i gjeografisë na fliste për tema seksi dhe bënte veprime të çrregullta" “Mësuesi i gjeografisë na fliste edhe për tema seksi në orën e mësimit”. Kjo ka qenë deklarata e nxënëseve të klasës së
LAJM I FUNDIT/ Lu dhe Tahiri takim me Ramën në Kryeministri Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri si dhe Kryemin
Lidhja jashtëmartesore që përfundoi në tragjedi, ja kush është 29-vjeçarja që u vra nga i “dashuri” (FOTO LAJM) Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier ku dy viktima janë gjetur në një makinë, përkatësisht një burrë edh
DETAJE/ Lidhje jashtëmartesore mes viktimave në Fier, të martuar e me fëmijë (VIDEO) Paraditën e sotme një ngjarje e rëndë ndodhi në Fier ku trupat e dy të rinjve, përkatësisht të një gruaje dhe një burri,
Deklarata e fuqishme e shkencëtarit: Zoti ekziston, kam prova të pakundërshtueshme! Michi Kaku, një nga shkencëtarët më të njohur dhe më të respektuar në botë, një fizikant që merret me teorinë e stringla
Arrestohen 23-vjeçari në Vlorë, dhunë sistematike nga babit të tij Policia e Vlorës ka vënë në pranga një të ri nga Vlora për akuzën “Dhunë” ndaj babait të tij. Burime zyrtare nga poli
Hetemaj tregon përse refuzoi Kosovën për Finlandën Pas shumë vitesh nga zgjedhja e tij për të përfaqësuar Finlandën, Përparim Hetemaj rikthehet të flas për këtë çështje. M
Mustafa takon Ramën, tema kryesore për thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Gjatë tak
Vlorë, arrestohet 58-vjeçari në gjendje të dehur, dhunë sistematike mbi familjen Policia e Vlorës ka vënë dje në pranga një 58-vjeçar nga Vlora, i cili në gjendje të dehur ka ushtruar dhunë ndaj familj
I vunë tritol në shtëpi, zbulohet dëshmia e mësuesit të matematikës në Burrel Policia njoftoi dje se një sasi e konsiderueshme e lëndës plasëse ishtevendosur nga persona ende të paidentifikuar në ba
E rrihte sistematikisht, gruaja tenton të lehtësojë burrin në gjykatë E ka toleruar dhe falurur dhunën e ushtruar nga bashkëshorti, derisa u detyrua të dilte jo nga dera por nga xhami për të
Zbulohet skandali, ja si bëhen temat e diplomave në juridik me lekë (VIDEO) Emisioni “Stop” në “TV Klan” ka zbardhur ditën e sotme skemat e temave të diplomave, të cilat blihen me para nga student
Arrestohet në flagrancë 43 vjeçari që dhunonte sistematikisht nënën e tij Një person është arrestuar në flagrancë, pasi ka ushtruar dhunë mbi nënën e tij. "Me datë 03.01.2017, nga Seksioni për h
Provokon Simiç: Rrënimi i murit nxit tensione Shefi i Grupit Parlamentar të Listës Serbe, Slavko Simiç ka thënë se votimi i rezolutës në Kuvendin e Kosovës për rrënim
MIRDITË/ Dhunonte sistematikisht gruan, kapet në flagrancë 53 vjeçari Një 53 vjeçar është arrestuar në flagrancë, pasi ka ushtruar dhunë mbi bashkëshorten e tij. "Me datë 30.12.2016, nga Sek
Veseli: Në 2017 do të thërras tryezën e partive për temat e mëdha Kadri Veseli paralajmëron se në fillim të vitit 2017 do të marrë një iniciativë, si kryetar i partisë më të madhe, për t
Arrestohet gardisti 29 vjeçar/ I martuar i bënte presion një gruaje 39 vjeçe për lidhje jashtëmartesore Një punonjës i Gardës së Republikës është arrestuar pasditen e djeshme pasi dyshohet se ka përndjekur prej muajsh një gr
Zbulohet stema që e lejoi vrasësin t’i afrohej ambasadorit rus (FOTO LAJM) Policia turke sëbashku me specialistët e dërguara posaçërisht nga Rusia janë duke hetuar vrasjen e ambasadorit rus në An
Meta takohet me Ramën në Kryeministri Kryeministri Edi Rama dhe kreu i parlamentit, Ilir Meta, kanë nisur pak minuta më parë një takim, i cili po mbahet në Kr
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}