999 rezultate për

televizorit

Qëndroni tepër para televizorit, tregon se nuk jeni të lumtur Njerëzit e palumtur e kanë shumë më të vështirë të zgjidhin çështjet që i shqetësojnë. Sipas një studimi të fundit, o
Trajneri kosovar ironizon me Panuccin: Do t’ia paguaj unë abonimin e televizorit Trajneri nga Kosova, Ismet Munishi, është rikthyer sërish protagonist, teksa ka ironizuar Christian Panuccin. 44-vjeçari
Televizori, rreziku për fëmijët nën 2 vjeç Të lësh fëmijët nën moshën dy vjeç para televizorit, nuk është një ide e mirë. Sipas një studimi amerikan të “Seattle
Televizori, rrezik për fëmijët nën 2 vjeç Të lësh fëmijët nën moshën dy vjeç para televizorit, nuk është një ide e mirë. Sipas një studimi amerikan të “Seattle
Mesazhi në ekran që tmerroi botën: Fundi po vjen Banorët në Orange Country, Karolina e Jugut u alarmuan kur programi që po shihnin në televizor u ndërpre nga një mesazh
Ja pse fëmijët nuk duhet të qëndrojnë gjatë para televizorit Kohët e fundit qëndrimi para ekranëve të pajisjeve të ndryshme teknologjike tashmë është një fenomen i pashmangshëm. Një
Qëndrimi para televizorit shkurton jetën Një studim i kryer në Britani kishte sloganin "televizori vret", i cili ka analizuar se si qëndrimi para televizorit shk
Ja çfarë shkakton shikimi i tepërt i televizionit Qëndrimi gjatë para televizorit është një shqetësim i madh për organizmin. Çdo orë që njeriu e kalon para televizorit, d
Studim/Fëmijët që shohin shumë televizor flenë më pak Fëmijët në përgjithësi janë grupmosha që janë më të prekurit dhe të ndikuarit nga televizori. Sipas një studimi të botua
Angli-Itali, rekord audience Shifra rekord për supersfidën e gjigantëve të Europës, Angli-Itali, pavarësisht orarit ndoshta jo shumë të përshtatshëm
Zihen për antenat e televizorit, plagoset 50-vjeçari Një 50-vjeçar me origjinë nga Mirdita ka mbetur i plagosur me armë në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen n
Qendrimi para televizorit dëmton trurin e fëmijës Qendrimi para televizorit dëmton strukturën e trurit tek fëmijët duke rezultuar në IQ më të ulët. Disa prindër i lënë me
Si ta parandaloni mbipeshën te fëmija? Mbipesha është një problem i cili sa vjen e shtohet. Problemet shëndetësore të shkaktuara nga mbipesha përbëjnë një barr
Vajza, ja si t'i shmangeni Europianit Për t’iu shmangur polemikave me partnerin, gjatë kampionatit Europian Poloni & Ukrainë 2012, femrat duhet t’u përmbahen
Qëndrimi para televizorit, shkurton jetën Një studim i bërë në Australi dhe Tajvan thotë se një orë televizonr në ditë është e barabartë me dy cigare dhe shkurton
Ndikimi i televizorit bardh e zi tek ëndrrat Një studim ka zbuluar se pensionistët i kanë shumicën e ëndrrave pa ngjyra. Sipas një studimi të publikuar nga American
FakeTV, pajisja që simulon dritën e televizorit Një kompani me bazë në Minesota tha se produkti i saj, FakeTV, është dizajnuar si një pajisje e cila simulon dritën e te
YouTube, tani edhe ne ekranin e televizorit YouTube ben hapin e madh, nga shfaqja ne PC tani mund te ndiqet edhe ne tv. Portali i videove te Google, vjen ne nje for