999 rezultate për

televizive

Endira Bushti vendos çmimet e reja për transmetimet televizive Kryetarja e AMA-s Endira Bushati ka vendosur që të vendosë çmimet e reja për ata kabllorët nëpër rrethe të cilët e shpër
Thaci i dhënë pas selfie-ve (FOTO-VIDEO) Seëfie-t tashmë janë ktheyr në modë. Jo vetëm njerëzit e thjeshtë por edhe personazhe të botës së artiti apo politikës j
Letonia dhe Lituania bllokojnë kanalet televizive ruse Letonia dhe Lituania kanë vendosur të bllokojnë dy kanale të televizionit shtetëror të Rusisë, me argumentin se raportim
Politikanët iu shmangen dueleve televizive Politikanët bëjnë fushatë të zjarrtë, mirëpo iu shmangen dueleve apo përballjeve televizive ballë për ballë. Eskpertët s
Vijon përplasja Bushati-Top Channel: Programet televizive do shihen falas Vetëm dy orë pas akuzave të Top Channel se kryetarja e AMA-s ka legjitimuar vjedhjen e programeve të Top Channel, Klan d
Serie A, kur të dënon prova televizive (FOTO LAJM) Gjestet e DanieleDe Rossit dhe Juan Jesus në ndeshjen Roma-Inter nuk mund të shpëtonin pa u dënuar. Edhe pse gjyqtari i
AMA nis kontrollet për respektimin e të drejtave televizive Autoriteti i Mediave Audiovizive pas miratimit të “Rregullores mbi procedurat e inspektimit të veprimtarisë së ofruesve
Parandalohet antentati me eksploziv ndaj Erdogan Mediat shtetërore turke kanë raportuar se forcat e rendit kanë qëlluar dhe plagosur një person në kryeqytetin turk, Anka
Miss Universe: Fiton moderatorja televizive nga Venezuela (FOTO LAJM) Gabriela Isler, 25-vjeçarja nga Venezuela, ka fituar Miss Universe, që këtë vit u mbajt në Moskë të Rusisë. Ajo punon s
LSDM: Të gjendet zgjidhje për problemin Kosovë-Maqedoni Situata e tensionuar mes Kosovës dhe Maqedonisë është konsideruar nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë si problem që
Ashton Kutcher, më i paguar për seritë televizive Ashton Kutcher është aktori më i paguar për seritë televizive. Sipas "TvGuide", aktori i ri çon në shtëpi rreth 750 mijë
Spikerja televizive qënka vërtet e "dehur" (VIDEO) Foleset e lajmeve duhet të kenë kujdes kur bëhen gati për të dhënë lajmet edhe pse janë të bindura se mikrofoni nuk ësht
Shfaqja e parë televizive e Kim Kardashian pas lindjes (VIDEO) Kim Kardashian është shfaqur për herë të parë në një televizion pas lindjes së fëmijës shtatë javë më parë. Përmes nj
Ja reklama e parë televizive (VIDEO) Kjo është reklama e parë e transmetuar në një televizion. Reklama 9 sekondëshe e markës luksoze të orëve Bulova është tr
Reali mbreti i Spanjës, 1.1 mld $ për 72 blerje Që prej vitit 2000, Reali dhe Barcelona kanë shpenzuar më shumë para për të transferuar lojtarë të huaj se çdo klub tjet
Kësaj fushate i mungon një përballje televizive Berisha-Rama (FOTO-LAJM) Pak ditë nga 23 qershori, politikanët po zhvillojnë mitingjet e tyre përmbyllëse të fushatës në disa prej qyteteve kryes
Prej sot Maqedonia në rrjetin dixhital Qytetarët e Maqedonisë që prej ditës së sotme do të ndjekin programe televizive vetëm përmes sinjalit dixhital,e cila of
Reklamat e fushatës, KQZ: Operatorët televizivë të dorëzojnë tarifat Brenda datës 23 maj, operatorët televizivë duhet të dorëzojnë në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve tarifat për transmetim
Të drejtat televizive, sa përfitojnë klubet angleze (FOTO LAJM) Futbolli nuk luhet vetëm në fushë por edhe jashtë tij. Duke filluar nga stadiumi, tifozët, sponsorët e deri te të drejta
Ja sa vlen cdo pozicion në Serie A Pjesëmarrja në Europë i jep frymëmarrje bilancit të klubeve italiane që, falë kësaj, kanë shansin të likuidojnë pagën e