999 rezultate për

televizive

Ja si u ndanë të drejtat televizive në katër kampionatet kryesore (FOTO LAJM) Skuadrat më të mëdha në Europë një pjesë të konsiderueshme të fitimeve gjatë një sezoni i marrin edhe nga të drejtat tel
ALBtelecom me shërbimin më të gjerë IPTV në Shqipëri ALBtelecom është ofruesi më i madh i shërbimeve televizive IP në Shqipëri. Kompania ka bërë investimet më të mëdha dhe m
"Vëllazërore" ku disa kërkojnë të kenë përfitime financiare Edhe pse quhet një ndeshje vëllazërore, ka edhe njerëz që kërkojnë të përfitojnë nga shitja e të drejta televizive. Duke
Premier Liga të ardhura rekord nga SHBA ë momentin që kompania Komcast pagoi 950 milionë Dollarë për të drejtat televizive të kampionatit anglez të futbollit në
Italia "skllave" e të drejtave televizive Drejtuesit e futbollit italian janë kthyer në skllevër të të drejtave televizive. Ky është përfundimi i një raporti të p
Kampionati kinez mbi Premier League-n Në prag të sezonit të ri bëri shumë bujë shifra marramendëse që premier Liga angleze do të përfitojë nga shitja e të dre
Majko thumbon Kosovën: Veliaj në studion televizive është në "maternitetin" e tij Me anë të postimit të radhës ne Facebook, deputeti socialist Pandeli Majko i hedh një kunjë plot stil Halim Kosovës, sa
Ndërpritet futbolli në Spanjë Futbolli spanjoll në kaos. Federata Spanjolle e Futbollit shpalli një grevë me kohë të papërcaktuar në të gjitha kompeti
Barça dhe Reali nuk e bëjnë më "ligjin" në Spanjë Një formulë e re për shpërndarjen e të ardhurave nga të drejtat televizive do t’i japë fund monopolit të Barcelonës dhe
Shtyhet Klasikja Barça-Real? Klubet e La Ligas pritet të hyjnë në grevë pas refuzimit të qeverisë spanjolle për fuqizimin e një ligji që do të garant
Shefi i La Ligas jep alarmin: Mund të na ikin yjet Yjet mund të braktisin Spanjën. Alarmi është dhënë nga vetë presidenti i La Ligas, Javier Tebas. Ai i trembet faktit se
Të drejtat televizive në Top 5 ligat e Europës (FOTO LAJM) Premier League do të qarkullojpë 4 miliard sterlina nga të drejtat televizive për sezonet 2016-19. Marrëveshja është nën
Yjet e City-t me partneret festojnë në restorantin italian (FOTO LAJM) Futbollistët e Manchester City-t kanë festuar fitoren e djeshme kundër Crystal Palace dhe arritjen e Chelsea-t në krye t
Ja si duken sot yjet e serive televizive të viteve 90- të (FOTO-LAJM) Seri si Beverly Hills dhe Baywatch kanë bërë historinë televizive të viteve nëntëdhjetë ku edhe protagonistët e këtyre s
Champions dhe Europa League, ja sa fitojnë klubet UEFA ka prezantuar më në fund sistemin e shpërndarjes së të ardhurave për Champions League. Secili prej 32 klubeve, pjes
Avokati i Popullit 80 milionë lekë vetëm për prodhim spotesh televizive Edhe pse në një vit të vështirë ekonomik, Institucioni i Avokatit të Popullit ka menduar që brenda këtij viti të shpenz
Liverpool kampion...për të drejtat televizive Liverpool e humbi titullin kampion në Premier League pavarësisht një sezoni shumë të mirë, por "The Reds" kanë diçka me
Ish i përndjekuri tenton të vetëdigjet me benzinë në studion televizive Kemi parë disa herë tentativa vetëdjegiesh nga ana e ish të përndjekurve politikë gjatë protestave të tyre por këtë radh
Sherr i paparë në një studio televizive (VIDEO) Debati mes dy analistëve në një televizion jordanez për luftën në Siri ka shndërruar në dhunë. Gjatë transmetimit të
Nishani shpenzoi 610 mijë euro për spote televizive, ja dokumenti Nga viti 2009 deri në vitin 2012, Ministria e Brendshme ka shpenzuar të gjithë buxhetin e saj për reklama televizive për