999 rezultate për

telekomunikacionit

ALBtelecom sapo na prezantoi bashkëpunimin që do revolucionarizojë komunikimin (FOTO LAJM) Gjatë një eventi, ALBtelecom prezantoi bashkëpunimin me Turkcell. Ky partneritet strategjik do sjellë për klientin shqip
Vuçiç i sigurt: Për dy ditë, do ta zgjidh me Ramën çështjen e shitjes së Telekom Albania Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha të hënën se do të bisedojë me kryeministrin shqiptar Edi Rama për raportimet se inv
Kriza turke shkakton viktimën e parë: Falimenton gjignati i telekomunikacionit Kriza financiare në Turqi ka shkaktuar viktimën e parë sa o përket kompanive të mëdha, ndërkohë që mijëra ndërmarrje të
Zgjidhet Drejtuesi i ri i Këshillit të Administrimit të ALBtelecom Z. Hydajet Kopani zgjidhet në krye të Këshillit të Administrimit të ALBtelecom, kompanisë më të madhe të telekomunikacio
Kjo është zgjidhja për Telekomin nga tryeza e Vetëvendosjes Ekspertë të fushës së Telekomunikacionit kanë dhënë sugjerimet e tyre, për daljen nga kriza financiare në të cilën gjend
Sot zyrtarizohet prefiksi +383 për Kosovën, Serbia e quan kod rajonal Unioni Ndërkombëtar i telekomunikacionit, pritet që sot të botojë buletinin në të cilin duhet të publikojë se Kosovës i
PSP kërkon leje për kontrollim të operatorëve të telekomunikacionit në Maqedoni Prokuroria Speciale Publike ka kërkuar nga Gjykata themelore Shkupi 1 një urdhër për kontrolli në njërin nga operatorët
Ja si punojnë sistemet e DSK-së për spiunim! Si duken sistemet për përgjim, çfarë pritet të zbulojë Prokuroria Speciale Publike (PSP) kur të ketë qasje dhe t'i anali
"Marrëveshja për Telekomunikacionin, kthim para vitit 1999" (FOTO LAJM) Komiteti për Telekomunikacion i Lëvizjes VETËVENDOSJE! organizoi sot tryezë ku u diskutua mbi zhvillimet e fundit lidhur
"Qeveria Mustafa-Thaçi s'ka mandat për ta rikthyer rrjetin e telekomunikacionit nën Serbi" Visar Ymeri dhe Ismet Hamiti theksuan sot në konferencë dëmin dhe skandalin e lidhur me kodin telefonik dhe me lejen për
ALBtelecom ka nisur ofrimin e infrastrukturës nëntokësore fiber-optike për operatorë të tjerë ALBtelecom, operatori i vetëm i telekomunikacionit në vend, i cili ka bërë dhjetëra miliona Euro investime për të ndërtu
Për një zhvillim të mëtejshëm të telekomunikacionit shqiptar Intervistë me Z. Giuseppe Farina, Kryetar Bordi, ALBtelecom dhe Eagle Mobile Ka më se një muaj që Z. Giuseppe Farina
Ivica Daçiç mbërrin në Kosovë (VIDEO) Në samitin “Western Balkan 6” që po mbahet në Kosovë, në hotelin Swiss Diamond ka mbërritur edhe delegacioni i Serbisë.
Forumi i parë i telekomunikacionit në Shqipëri feston 1-vjetorin e krijimit Një vit më parë, specialistët e teknologjisë në Vodafone Albania menduan të sjellin një tjetër risi në tregun tonë duke
Kosova duhet të lëshojë pe për telekomin Kryeministri serb, Ivica Daçiq tha se nuk ka afat për arritjen e marrëveshjes ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit sa i për
Kosova dhe Serbia nuk po bien dakord për kodin telefonik Bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës rreth telekomunikacionit nuk po ecin me ritmet e duhura. Në një prononcim për "Po
Vazhdojnë bisedimet në Bruksel Sot dhe nesër në Bruksel do të mbahet takimi i radhës mes grupeve teknike të Kosovës dhe Serbisë për çështjen e telekomu
Tahari optimiste për takimin e rradhës Kryesuesja e delegacionit të Kosovës, zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, u shpreh optimiste, se të premten do të arrihe
Policia kontrollon shtëpitë e rojeve të Fatmir Limajt Policia e Kosovës në bashkëpunim me EULEX-in ka bastisur shtëpitë e dy truprojave të ish-ministrit të Transportit dhe Po
Edhe një hetim kundër Limajt Deputeti Fatmir Limaj është marrë sot në pyetje nga një prokuror i EULEX-it, por nuk i është përgjigjur pyetjeve të tij