999 rezultate për

telefonave

I mjafton një kaçavidë, arrestohet hajduti i tmerrshëm i telefonave (VIDEO) Policia e Tiranës ka publikuar pamjet e vjedhjes në një dyqan celularesh në kryeqytet. Në pranga është vënë personi, i c
Bill Gates e pranon: Gabimi im më i madh humbja e tregut të telefonave Themeluesi i Microsoftit, Bill Gates, ka reflektuar për vendimet e tij të ndërmarra lidhur me sistemin operativ të telef
Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkolla nën 15 vjeç Që nga e hëna në shkollat e Francës fëmijëve nën moshën 15 vjeçare nuk do t’u lejohet që të përdorin telefonat në asnjë
Urdhër i rreptë: Nxënësit shqiptar ndalohen me ligj të marrin celularin në shkollë Duke filluar nga ky vit i ri shkollor që do të nisë në vjeshtë, nxënësit shqiptar do të ndalohen kategorikisht të marrin
Nxënësit më të shkathët, e nxjerrin bllof ministrinë Ndonëse kanë qenë të angazhuar 2.284 administrues dhe 680 komisionarë, provimi shtetëror i maturës ka dështuar edhe këtë
A po dyfishohet kërcënimi nga kanceri prej telefonave celularë? Shqetësime të reja janë ngritur mbi rolin e telefonave celularë në kancerin e trurit pasi dëshmitë e reja zbuluan se shk
Jashari: Nuk kemi asgjë në lidhje me sinjalet e telefonave të dy policëve Kryeprokurori Ferizaj, Shukri Jashari ka folur për KALLXO në lidhje me raportimin e mediave për sinjalet e telefonave të
Avokati i Popullit ka ngelur pa telefonë, mijëra euro për t'i blerë Institucioni i Avokatit të Popullit ndau 4 mijë euro për blerjen e telefonave mobilë. Zyra e Avokatit të Popullit ka
E megjithatë komuna në Veri përfiton nga të mirat, 9 mijë euro telefona Komuna e Mitrovicës së Veriut ka shpenzuar 9 mijë e 100 euro për blerjen e telefonave mobilë. Blerjen e telefonave mo
2025 me 5 miliardë përdorues interneti në celular Pesë miliardë persona pritet të përdorin internetin përmes telefonave të tyre celular deri në vitin 2025, duke përfshirë
Rrezet e telefonave shkaktojnë kancer rezatimi i telefonit celular mund të paraqesë rrezik për kancer të caktuar për disa për disa individë. Kështu thotë një
Studim: Rrezatimi i telefonave rrezik për kancer Rrezatimi që vjen nga telefonat përbën rrezik për disa lloje të kancerit të një pjesë e njerëzve. Kështu tregojnë të
Tmerri i banorëve, kapet mat hajduti i telefonave në Korçë Policia e Korçës ka vënë në pranga një të ri pasi ishte kthyer në makthin e tregtarëve në pazar. Ai ra në pranga pas
Whatsapp, "dëshira" për Babagjyshin këtë fundvit Në fund të këtij muaji whatsapp nuk do të jetë një aplikacion I cili do të aksesohet nga të gjithë llojet e telefonave.
Galaxy X do të sjellë revolucion në botën e telefonave të mençur (FOTO LAJM) Samsung ka pasur një vit mjaft të mirë, ku në vitin 2017 ka sjell disa nga celularët e mençur më të mirë për momentin.
Galaxy A5 dhe A7 vijnë me Infinity Display dhe skaner të gishtërinjve Raportimet e fundit tregojnë se dizajni i përgjithshëm i telefonave të serisë 2018 A është i fokusuar në Galaxy A5 dhe A
Iphone dhe Samsung humbin garën, ky është telefoni më i kërkuar Shtatë vite pas hyrjes në garën e telefonave të mençur, Huaëei po shet më shumë telefona se sa Apple. Sipas kërkimit
Telefonat "smart" të rrezikshëm për kurrizin Ka gjithnjë e më shumë pacientë me dhimbje në qafë dhe në pjesën e epërmes të kurrizit, që është e lidhur me përdorimin
Messenger nuk do te jetë më i përdorshëm në këta telefona Aplikacioni i Facebook, Messenger do të zhgënjejë një numër të madhe përdoruesish të telefonave të zgjuar. Ashtu si W
Studiuesit: Bateritë e telefonave lëshojnë mbi 100 gaze toksike Shkencëtarët kanë pohuar se bateritë e aparateve celulare që ne përdorim çdo ditë lëshojnë me dhjetëra gaze të rrezikshm