999 rezultate për

tekstit

Mesa duket "Deja vu"-ja e Kidës dhe Lyrical Son do të jetë hiti i verës ( FOTO & VIDEO) Para dy ditësh Kida ka paralajmëruar bashkëpunimin me Lyrical Son – më këngën e titulluar “Déjà vu”. Para pak minuta
Mbërriti faza finale, së shpejti Maqedonia ndryshon emrin zyrtarisht Procesi i ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjen e Prespës pas pesë debateve të mbajtura publike që i organiz
Cipras: Dy kushte për zgjidhjen e kontekstit të emrit Për Greqinë ka dy kushte kyçe rreth kompromisit për emrin, njëri është emër i përbërë me përcaktim gjeografik, ndërsa i
Ledri Vula flet për problemet e famës Ai është një ndër reperat më të pëlqyer shqiptar dhe duket se suksesi dhe fama e tij nuk sjellin vetëm rezultate pozitiv
Hapet televizioni më i ri në Facebook, AF TV (VIDEO) Akademiku Artan Fuga, i ka surprizuar të gjithë me nismën më të re të tij në Facebook duke hapur një televizion aty.
VMRO-DPMNE: Marrëveshja me Bullgarinë duhej të ishte më transparente VMRO- DPMNE-ja akuzon LSDM-në se për manipulim me opinionin dhe se nuk mund ta fshehë faktin që nënshkruan marrëveshje t
MC Kresha i këndon Erës (VIDEO) MC Kresha ka lançuar klipin e ri muzikor me titull “Era”. Reperi kosovar ka huazuar refrenin e këngës “Era” të grupit ko
Gafat e koordinatorit të PD-së në deklaratë për mediat (VIDEO) Partia Demokratike denoncoi dje një ndërtim pa leje në periferi të Tiranës ku ndërtuesit të cilët sipas PD-së ishin të a
Kosova hedh hapin e parë drejt BE-së Ministrja e Jashtme ka njoftuar sot se do të vihen inicialet në marrëveshjen e Asocim-Stabilizimit mes Kosovës dhe BE-së
Është çasti vendimtar për Kosovën! Akadamiku Mehmet Kraja ka thënë se është në favor të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbi
Projektligji për ratifikimin e marrëveshjeve kthehet në Qeveri Komisioni për Legjislacion i Kuvendit të Kosovës e ka kthyer prapë në Qeveri Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshje
Nesër konfirmohet pranimi i tekstit të planit Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq janë pajtuar në parim sa i takon planit të zb
Borisllav Stefanoviq kërkon ndryshimin e tekstit të rezolutës për Kosovën Shefi i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Borisllav Stefanoviq, ish drejtues i ekipit të Beogradit për dialog m
Egjipt, zhvillohet raundi i dytë i referendumit për Kushtetutën e re Egjiptianët votojnë sot në rundin e dytë të referendumit për Kushtetutën e re. Kundërshtarët e tekstit të ri të Kushtetu
Grekët e bullgarët, së bashku kundër maqedonasve Grekët dhe bullgarët janë bashkuar në Parlamentin e Evropës gjatë amendamentit të raportit të progresit të vendit ku për
Pavarësisht kontekstit të emrit, duhen negociata me BE-në Ministri i Jashtëm Nikolla Popovski, din recetën për zhbllokimin e procesit të integrimit evropian të vendit apo marrjen