999 rezultate për

tekst

Veliaj sqaron qëllimin e fjalës "zdromsa": E kanë nxjerrë nga konteksti Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shpjeguar qëllimin e fjalës “Zdromsa”, e cila bëri jo pak zhurmë në medi
Skivi kritikon kolegët, ja statusi i tij (FOTO LAJM) Skivi ka drejtuar kritika në drejtim të estradës. Skivi kohën e fundit nuk ka qenë aktiv me këngë të reja, po ka punu
​Zbulohen mjete tekstili 8.600 vjeçare Arkeologët në Turqinë perëndimore kanë zbuluar mjete tekstili gati dyfish më të vjetra se Piramidat e Mëdha të Egjiptit.
Me tekstin e këngës së ish-it, kujt i dërgon "të fala" nga shtrati Liberta (FOTO LAJM) Emri i moderatores Liberta Spahiu është jo pak i komentuar në media herë për historitë e dashurië e herë për pozat e saj
Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama: Hera e parë që nuk kisha fjalë! Kryeministri Edi Rama thotë se ishte i tronditur nga akuzat e ngritura nga prokurori i Gjykatës Speciale ndaj Hashim Tha
Rama reagon ashpër për aktakuzën ndaj Thaçit: Baltë mbi Kosovën e shqiptarinë! Kryeministri Rama ka folur në Kuvend në lidhje me aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit. Ai është shprehur se aktakuza ës
Ministria e Arsimit tejkalon çdo pritshmëri: Testin e hartuam "kastile" me gabime drejtshkrimore! "Lidhur me pretendimin se në test ka gabime drejtshkrimore, QSHA sqaron se ka vërtetë një tekst me gabime, por ky tekst
"Brezi më i traumatizuar, ishte eksperiment", maturantët në protestë për tezën e Gjuhës Shqipe Ditën e djeshme maturantët i janë nënshtruar testit të Gjuhës Shqipe. Sipas tyre teza ishte me pyetje abstrakte, me s
Ledri publikon këngën e parë dedikuar Sarës (VIDEO) Kur Sara, partnerja e Ledrit, tha se nga albumi i tij fundit “10/10” kënga e preferuar ishte “Trandafili i zi”, ndjekësi
Mozzik publikon këngën e re, dhe të gjithë mendojnë se i tha përfundimisht lamtumirë Loredanës (VIDEO) Mozzik ka publikuar projektin e tij më të ri me titull "Lass Mal" (Le të shkojë), që vjen në gjuhën gjermane. Kënga ësht
"Koronavirus rapsodi", komediani modifikon këngën legjendare të grupit Queen (VIDEO) Kohët e fundit, një 17-vjeçar krijoi një faqe në internet për të ndihmuar njerëzit të lanin duart siç duhet dhe në mënyr
Shqiptarët i "thurin" këngë koronavirusit (VIDEO) Tashmë që lajmet dhe informacionet për COVID-19 kanë pushtuar mediat dhe mendjet e njerëzve, kanë filluar të bëjnë edhe
"Ma ngren zogun për hava", Gëzim Nika shpjegon për herë të parë tekstin e çudtishëm të këngës (VIDEO) Këngëtari Gëzim Nika ka shpjeguar vargjet e këngës mjaft të dëgjuar nga repertori i tij, me titull “Ma ngren zogun për h
Ndërroi tekstin e këngës dhe ofendoi kolegun, këngëtari përjashtohet nga Sanremo (VIDEO) Sanremo nga nata në natë po bëhet edhe më interesant me ngjarjet që po ndodhin. Mbrëmë u mbajt nata e katërt dhe përv
Zbulohen mesazhet mes Bonuccit dhe kapo-ultras: Do të përdorim si pretekst për të sulmuar klubin Në verën e vitit 2017-të, Bonucci bëri një lëvizje që i habiti të gjitë. Qendërmbrojtësi u transferua nga Juventus t
Me djalin dhe mbesat në makinë, policia gjobit me pretekstin se transportonte fëmijë kopshti Një tjetër problematikë ka bërë qytetarin nga Paskuqani, Rigels Ymeri t'i drejtohet emisionit "Stop" ku tregon se janë 1
E thumboi publikisht, Geti ia kthen Kreshës siç nuk e prisnim (VIDEO) Tre vite më parë u komentua shumë në media raporti mes Kreshës dhe Getoarit dhe shkak u bë një postim në rrjete sociale.
Përhapi panik te banorët, arrestohet gazetarja Policia malazeze ka arrestuar gazetarja Anxhela Gjikanoviç e një portali në Podgoricë, pasi shkaktoi panik te banorë
Kënga doli e kopjuar, Fero: Rina ka marrë tekstin tim pa leje (VIDEO) Dy muaj më parë reperi i njohur Fero publikoi këngën "Jom rrit", e cila përpos pëlqimeve mori dhe shumë komente akuzuese
"Mua më refuzuan në Festival", tekstshkruesja ka dy fjalë për "Me tana" të Elvanës (FOTO LAJM) Tekstshkruesja Elona Caslli i eshte bashkuar reagimevet e shumta qe kane ardhur pas perfundimit te Festivalit te Kenges