999 rezultate për

teknologjise

Apple po punon për rrjetin 6G Apple lansoi muaj më parë telefonat e parë me rrjetin 5G. Tani kompania duket se po punon në rrjetin e gjeneratës së gja
Trendet e teknologjisë që nuk duhet t'i humbisni më 2021 Mirë se vini në botën e vitit 2021. Një vit tjetër që duket se do të formësohet nga trendet e nisura në fillim të vitit
KQZ letër 8 partive për implementimin e teknologjisë në zgjedhjet 2021 KQZ letër 8 partive për implementimin e teknologjisë në zgjedhjet 2021. Përmes një letre dërguar partive më të mëdha
Një ditë me heronjtë e rrjetit... Në kohë të largëta, kur fijet e komunikimit ishin vetëm ca tela të lidhur pas shtyllash betoni, që në kohë furtunash rrë
NASA kërkon prova të teknologjisë jashtëtokësore në hapësirë Agjencia amerikane hapësinore NASA ka nisur një mënyrë të re për të kërkuar alienët, tani ata po kërkojnë gjurmë të tekn
Rrjetet sociale dhe shoqëria Kampanjat e ndryshme ‘online’, thirrjet, postimet mund të na shërbejnë që të kemi rininë si partnere përgjatë ndërtimit
Rama lodhet nga pritja e paralajmëron Bashën: E votojmë edhe vetë reformën! Depolitizimi i administratës dhe futja e teknologjisë në zgjedhje janë dy temat e nxehta ku palët pavarësisht negociatav
Autostrada nënujore, sporte dhe pushime në Hapësirë: Si do duket bota pas 50 vitesh (FOTO LAJM) Autostradat nënujore, sportet dhe pushimet në Hapësirë ??janë disa nga zbulimet e ardhshme të cilat do të jenë të zakons
​Konjufca: Italia mbështet heqjen e vizave për Kosovën Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio tha se vendi i tij fton për dialog në mes Kosovës dhe Serbisë, me lehtësimin
Pamje që tregojnë qartë ndryshimin tonë, të botës dhe teknologjisë në 20 vitet e fundit (FOTO LAJM) Është e frikshme të mendosh që shumë shpejt, njerëzit që kanë lindur në vitin 2000 do të mbushin 20 vjeç. Por nuk ja
E fiksuar pas teknologjisë, i krijojnë gurin e varrit në formën e i-Phone-it Zhvillimi i teknologjisë është aq i madh, saqë është ideuar edhe në një gur varri. Në Ufa të Rusisë ka një gur varri
VAR-i vjen në Shqipëri, kjo është ndeshja eksperimentale Takimi i nesërm mes Partizanit dhe Laçit do të jetë edhe si një ndeshje eksperimentale për futjen e teknologjisë në Kate
Pamje që tregojnë qart ndryshimin tonë, të botës dhe teknologjisë në 20 vitet e fundit (FOTO LAJM) Është e frikshme të mendosh që shumë shpejt, njerëzit që kanë lindur në vitin 2000 do të mbushin 20 vjeç. Por nuk jan
Pamje që tregojnë qart ndryshimin tonë, të botës dhe teknologjisë në 20 vitet e fundit (FOTO LAJM) Është e frikshme të mendosh që shumë shpejt, njerëzit që kanë lindur në vitin 2000 do të mbushin 20 vjeç. Por nuk ja
Risia më e re e teknologjisë, tendat që prodhojnë oksigjen (VIDEO) Ndonjëherë, e ardhmja teknologjike, për të cilën kemi dëgjuar gjithmonë vetëm përmes librave dhe filmave fantastikë shke
Albano Bogdo merr vendimin ekstrem: Do t'i lë të gjitha (VIDEO) Aktori Albano Bogdo marrë një vendim të papritur duke deklaruar se do të heqë dorë nga çdo mjet komunikimi elektronik pë
Mark Zuckerberg premton se Facebook do të sillet më mirë Nuk është hera e para që një ekzekutiv i Facebook thirret përpara Kongresit në Uashington, DC, për të dhënë shpjegime në
Edicioni i 7-të i ICT Awards zbuloi më të mirët e kombit në teknologji (FOTO LAJM) Shtëpia botuese lider në rajon në fushën e teknologjisë dhe informacionit ICTSmedia shpalli mbrëmjen e së Martes fituesi
Sistemi VAR së shpejti aplikohet edhe në Kategorinë Superiore Zhvillimi i futbollit është futur në fazat e aplikimit të teknologjisë gjithnjë e më shumë. Rrymat që e kundërshtojnë
Fotografitë më të çuditshme, a janë reale apo të improvizuara? Në epokën e smartfonëve dhe kamerave njerëzit po bëjnë fotografi të çdo momenti të jetës së tyre. Falë kësaj nxitjeje