999 rezultate për

teknologjike

Më e shpejtë, e lirë dhe ekologjike, njihuni me kafen "teknologjike" Një kompani e re amerikane ka ndryshuar mënyrën e konceptimit të kafesë tradicionale duke prodhuar imitacionin e kafesë
Paralajmërimi i frikshëm për pajisjet teknologjike Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Nis rikonstruksioni i aksit rrugor nga mbikalimi i Shkollës Teknologjike në Kombinat Hyrja nga Kombinati për në Tiranë po merr një pamje të re. Pas rehabilitimit të hyrjeve nga Rruga e “Elbasanit”, Rruga e
Kompania e ëndrrave, ky është shefi që i paguan pushimet luksoze punonjësve Një kompani teknologjike në Denver të Colorados, po konsiderohet se ka bërë pothuajse veprimin më bujar të pushimeve në
Paaftësia teknologjike e Gjykatës shtyn gjyqin për grabitësit e bankës Sseanca e sotme gjyqësore për të pandehurit Roland Liti dhe Alan Babameto të akuzuar për vjedhjen e 20 milionë lekëve n
BE detyron rrjetet sociale të dorëzojnë mesazhet e terroristëve Komisioni Europian po tenton të detyrojë kompanitë teknologjike, pavarësisht vendit ku i kanë selitë e tyre në Bashkimin
Bëhuni gati, ky është fundi i mbretërimit të Facebook dhe Google Kur të kthejmë kokën pas në 2017-ën, mund ta shohim si momentin e fundit të besimit të pakushtëzuar tek industria teknol
Aeroporti i Rinasit dhuron dy makineri teknologjike pastrimi dhe 100 pemë Pas linjës së gjelbër, me autobusë elektrikë, e cila do të funksionojë shumë shpejt brenda qytetit, edhe linja Tiranë-Ri
Studimi i frikshëm, pajisjet teknologjike ju fshijnë mendimet Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Pajisja e fundit teknologjike që zbulon kancerin në 10 sekonda (FOTO LAJM) “Një stilolaps” i revolucionarizuar lejon mjekët që të bëjnë testin e kancerit në vetëm pak sekonda. Studiuesit nga Uni
Drejt fundit punimet për segmentin e Unazës së Madhe nga shkolla teknologjike te Kopshti Botanik Në shtator Unaza e Madhe e Tiranës do të jetë funksionale për qytetarët. Për pak ditë pritet të hapet edhe segmenti më i
Pajisja teknologjike në ndihmë të të verbërve Një pajisje e ngjitur mbi syze mundëson që personat e verbër të lexojnë si gjithë njerëzit e tjerë dhe të kryejnë të një
Paralajmërimi i ekspertëve: Pajisjet e reja teknologjike po ju fshijnë mendimet "Ti nuk do të prekësh lirinë e mendjes time", shkruante dramaturgu John Milton në vitin 1634. Por pothuaj 400 vjet m
Këto produkte teknologjike janë krijuar vetëm për vajza (FOTO LAJM) Kompani të teknologjisë, të cilat krijojnë produkte për vajza ose gra janë shumë të pakta. Por, për fat të mirë ka disa
Armët e veçanta të superfuqisë teknologjike ushtarake të Izraelit (FOTO LAJM) Izraeli është sot një superfuqi teknologjike dhe një nga eksportuesit më të mëdhenj të armëve me shitje vjetore që arri
Zbulohet pasqyra teknologjike që zbulon problemet e lëkurës tuaj Një pasqyrë e veçantë e njohur si “Ces 2017” mund të tregojë shenjat dhe problemet e lëkurës tuaj. HiMirror ka prezan
Sulmi kibernetik në SHBA kthehu pajisjet teknologjike në armë Sulmi kibernetik që goditi faqet e internetit në të gjithë botën të premten mendohet se është mundësuar nga pajisjet e z
Disa modele të vjetra teknologjike që po kthehen me funksione moderne (FOTO LAJM) Zhvillimi i shpejtë i teknologjisë ka sjellë risi të shumta duke filluar nga avancimet e përdorimit të pajisjeve teknolo
Izraeli, magnet për gjigantët e teknologjisë Populli i Izraelit lindi 68 vite më parë dhe ka një popullsi që nuk i ka kapur ende 9 milionë banorë por sot është mag
Zbulohet pajisja teknologjike "misterioze" që mban Messi Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi në muajt e fundit të sezonit të kaluar ka ka mbajtur një pajisje teknologjike që