999 rezultate për

teknologjia

Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë në nj
Teknologjia po "rrëmben" gjuhën e natyrës "Apple", "tweet", "cloud", "stream"- janë fjalë që dikur krijonin vizione të gjalla të natyrës, tani janë sinonim i botë
Teknologjia kundër tradhëtis, dysheku që zbulon partnerin e pabesë Teknologjia do ti vijë në ndihmë dhe partnerëve dyshues si dhe do të nxjerrë zbuluar partnerët tradhtarë. Një kompani
Teknologjia 5G dhe përpjekjet për bllokimin e Kinës Një zyrtar i lartë në Departamentin amerikan të Shtetit tha të mërkurën se shqetësimet e sigurisë që qeveria ka ngritur
Mesfushori i Sassuolos: Në Serie A vendoset para ndeshjeve se kush fiton (FOTO LAJM) Mesfushori i Sassuolos, Alfred Duncan ka thënë se mposhtja e tyre nga Roma “ishte vendosur para ndeshjes” pasi që teknol
Studimi i ri i hedh poshtë të gjitha, teknologjia nuk ndikon në gjumin e fëmijës suaj Koha që fëmijët shpenzojnë para ekranit të smartphoneve apo kompjutereve ka më pak efekt për sa kohë ata flenë, sugjeron
Teknologjia arrin kulmet, kur do vijë telefoni me ekran që paloset Tenkologjia sa vjedh dhe përmirësohet dita ditës, ku arritje të madhe kanë bërë edhe kompanitë e "smartphone". Së fu
Duhen lënë apo jo me teknologjinë? Si të sillesh me fëmijën Çfarë prindërit po bëjnë sot është e paprecedentë. Brezi i tanishëm dhe ai përpara tyre, u lindën në një botë të përparu
Infantino jep lajmin e madh: Champions shumë shpejt me VAR UEFA ka mbajtur një qëndrim zyrtar, duke thënë se nuk është ende gati për të aplikuar VAR-in në ndeshjet e Championsit d
VAR-i ka bërë kërdinë me gabime në Seria A Video asistenti i gjyqtarëve (VAR) i ka bërë 16-18 gabime deri tani këtë sezon në Serie A, sipas ish-gjyqtarit italian d
Teknologjia lë pa punë edhe gomerët Dikur ishin një kafshë fisnike, e respektuar nga njeriu, që e shfrytëzonte atë në transport, bujqësi dhe në shumë aktivi
Vetëm në Spitalin Amerikan, teknologjia "Time-lapse" përzgjedh embrionin më të mirë me fotografim e video! Më shumë se 6 milionë fëmijë në të gjithë botën kanë ardhur në jetë falë fekondimit in vitro apo fekondimit të asistuar.
E mrekullueshme ajo që ofron tani Spitali Amerikan, teknologjia Time Lapse siguron shëndetin e bebes tuaj që në embrion Për të gjithë ata që janë duke menduar të bëjnë fertilizimin in Vitro (IVF), shkencëtarët kanë krijuar një avantazh tekn
Studimi i ri ngjall panik: Teknologjia ju fshin mendimet Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Shëndeti i bebes përzgjidhet që në embrion, Spitali Amerikan sjell teknologjinë time-lapse (VIDEO) Në të gjithë Ballkanin këtë teknikë e mundësojnë vetëm 6 klinika moderne. Fekondim in vitro, duke zgjedhur paraprakis
Epoka bombastike e teknologjisë, si të kujdesemi për fëmijët? Çfarë prindërit po bëjnë sot është e paprecedentë. Brezi i tanishëm dhe ai përpara tyre, u lindën në një botë të përparu
Rizzoli optimist për përmirësimin e VAR-it Ish-gjyqtari Nicola Rizzoli, i cili sot mban postin e përcaktuesit gjyqtarëve në Serinë A, ka folur në lidhje me sistemi
Teknologjia do të bëjë me krahë edhe këmbësorinë ushtarake (VIDEO) Hoverbord i bërë nga kompania “Zapata Racing”, është e njëjta e cila prodhoi edhe Flyboard me anë të shtypjes së ujit.
Teknologjia arrin çmendurinë, një aplikacion për të njohur njerëzit Të gjithë e njohim Shazamin, aplikacionin nëpërmjet të cilit mund të gjesh titullin e cdo këngë në sfond. Por imagjin
Foto që provojnë se absolutisht çdo gjë është e mundur në këtë botë (FOTO LAJM) Bota jonë na befason me kthesa të papritura të realitetit, shihni disa fotografi që do të shtrojnë shumë pyetje, por t'j