999 rezultate për

teknologji

Reagon Ramos: Jam një tifoz i madh i VAR-it Reali i Madridit fitoi dje 2-1 në transfertë ndaj Ajax-it. Por më shumë se triumfi në "Amsterdam Arena" shkaktoi pol
Çfarë po i bën fëmijës tënd duke i lënë celularin në dorë Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj e
Mesfushori i Sassuolos: Në Serie A vendoset para ndeshjeve se kush fiton (FOTO LAJM) Mesfushori i Sassuolos, Alfred Duncan ka thënë se mposhtja e tyre nga Roma “ishte vendosur para ndeshjes” pasi që teknol
Deklarata e frikshme e shkencëtarit: Alienët do të na shtypin si miliongona Sa më shumë njeriu vihet në kërkim të një forme tjetër inteligjente nëpër univers, aq më e fortë bëhet pyetja, a jemi të
VAR do të përdoret këtë sezon në Champions League UEFA pritet të lajmërojë më 3 dhjetor se VAR do të përdoret nga ndeshjet pas fazës së grupeve të këtij sezoni të Champio
Studimi i ri i hedh poshtë të gjitha, teknologjia nuk ndikon në gjumin e fëmijës suaj Koha që fëmijët shpenzojnë para ekranit të smartphoneve apo kompjutereve ka më pak efekt për sa kohë ata flenë, sugjeron
Meidani "rrëzon" Ramën në përplasjen për Lleshin: Duhej të konsultohej Ish-Presidenti Rexhep Meidani shprehet se për të shmangur situata të tilla mes institucionit të Presidentit dhe atij të
Mos gënjeni veten, celulari dëmton shumë fëmijën tuaj Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj e
Teknologjia arrin kulmet, kur do vijë telefoni me ekran që paloset Tenkologjia sa vjedh dhe përmirësohet dita ditës, ku arritje të madhe kanë bërë edhe kompanitë e "smartphone". Së fu
Arti i së mundshmes-Inovacioni në Kongresin Botëror të Internet of Things (IoT) Internet of Things (IoT) po ndryshon botën rreth nesh. Miliarda pajisje në të gjithë botën ndërveprojnë sot, duke ndikua
Vodafone ju fton në kampin e inovacionit A je i apasionuar pas teknologjisë dhe inovacionit? A keni dëshirë të njiheni me trendet e fundit të punës dhe të mësoni
As para dhe as teknologji, ky është fisi që bën jetë nomade Fisi Chang Tang-Pa rrëzë Himalajave, është fisi që jeton larg çdo gjëje, në këtë zonë nuk bëhet fjalë për celularë, madj
Nis rikonstruksioni i aksit rrugor nga mbikalimi i Shkollës Teknologjike në Kombinat Hyrja nga Kombinati për në Tiranë po merr një pamje të re. Pas rehabilitimit të hyrjeve nga Rruga e “Elbasanit”, Rruga e
Kompania e ëndrrave, ky është shefi që i paguan pushimet luksoze punonjësve Një kompani teknologjike në Denver të Colorados, po konsiderohet se ka bërë pothuajse veprimin më bujar të pushimeve në
Akademia e Biznesit të ALBtelecom diplomon brezin e katërt të studentëve (FOTO LAJM) Universiteti Politeknik dhe ALBtelecom nënshkruajnë një Memorandum Mirëkuptimi për një bashkëpunim strategjik të mëtejsh
Apple, kompania e parë që vlen 1 trilionë dollarë Apple është vetëm pak hapa larg të bërit kompania e parë në histori me vlerë 1 trilionë dollarë, një cak simbolik ky që
Duhen lënë apo jo me teknologjinë? Si të sillesh me fëmijën Çfarë prindërit po bëjnë sot është e paprecedentë. Brezi i tanishëm dhe ai përpara tyre, u lindën në një botë të përparu
Nxënësit e shkollës “Vasil Shanto” me laborator modern informatike Të gjitha shkollat e Tiranës do të pajisen me laboratorë modernë për zhvillimin e lëndës së teknologjisë së informacioni
Paaftësia teknologjike e Gjykatës shtyn gjyqin për grabitësit e bankës Sseanca e sotme gjyqësore për të pandehurit Roland Liti dhe Alan Babameto të akuzuar për vjedhjen e 20 milionë lekëve n
Ky shtet trondit SHBA-në me teknologjinë për kapjen e avionëve të padukshëm Qeveria kanadeze ka investuar 2.7 milionë dollarë për zhvillimin e një modeli të ri radarësh, që do të përditësonte sist