999 rezultate për

teknik

Helmimi i 11 nxënësve, Policia në Mitrovicë arreston një të dyshuar Njëmbëdhjetë nxënës të shkollës së mesme teknike në Mitrovicë, të cilët dyshohet se janë helmuar sot gjatë mësimit duke
Hyn në fuqi ligji i ri, kush shkakton dhunë në stadiumet shqiptare dënohet me burg Që sot e tutje mbajtësit e flakdanëve apo mjetet piroteknike në stadiumet shqiptarë rrezikojnë burgun. Hyn zyrtarish
E duan të gjithë, Allegri merr vendimin për të ardhmen Masimiliano Alegri nuk do të rikthehet të drejtojë një ekip, edhe pse zërat rreth tij kanë qenë të shumtë. Italiani i ci
Aksion i Task Forcës së Transportit Rrugor, në një javë bllokohen 20 automjete të tonazhit të rëndë 230 masa administrative gjatë muajit shtator, mbipesha, sistemi i frenimit dhe në shumë raste mungesa e kontrollit tekni
Ngjyra e flokëve këtë vjeshtë? Shikoni me çfarë janë fiksuar VIP-at (FOTO LAJM) Na duket ne, apo të gjitha vajzat e njohura kanë thuajse të njëjtë ngjyrë flokësh? Teksa shohim fotot e tyre në rrjet
"Tërmet" te Shkëndija, kuqezinjtë shkarkojnë gjithë stafin teknik Shkëndija e Tetovës ka marrë një lajm vërtetë të beftë mbrëmjen e së shtunës (31 gusht). Skuadra shqiptare e cila garon
Teknika e thjeshtë që jua heq stresin dhe dhimbjet e kokës për 30 sekonda Dhimbjet e kokës nuk janë ndër ndjenjat më të mira që mund t’i përjetoni, e veçanërisht kur i përjetoni ato gjatë kohës
Testimi i infermjerëve, shpallet lista me 1747 aplikantët e parë në rradhë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nxjerrë rezultatet paraprake të verifikimit të kandidatëve që kanë apl
2 viktima: Arrestohen 2 persona, në kërkim administratori i firmës skela "Syla" Ditën e djeshme, 2 punëtorë gjetën vdekje të menjëhershme si pasojë e shembjes së skelës, teksa po rikonstruktonin një p
Faton Topalli: Gjasat për qeveri teknike janë zero Deputeti i Kuvendit të Koso0vës nga radhët e PSD-së, Faton Topalli është shprehur i bindur se Kuvendi do të shpërndahet
Këto janë kushtet e pranimit tek Universiteti Politeknik Të gjithë maturantët që dëshirojnë të vazhdojnë studimet e larta në një prej 6 fakulteteve të Universitetit Politeknik,
5 muaj nga aksidenti i Llaskarcës, ende s'ka filluar gjykimi për të akuzuarit Po bëhen 5 muaj që kur ndodhi aksidenti tragjik i autobusit "Durmo Turs" në fshatin Llaskarcë më 13 shkurt të 2019-s, nd
ZYRTARE: Milani merr vendim për Paolo Maldinin Paolo Maldini nuk do të jetë më Përgjegjës për Sektorin Teknik të Milanit, pasi tashmë ai do të mbajë i vetëm postin e D
Ekspertja e seksit: Ju tregon "recetën" që meshkujt të zgjasin sa më tepër Ekspertja e seksit, Nadia Bokody, po ndan një teknikë, e cila do t’i bëjë meshkujt të zgjasin tetë herë më gjatë në shtr
Ish-i i Milanit gati të firmosë për PSG-në Milani e mbylli sezonin duke mos i përmbushur objektivat dhe duke mos arritur kualifikimin për në Champions League. Për
Zyrtare: "Perla" e Messit përballë Liverpool zgjidhet goli më i bukur në Champions (FOTO & VIDEO) Goli i Lionel Messit nga gjuajtja e lirë kundër Liverpoolit është votuar si goli më i mirë i këtij edicioni të Ligës së
42 janë arrestuar në protestën e djeshme 42 janë arrestuar e 17 të tjerë janë lënë në gjendje të lirë. Ky është bilanci i protestës së djeshme të opozitës në reg
Protesta e opozitës, reagon ambasada e SHBA-së: Përdorimi i mjeteve piroteknike është i papranueshëm Ambasada Amerikane ka reaguar për protestën e opozitës dhe konfrontimin me forcat e rendit, ndaj të cilëve u hodhën mjet
Vazhdojnë tensionet, policia hedh gaz lotsjellës Policia largon protestuesit me uje me presin dhe gaz lotsjelles. Vazhdon të jetë e tensionuar situata para godinës së
Nga sot rritet pagesa e Kontrollit Teknik për automjetet në Kosovë Nga 1 qershori, të gjitha veturat në vend, përveç kontrolleve teknike, duhet të bëjnë edhe matjen e gazrave që lirojnë.