999 rezultate për

teatrit

Ndrenika nuk heq dorë: Këtu vjen era hajdutllëk Shembja e Teatrit Kombëtar vazhdon akom atë kundërshtohet ashpër nga artistët. Aktori i madh Robert Ndrenika teksa fo
Qeveria konfirmon Hervin Çulin si drejtor të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli do të drejtojë edhe për katër vite të tjera Teatrin Kombëtar. Mësohet se vendimi është marrë në mbledhjen e
Shembja e Teatrit Kombëtar, aktorët i drejtohen Lulzim Bashës Ditën e sotme një përfaqësi artistësh pritet të takohen me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, në mbrojtje të Teatrit Kombë
Regjisori i njohur rendit faktet e pamohueshme pse Teatri nuk duhet shembur Regjisori i njohur Kastriot Cipi nëpëmjet një shkrimi ka sqaruar me pak pika arsyen se pse Teatri Kombëtar nuk duhet she
Të gjithë militantë të PS, kush ishin aktorët e teatrit të Ramës me Kukësin Interpelanca virtuale që Rama "gjoja" pati ditën e sotme me kuksianët, duket se e ka nxjerrë edhe njëherë bllof Kryemini
Ndrenika në protestë kundër shembjes së Teatrit: Rama të na lërë të qetë Aktori i mirënjohur Robert Ndrenika, është shfaqur gjatë protestës së sotme kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai t
Genc Fuga: Një aktor paguhet më pak së punëtori i llaçit Genci Fuga është aktor, regjisor, pedagog në Universitetin e Arteve. Ai ka qenë një ndër njerëzit më aktiv ditëve të fun
Shkarkohet drejtori i teatrit në Kosovë Këshilli drejtues i Teatrit Kombëtar të Kosovës sot e ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të TKK-së Agim Sopin. Shkar
Shpërthen Alfred Trebicka: Po ju zoti Rama, ç’plasje keni? Mendimi im është që ndërtimi, restaurimi apo bërja e ribërja e një institucioni siç është Teatri Kombëtar, apo edhe inst
Cilat janë kompanitë që do ndërtojnë kullat pas Teatrit të ri Kombëtar Ndërtimi i një godine të re për Teatrin Kombëtar është vetëm preteks dhe mbulesë për projektin më të madh, deri tani, të
Rama gënjen artistët, projekti i Teatrit Kombëtar është plagjiaturë? (FOTO LAJM) Ditën e djeshme, kryeministri i vendit Edi Rama bëri një prezantim sëbashku me arkitektët në lidhje me Teatrin e ri Komb
Historia e teatrit "La Scala", si u ndërtuan 13 teatrot më modernë në botë Në Tiranë po projektohet një Teatër i ri Kombëtar, me gjithë infrastrukturën e nevojshme që duhet të ketë një institucio
A ka të dashur vajza më tërheqëse e teatrit shqiptar? Motra i zbulon sekretin Oltës Motra e një prej aktoreve të njohura shqiptare ka zbuluar disa të pathëna. Gerta Gixhari, që për një pjesë të publiku
"Teatri humbet gjysmën e truallit, Robert Ndrenika do të pendohet" Publikimi i dy imazheve nga projekti për Teatrin e ri Kombëtar ka rindezur edhe njëherë debatin e artistëve. Kastrio
Veliaj për Teatrin: Godina me tallazh të Italisë fashiste duhet shembur Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në “Opinion”, u pyet fillimisht për godinën e Teatrit Kombëtar, për
Takimi me Erion Veliajn i ul “veshët” aktorit: Projekti i ri i Teatrit ja vlen Padyshim që cështja e lëvizjes së Teatrit kombëtar ka qenë një nga temat më pikante të momentit. Për këtë aktori Genc
Lutjet s'u dëgjuan, Teatri Kombëtar në zi Ka ndërruar jetë punonjësi i Teatrit Kombëtar, Ermal Laze. Ermal Laze ishte punonjes i Teatrit Kombëtar dhe pësoi një
Aktorët luten për shëndetin e punonjësit të teatrit Ermal Laze është një nga punonjësit e Teatrit Kombëtar është në gjendje të rëndë për jetën. Aktorët e Teatrit Kombët
Rama flet për herë të parë: Teatri do të bëhet, duan apo s'duan artistët Artistët janë ngritur në protesta për të mbrojtur godinën e Teatrit Kombëtar, duke u përplasur ashpër me ministren e Ku
Robert Ndrenika i shkruan letër dhe bën për një lek ministreshën Kumbaro Prej disa ditësh gëlon debati në lidhje me projektin e qeverisë për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar, veprim të cilin e ku