999 rezultate për

teatrit

Kush e mërziti Ndrenikën? Aktori ikën me furi nga mbledhja me Veliajn Artisti i madh Robert Ndrenika është larguar nga mbledhja dëgjesë e cila po zhvillohet në këto momente me kryebashkiakun
Veliaj: Ja pse duhet një teatër i ri kombëtar Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj i shoqëruar edhe nga Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, zhvilloi një bashkëbisedim
Derhemi sulmon Hervin Çulin: Merre të pijë verë se e ka me qejf ai Aktori Arben Derhemi ka ironizuar keq drejtorin e Teatrit Hervin Çuli gjatë përballjes me Erion Veliajn. "Kur të mos
Derhemi ashpërson tonet përballë Veliajt: Nuk lejojmë te preket një centimetër Aktori i njohur Arben Derhemi ka marrë fjalën në mbledhjen mes Veliajt dhe aktorëve të teatrit. Derhemi është shprehu
Luftar Paja i çudit të gjithë, del kundër artistëve për Veliaj Aktori Luftar Paja ka habitur opinionin publik dhe vetë kolegët e tij kur në mbledhje për ndërtimin e teatrit të ri, dol
"Kam vuajtur", Ndrenika i përvishet Veliajt për ndërtimin e teatrit "E dhashë shtëpinë tek një partneritet publik-privat dhe kam ndenjur tre vjet gjyqeve. Kam vajtur dhe tejk ish-ministri
Protesta për Teatrit/ Derhemi thirrje qytetarëve: Këta duan të shembin për të ndërtuar kullat, ejani të premten… Aktori i njohur Arben Derhemi, përmes një videoje të bërë publike në faqen “Nisma thurje”, u ka bërë thirrje të gjithë q
Meta i bën thirrje Ramës: Dëgjoji aktorët e teatrit! Pas letrës publike të aktorëve drejtuar presidentit Ilir Meta, ka reaguar Presidenca. "Presidenti i Republikës Ilir M
Aktorët paralajmërojnë masa drastike: Do të uzurpojmë teatrin! Aktorët e teatrit Kombëtar sot kanë paralajmëruar qeverinë Rama për trazira si dhe do të uzurpojnë teatrin. Një përf
Robert Ndrenika kërcënon Ramën: Tani fillon lufta! Ditën e sotme aktorë të njohur të teatrit dhe përfaqësues të kulturës ishin të pranishëm në Komisionin e Kulturës. Mb
Arben Dërhemi i përvishet Ramës: Aty me ke, me zjarr e me hu! Aktori Arben Derhemi ka reaguar ashpër pas nismës së qeverisë për projektligjin që parashikon shembjen e Teatrit Kombëta
Rama si Erdogani, Robert Ndrenika akuzon kryeministrin për prishjen e Teatrit Kombëtar Artistët nuk kanë hequr dorë nga mbrojtja e Teatrit Kombëtar pavarësisht se qeveria e ka ndarë mendjen për t'a prishur d
Projektligji i qeverisë për shembjen e Teatrit, pikëpyetjet që ngre Projektligji “Për Përcaktimin e Procedurës së Veçantë për Negocim dhe Lidhjen e Kontratës me Objekti “Projektimin dhe Re
U bë drejtor, aktori i njohur merr dhuratën e veçantë Kanë kaluar vetëm pak ditë që kur aktori Erion Isai u emërua zyrtarisht si drejtor i ri i Teatrit të Kukullave. Akto
Asqeriu i bën thirrje Ramës: Teatri është i shenjtë! Lufta e artistëve kundër prishjes së Teatrit vazhdon akoma me zell. Aktori i mirënjohur Bujar Asqeriu i ftuar në Neës
Doli pro ndërtimit të kullave tek Teatri, Rama e bën aktorin drejtor Aktori dhe regjisori Erion Isai është emëruar sot drejtor i ri i Kukullave. Këshilli i Ministrave ka zyrtarizuar në
Vdes aktori i njohur në Maqedoni (VIDEO) Dje ka ndërruar jetë aktori nga Maqedonia, Salaetin Bilal (1942 – 2018). Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë administr
Plas sherri në Kuvend, të majtë e të djathtë "kapen" për prishjen e Teatrit Po shoqërohet me debate të forta në Komisionin për Edukimin diskutimi për projektligin mbi trashëgiminë kulturore. Gj
Frika e madhe e Robert Ndrenikës: Do t'më heqin bukën e gojës Artistë dhe dashamirës të teatrit i kanë dërguar një kërkesë ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro për të shpallur godin
U angazhua me PS-në, aktori i njohur bëhet drejtor Ai u tërhoq nga Portokallia vetëm pak kohë më parë, ndërkohë që në zgjedhjet e kaluara u shfaqi angazhuar krah PS-së.