999 rezultate për

teatrit

Aktorët nxjerrin zbuluar Veliajn: Po na falsifikon firmat për të prishur teatrin Pas listës me 65 artistë që dolën pro prishjes së Teatrit ekzistues, një deklaratë e fortë është bërë nga Pavlina Mani,
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Nuk ka asnjë marrëveshje me Veliajn Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka reaguar në lidhje me lajmin e bërë publik këtë të mërkurë nga kryebashkiaku
Letra e hapur e 65 artistëve: Teatër të ri por të mos preket asnjë cm nga trualli 65 artistë të njohur e të rinj i janë drejtuar me anë të një letre publike, kreut të Shtetit Ilir Meta, kryeministrit Me
Dokumenti i 1958-s/ Gjendja e Teatrit Kombëtar është e atillë sa nuk ka asnjë siguri Kushtet e rrezikshme në të cilin punojnë artistët dhe aktorët në Teatrin Kombëtar është fakt që daton prej vitit 1958.
Artistët nuk heqin dorë, Derhemi fton Kumbaron dhe Veliajn në dëgjesë Artistët si cdo ditë, edhe ditën e sotme janë mbledhur në sheshin e Teatrit Kombëtar. Ndër të tjerë, ka qenë aktori A
Arkitekti i teatrit: Godina ekzistuese nuk mund të rikonstruktohet Tirana do të ketë një teatër të vërtetë kombëtar të përshtatshëm për të vënë në skenë edhe veprat e mëdha dhe që i fton
Pedagogët i bashkohen artistëve: Shembja e Teatrit, akt skandaloz Protestës së artistëve dhe qytetarëve ditën e sotme i janë bashkuar edhe pedagogët, Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj.
Degjeneron debati mes Derhemit dhe Vasilit: Parazit e militant! Në "KafeIN" sot ishte i ftuar aktori Laert Vasili për të diskutuar në lidhje me prishjen e Tatrit Kombëtar, një temë e c
Veliaj: I madhi Robert Ndrenika është pro Teatrit të Ri! Kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ndodhet në Barcelonë në pritje për të mësuar nëse Sheshi Skënderbej do të marrë çmimi
Robert Ndrenika lodhet nga politika, i shkruan urgjentisht Metës Aktori i madh i skenës, Robert Ndrenika, i ka shkruar një letër Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Ndrenika thotë
I nxjerrin foton me Veliajn, qytetarët "masakrojnë" Erion Isain (FOTO LAJM) Pavarësisht debateve mes politikanëve dhe artistëve për shembjen apo jo të teatrit, duket se qytetarët janë në krah të p
E bëri drejtor Rama, Erion Isai i përgjigjet Zenelajt e sulmon Ndrenikën Debati për prishjen apo jo të Teatrit ka përçarë edhe artistët të cilët kanë shpërthyer edhe në ofendime ndaj njëri tjet
Deputetja e PD-së kundër të vetëve: Përplasja në Komision i shërbeu Veliajt Deputetët demokratë patën një përplasje shumë të fortë sot në Komisionin e Mediave, me Erion vVeliajn. Ata janë përfs
Vajza e Azem Hajdarit, kundër deputetëve të PD: Nxjerrja jashtë e Veliajt, shfaqje koti (FOTO LAJM) Rudina Hajdari, vajza e ish-liderit të dhjetorit Azem Hajdari ka dalë kundër veprimit të deputetëve demokratë sot në Kuv
Gentian Zenelaj i përgjigjet "një më një" Erion Isait: Turp! Pas statusit të aktorit dhe Drejtorit të Teatrit të Kukullave, Erion Isai, aktori dhe moderatori Gentian Zenelaj ka shpë
Pasi doli pro shembjes së teatrit, aktori shpërthen ndaj kolegëve: Sharlatanë! Debatet mbi shembjen apo jo të Teatrit Kombëtar kanë shkaktuar tronditje të thella edhe brenda aktorëve. Disa prej t
Aktori i njohur pro Teatrit: Më kanë sharë edhe nga nëna! Artistët nuk kanë ndërmend që të tolerojnë shembjen e Teatrit dhe për këtë organizojnë cdo ditë takime ku aktorët mbajnë
Mirush Kabashi nuk tërhiqet: Teatri, Meka e kulturës shqiptare! Artistët nuk kanë ndërmend që të tolerojnë shembjen e Teatrit dhe për këtë organizojnë cdo ditë takime ku aktorët mbajnë
Degjesa per Teatrin/Arkitektët dhe inxhinierët njëzëri: Godina e teatrit duhet te rindertuar Të gjithë arkitektët dhe inxhinierët shprehen njëzëri se godina aktuale e Teatrit Kombëtar duhet të rindertohet për të q
Teatri i ri, Artan Imami: S’më zë gjumi që do bëhet një teatër i ri modern, ja ç’na tha Ismail Kadare në ‘88 Aktori i njohur Artan Imami thekson se Tiranës i nevojitet një teatër i rid he modern, pasi kushtet aktuale janë skandal