999 rezultate për

teatrit

Gjendet një thesar në bodrumin e teatrit Është gjetur një qyp me lira në bodrumin e teatrit “Cressoni” në Como të Italisë. Qypi ishte i mbushur me monedha të
Maxhoranca rrëzon dekretin e Presidentit Meta, kjo pritet të ndodhë me Teatrin Maxhoranca ditën e sotme ka rrëzuar dekretin e Presidentit, që ktheu sërish për rishqyrtim ligjin që i hap rrugë prishj
"Komisar Katani" kundërshton prishjen e Teatrit: Është akt barbar Regjisori dhe aktori i njohur italian Michele Placido në një intervistë për Fax News foli për çështjen e Teatrit Kombëta
E FUNDIT/ Meta rikthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për prishjen e Teatrit Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të rikthejë për herë të dytë në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar.
Letër e hapur për Komisionerin Hahn, çfarë kërkojnë artistët? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot një protestë përballë pallatit të Kongreseve, ku sipas tyrë protesta erdhi
Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit çel siparin e shfaqjeve tek skena e re “arTurbina” Skena e re “arTurbina” hapi dje dyert për të mirëpritur Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit, ngjarja më e rëndësishme te
Dikur u zu me Ramën në Kuvend, çfarë bëri sot Majko për të mos votuar shembjen e Teatrit (VIDEO) Ndryshe nga hera që shkoi në sesionin e kaluar parlamentar duke shkaktuar edhe reagimin nervoz të Ramës, kësaj radhe Pan
Rama i jep fund: Teatri prishet, ndërtohen kullat Maxhoranca ka miratuar me 75 vota pro ligjin që i hap rrugën prishjes së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit në truallin e ti
Rama lëshon bombën në kuvend, Basha ka kërkuar privatizimin e Teatrit për Veliajn Nga seanca plenare duke folur për teatrin kryeministri Edi Rama tha se opozita po bën një përpjekje hipokrite për të mbr
Rama i vendosur për prishjen e Teatrit, nis seanca plenare Maxhoranca është e vendosur që të prishë Teatrin Kombëtar aktual për të ndërtuar në vend të tij gjashtë kulla me teatër.
BE vendos një kusht por nuk ndalet rrënimi i teatrit Çështja e ndërtimit të Teatrit të Ri Kombëtar merr zgjidhje pas një letre që Komisioni Europian i ka dërguar qeverisë sh
Shpërthen Naun Shundi: Nuk ka më komunitet teatror, jemi bërë si arrat kur i ndan kaqoli Gjëja e parë, e cila duhet të preokupojë ministren e Kulturës sipas artistëve duhej të ishte koordinimi dhe planet afats
Reagon Robert Ndrenika pasi formosi për shembjen e Teatrit: Shkela mbi veten time Firmosja e Robert Ndrenikës për shembjen e Teatrit Kombëtar i habiti të gjithë. Pas këtij vendimi, pati shumë kritik
Akti i Metës dhe reagimi qesharak i Veliajt Ilir Meta ka kryer këtë të premte një akt të denjë për postin që mban. Ai e ktheu në kuvend ligjin skandaloz për shembje
Asnjë ditë në skenë, Kimikati firmos pro shembjes së Teatrit Ditën e sotme në media u shpërnda me urgjencë një lajm që 53 artistë të teatrit kanë nënshkruar pro shembjes. Siguri
U "kryqëzua" pasi doli pro shembjes së teatrit, princesha bën kthesën e madhe Bashkia e Tiranës më në krye Erion Veliajn po bën çmos për të arritur shembjen e teatrit. Pavarësisht kundërshtive,
Zbulohet projekti me 68 mijë m2, kulla 21 katëshe tek Teatri i Ri Një kërkesë dyfaqëshe nga ana e biznesmenit Shkëlqim Fusha i hapi rrugën në kohë rekord një projekti që synon të transfo
Dalin detaje të reja, si do të jetë projekti me kulla rreth teatrit Një kërkesë dyfaqëshe nga ana e biznesmenit Shkëlqim Fusha i hapi rrugën në kohë rekord një projekti që synon të transfo
Teatri, Vlahutin pranon të takohet me artistët Artistët vazhdojnë protestën për Teatrin pavarësisht miratimit të ligjit. Edhe gjatë ditës së some kanë nisur protest
Sa i kushtuan lali Erit aktorët e blerë? Andi Bushati Kam folur me shumë miq të mij që janë ndjerë të shkurajuar, ditët e fundit, teksa shihnin si shites