999 rezultate për

teatrin

Degjesa per Teatrin/Arkitektët dhe inxhinierët njëzëri: Godina e teatrit duhet te rindertuar Të gjithë arkitektët dhe inxhinierët shprehen njëzëri se godina aktuale e Teatrit Kombëtar duhet të rindertohet për të q
Gjigandi Netflix, serial për arkitektin që po projekton Teatrin e Ri Kombëtar në Tiranë Arkitekti i famshëm danez Bjarke Ingels, projektuesi i ndërtesës së re të Teatrit Kombëtar në Tiranë, i cili në vitin 20
Alfred Trebicka shpërthen për Teatrin: Qurrashët po na japin mend Aktori i njohur Alfred Trebicka ka folur edhe njëherë ashpër përsa i përket cështjes së Teatrit Kombëtar. I ftuar në
PD-LSI bënë kërkesë për Teatrin, PS i akuzon se falsifikuan firmat Kërkesa e deputetëve të PD dhe LSI ditën e sotme nuk është pritur mirë nga PS. Ata i bënë një kërkesë Komisionit të M
Protesta për Teatrin/ Bujar Asqeriu bën thirrjen e fundit: T’u themi grabitqarëve të heqin thonjtë nga… Bujar Asqeriu ka qenë ka qenë aktori i radhës që ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin në Protestë ditën e premte. Në
Protesta për Teatrit/ Derhemi thirrje qytetarëve: Këta duan të shembin për të ndërtuar kullat, ejani të premten… Aktori i njohur Arben Derhemi, përmes një videoje të bërë publike në faqen “Nisma thurje”, u ka bërë thirrje të gjithë q
Aktorët paralajmërojnë masa drastike: Do të uzurpojmë teatrin! Aktorët e teatrit Kombëtar sot kanë paralajmëruar qeverinë Rama për trazira si dhe do të uzurpojnë teatrin. Një përf
Mirush Kabashi i prerë për Teatrin: Qeveria ka afat deri të premten! Aktori i njohur Mirush Kabashi ka deklaruar në News24 se qeverisë artistët i kanë lënë deri të premten afat kohor, dhe s
Projekti "Pjesë të Identitetit", 5 shfaqje që do të prezantohen në muajin maj "Pjesë të Identitetit" është një projekt që përfaqëson një spektakël të plotë danci që çdo pjesëtar i tij përshkon në me
Ndërkombëtarët i japin "shuplakën" Ramës: Mos e prek teatrin Prishja e Teatrit Kombëtar mbetet ende një çështje shumë e nxehtë. Për herë të parë në një letër të hapur instituti
Shpërthen aktori shqiptar: E lashë protestën për teatrin, është bërë politike Aktori Erion Isai është shprehur i revoltuar me “politizimin” e protestës së artistëve që kundërshtojnë prishjen e Teatr
Asqeriu i zhgënjyer: Amnisti për ata që vodhën, lekët ti dorëzojnë për teatrin Lufta e artistëve kundër prishjes së Teatrit vazhdon akoma me zell. Aktori Bujar Asqeriu ka deklaruar këtë herë se at
Robert Ndrenika i bën parashikimin Ramës: Dhe dy vite je në pushtet! Vazhdojnë protestat për Teatrin Kombëtar nga aktorët të cilët i kanë dhënë zë këtij teatri në dekada me rradhë. Si në
E akuzuan për plagjiaturë, Kumbaro hedh poshtë projektin e Ramës Bëri bujë prezantimi i projektit të Kryeministrit, pak javë më parë në lidhje me Teatrin e Ri Kombëtar. Kjo pasi proj
Mirush Kabashi për teatrin: Rama, i kapur nga mafia e ndërtimit Artisti i mirënjohur Mirush Kabashi ka reaguar ashpër ndaj planit të qeverisë dhe Bashkisë së Tiranës për të prishur Tea
Jo katër por shtatë, Rama gënjeu për numrin e kullave në Teatrin e ri Kombëtar Vetëm pak ditë më parë kryeministri i vendit Edi Rama bëri një prezantim sëbashku me arkitektët në lidhje me Teatrin e r
Veliaj: Kemi një projekt dinjitoz të arkitektit më të mirë në botë për teatrin Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Ko
Debati mbi teatrin, Genc Fuga rrëfen si janë përçarë aktorët I ftuar në BOOM aktori Genc Fuga ka sqaruar se në fakt tashmë ka një përcarje mes aktorëve sa i takon debatit për Teatr
Veliaj për Teatrin: Godina me tallazh të Italisë fashiste duhet shembur Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në “Opinion”, u pyet fillimisht për godinën e Teatrit Kombëtar, për
Genc Fuga për Teatrin Kombëtar: Po zbatohet e njëjta formulë si me stadiumin “Qemal Stafa Debati për Teatrin Kombëtar është kthyer në kryefjalë jo vetëm në media por edhe në politikë e mes aktorëve. I ftuar