999 rezultate për

teatri

"Në Teatrin Popullor s'më pranuan për mungesë talenti", sekretet e dosjes së Kujtim Spahivoglit Kjo eshte historia e panjohur e aktorit dhe regjisorit të famshëm, Kujtim Spahivogli, të nxjerra nga disa dokumente arki
Çuditë me Teatrin, kush janë grupi i ekspertëve që "varrosën" 80 vite histori Bashkia e Tiranës në faqen e saj zyrtare e rendit Teatrin Kombëtar në atraksionet turistike. Madje duke bërë dhe një
Peticioni për Teatrin Kombëtar mbërrin në Kukës Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të jetë sot në Kukës, ku do të zhvillojë peticionin për mbledhjen e firmave për rindë
Shtatë ekspertët që firmosën pro shembjes së Teatrit (FOTO LAJM) Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka nxjerrë emrat e shtatë ekspertëve që firmosën urdhrin për shembjen e Te
Shembja e Teatrit, Meta nxjerr këngën e huaj: Duhet të zgjohemi (VIDEO) Presidenti Ilir Meta e nis këtë të hënë me një mesazh për prishjen e Teatrit Kombëtar, duke thënë se shembja e tij bruta
Europa Nostra letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, reagon Meta Presidenti Ilir Meta ka shfaqur publikisht tashmë mbështetjen e tij për Teatrin ndaj dhe këtë herë kë përshëndetur letrë
"Nuk të meritonim", Artan Fuga ka disa fjalë për Teatrin Artan Fuga Teatri, pa hipokrizi, pa rrena, kundër barbarëve, jo si pretekst, i papronësuar nga
Përlotet aktori Bujar Asqeriu: Kur pashë teatrin që shembej sa s'më pushoi zemra Aktori i mirënjohur shqiptar, Bujar Asqeriu, ndërsa foli për shembjen e Teatrit Kombëtar, tha rezistenca për Teatrin ësh
Zef Deda përlotet dhe puth muret e teatrit: Qeveri mafie! Aktori i mirënjohur, Zef Deda, i është bashkuar nismës së Aleancës për mbrojtjen e Teatrit, të cilët ishin sot në Shkodë
Aleanca për Teatrin nuk tërhiqet: Nis mbledhja e firmave në Shkodër Ditën e sotme, Aleanca për Teatrin ka nisur mbledhjen firmave në Shkodër Firmat po mblidhen hyrjen e teatrit Migjeni
Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, këshilltarët bashkiakë nisin dorëheqjet: Përbindësha! Pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, vendim ky që u fimros nga këshilltarët e bashkisë së Tiranës, kanë nisur do
Protestat për Teatrin: Lleshaj tregon pse forcat e rendit nuk kishin numër identifikimi Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është shprehur se forcat RENEA kanë zhvilluar kontrolle të imtësishme në ambientet
Basha: Rama synonte rrëmbimin e truallit të Teatrit, Veliaj leva e tij qorre Lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar, kryedemokrati Lulzim Basha tha në Abc News se synimi i vetëm i Edi Ramës ishte rr
Mori pjesë në protestën e teatrit, jep dorëheqjen vajza e zv/ministrit Pas pjesmarrjes në protestën e Teatrit ka dhënë dorëheqjen, drejtoresha e Shtëpisë Muze "Ismail Kadare", Ana Shkreli.
Gati për protestë: Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë Kanë filluar të mblidhen qytetarët e parë në afërsi të vendit ku ndodhej Teatri Kombëtar, i cili u shemb para 5 ditësh.
Lëvizje të reja tek trualli, thirret protestë urgjente në Tiranë Pavarësisht se nuk pritej, Aleanca për Teatrin ka thirrur në protestë pasditën e sotme qytetarët. Arsyeja për këtë pr
Për të ulur gjakrat te Teatri, modelja shqiptare: Do kisha dal nudo (FOTO LAJM) Xhensila Pere ka folur së fundmi për shumë gjëra nga jeta e saj e jo vetëm në një intervistë në emisionin "Mes Yjesh".
Zbardhen dokumentat: Teatri i shembur monument kulture, Rama ngre zërin në studio (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama po zhvillon një debat të nxehtë në "Real Story" përballë analistëve dhe gazetarëve. Gjatë deba
Sherr në emision, Rama premton i prerë: Nuk do të ketë kurrë kulla tek Teatri Kombëtar "Nuk ka kulla aty, nuk ka more vëlla! Si tua shpjegoj? E kam thënë 100 herë?" Kryeministri Edi Rama i ftuar në studio
Rama del bllof! Publikohen pamjet brenda Teatrit ku policët janë të armatosur (VIDEO) "Policë të armatosur, të dhunshëm, me urdhër të këtij përsonazhi psikopatologjik në krye të shtetit, i cili nga njëra an