Biznesmeni që u vra në Prishtinë, është Albert Krasniqi (VIDEO)
999 rezultate për

teatri

Humb jetën aktori dhe regjisori i njohur i skenës shqiptare Është ndarë nga jeta aktori dhe regjisori i njohur, Dhimitër Orgocka. Aktori dhe regjisori humbi jetën në moshën 84 v
Covid-19 i merr jetën kornistit të Orkestrës së Teatrit të Operas dhe Baletit Kornisti Andrea Canaj, ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare pas një lufte me Covid-19, të cilën nuk e fitoi dot. Lajm
Aleanca për Teatrin në protestë, Liçaj i vendosur: Nuk tërhiqemi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pasditen e kësaj të diele ka paralajmëruar një protestë para ministrisë së Brendshme. P
Sot protesta, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit tregon tre kërkesat që duhet të plotësohen Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë thirrje që të mblidhen të gjithë në orën 18:00 para Ministrisë së Brendshme për
Protesta për Klodian Rashën, shoqërohen 4 anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Disa anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit janë shoqëruar ditën e sotme në komisariatin Nr.1 Tiranë pasi morën pje
Malka i drejtohet Kim: Ike poshtë e përpjetë jugut të Shqipërisë dhe nuk dhe një fjalë për Teatrin Aktori Mehdi Malka iu është bashkuar protestave të organizuara në Tiranë pas vrasjes së Klodian Rashës. Në mesazhin e
Altin Basha, drejtori i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental Regjisori Altin Basha është emëruar drejtori i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, pas shkarkimit të Kiç
Shembja e Teatrit, Avokati i Popullit jep rekomandime Avokati i Popullit, pasi ka shqyrtuar sjelljen e organeve të Rendit gjatë ndërhyrjeve të kësaj të fundit më 17 maj të kë
Gazetari zbulon "skandalin" me Teatrin e ri: Do paguajmë 36 milion euro Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim ku shkruan se Bashkia e Tiranës, e cila shembi Teatrin në befasi dhe në përp
Prokuroria Speciale shkrin 6 paditë për shembjen e Teatrit Kombëtar Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka filluar marrjen në pyetje të të gjithë personave të përshirë në çështjen e shembj
Meta paralajmëron për Teatrin: Nuk do i shpëtoni drejtësisë Presidenti Ilir Meta thotë se shembja e Teatrit Kombëtar dhe shkatërrimet arkeologjike në Durrës janë akte barbarie, të
Ndrenika flet për Teatrin e ri: Asnjë centimetër ndërtime dhe kulla! Robert Ndrenika e konfirmon: Pashë projektin e Teatrit të Ri, do të jetë me kushte bashkëkohore si shumë teatro të Europ
Dëshmia e kritikut letrar: Si e mbrojti Mehmet Shehu romanin e Agollit, që u bë karton Publikohet historia e panjohur e Mexhit Premçit me origjinë nga rrethi i Dibrës, i cili pasi u diplomua në Institutin e
Robert Budina i rikthehet protestës për Teatrin: Virusin e mora në spital! Regjisori Robert Budina ditët e fundit nuk ka qenë aktiv me mediat dhe rrjetet sociale që kur është infektuar me Covid-1
Kupa e teatrit, "Sport Integrity Team" që në 0-1 kuota absurde: Do mbyllet 2-1 (FOTO LAJM) Përmbysja e Bylisit ndaj Tiranës në Kupën e Shqipërisë është shoqëruar me dyshime të mëdha se ndeshja është njollosur ng
KLSH çon në prokurori IMK-në: Godina e Teatrit të rindërtohet siç ishte Kontrolli i Lartë i Shtetit ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës vendimin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar s
Pse nuk reagoi kur u shemb teatri? Habit Majko: Bëra operacion në gojë Nesë keni menduar se asgjë smund të ju habisë në politikën shqiptare, sot do ndryshoni mendim. Pandeli Majko, i njo
Edmond dhe Robert Budina infektohen me koronavirus Edmond dhe Robert Budina, dy përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit rezultojnë të jenë infektuar me Covid-19.
Shembja e Teatrit në Shqipëri diskutohet në Parlamentin Europian, 3 deputetë ngrënë zërin Shembje e Teatrit Kombëtar në Shqipëri ka përfunduar në Parlamentin Europian. Tre deputetë të PE i janë drejtuar KE m
Ish-drejtori iTeatrit Kombëtar: Babanë e dërguan natën në breg të lumit, para skuadrës së pushkatimit Publikohet historia e panjohur të vëllezërve Alibali me origjinë nga Shkodra, një nga familjet e njohura të atij qyteti