999 rezultate për

teater

Rama bën fushatë përpara Kim: Qeveria e parë donte t'a bënte Piramidën Teatër Kreu i qeverisë Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij gjatë inagurimit të projektit të ri të rikonstruksionit të godinës së P
"Masturbimi" në teatër i hapi Arjola Demirit jo vetëm dyert e televizionit, por edhe ato të politikës (FOTO LAJM) Arjola Demiri, e cila guxoi të thyente një tabu në teatër duke pranuar rolin ku masturbonte në skenë, tashmë është në nj
Rama flet për bojkotin e Superiores: Teatër, futbollistët nuk mund të trajtohen si skllevër Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në lidhje me situatën kaotike të krijuar së fundmi, ku klubet e Kategorisë Superiore,
KUPA/ Teatër në Ballsh, Bylis fiton me përmbysje ndaj Tiranës (VIDEO) Bylisi ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Tiranës në shifrat 2-1. Ky takim ishte i vlefshëm për Kupën e Shqipërisë d
Manipulim me dashje apo?! Rama citon Rajmonda Bulkun për shembjen e teatrit por jo të vërtetën Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë kryeministri Rama foli sërish për teatrin. Në mbrojtje të vendimit për t'u sh
Rrëfimi i aktorit Koço Qendro: U tmerrova, si më zunë me ''dashnoren'' në teatër Rrëfimi ndryshe i aktorit Koço Qendro/ “Ashtu ndodhi vërtet, nis të tregojë aktori Koço Qendro. Më zunë në flagrancë me
"Nuk të meritonim", Artan Fuga ka disa fjalë për Teatrin Artan Fuga Teatri, pa hipokrizi, pa rrena, kundër barbarëve, jo si pretekst, i papronësuar nga
Aspak i penduar! Rama nuk e quan më as teatër: Rrënova një karakatinë (FOTO LAJM) Pavarësisht kritikave, kryeministri Edi Rama duket shumë i bindur dhe aspak i penduar për shembjen e teatrit. Sot, Ra
Përlotet aktori Bujar Asqeriu: Kur pashë teatrin që shembej sa s'më pushoi zemra Aktori i mirënjohur shqiptar, Bujar Asqeriu, ndërsa foli për shembjen e Teatrit Kombëtar, tha rezistenca për Teatrin ësh
Akuza e rëndë e Kryemadhit: Ju tregoj si e rrihte Edi Rama gruan e tij Ditën e sotme, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka kujtuar ditët e adoleshencës për të treguar se detyroheshin për të s
Hysni Kapo: Në Teatër ka njerëz me lakra në kokë Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së pranë Arkivit Qëndror të Shte
"Unë ia ha veshin Ramës", Kryemadhi ulet në mes të rrugës Kryemadhi është ulur në mes të rrugës dhe ka bërë thirrje për mosbindje civile. Teksa i ka bërë thirrje qytetarëve të
Aktorja rrëfen ndërhyrjen e policisë: Ishte si aksion terrorist, ishim në taracën e Teatrit kur nisi shembja Aktorja Juli Emiri, tregon momentin kur efektivë të policisë ndërhynë në Teatër për të nxjerrë prej godinës artistët.
U futën emrin në listën për shembjen e teatrit, Ema Andrea dhe Kozeta Kurti: S'kemi firmosur asgjë! Peticioni i ri i artistëve që kërkojnë Teatër të ri, te godina aktuale, të publikuar në mënyrë të beftë dje në media, du
Balla ironizon Bashën: Luli kur ka gjyq, ngujohet ose në çadër, ose në teatër Kryetari i Grupit Parlamentar të partisë Socialiste Taualnt Balla deklaroi se sa herë që Lulzim Basha ka një gjyq ka një
Budina: Nga Teatri u morën 70 armë, të nisin hetimet Pas kalimit të Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë Tiranë, kryetari i këtij institucioni, Erjon Veliaj, ndonëse i dh
"Injorante, u bëre ti", Albërie Hadërgjonaj i kthehet ashpër Spiropalit pas deklaratës për artistët Spiropali në fjalën e saj ne Kuvend tha se Teatri Kombëtar i ri do të ngrihet më i bukur se kurrë teksa u shpreh se në v
I mbijetoi tërmeteve shkatërruese, Veliaj i vendosur për shembjen e Teatrit: Të rrinë aty sa të duan Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka treguar edhe njëherë se nuk ka ndërmend të heqë dorë nga shembja e Teatrit. E
Balla reagon pas vendimit të gjykatës për dosjen Basha: Teatër i turpshëm! Taulant Balla reagoi pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen në ngarkim të Lulzim Bashës, për falfis
Adelina Muça i përgjigjet Olta Gixharit: Burri im të futi në punë! Pak ditë më parë aktorja e njohur e teatrit Olta Gixhari u shpreh në emisionin “Siluetë” se e vetmja aktore që ka marrë