57 rezultate për

taulant

Weber pėrmes Portalit Albeu pėrgėnjeshtron deklaratėn e Ballės UPDATE - Kryetari i Grupit tė Partive Popullore Europiane, Manfred Weber, ka reaguar ekskluzivisht pėr Portalin Albeu.co
Taulant Balla nė SHBA: Nevojė pėr njė reformė tė plotė pėr korrupsionin Gjatė njė vizite dy ditore nė SHBA, Taulant Balla ka bėrė me dije se njė reformė e plotė do tė luftonte korrupsionin.
Kombėtarja zbarkon nė Francė (FOTO LAJM) Kombėtarja shqiptare e futbollit ka mbėrritur nė Aeroportin e Rennes, nė Francė, qytet ku do tė luajė edhe miqėsoren e l
Babai i Taulantit konfirmon: Xhaka kėrkohet nga Milani (VIDEO) Spekulimet e ditėve tė fundit se Taulant Xhaka ka tėrhequr vėmendjen e Milanit, i ka konfirmuar vetė babai i futbollisti
Milan, Inzaghi do Taulant Xhakėn Taulant Xhaka, mesfushori i kombėtares shqiptare, pėlqehet nga trajneri i Milanit Filippo Inzaghi. Lajmin e kanė konfirm
Pėrshėndetja e Xhakės, Federata Zvicerane e "fal" Federata Zviceriane e Futbollit e cilėson tė pafajshėm mbrojtėsin shqiptar tė Baselit, Taulant Xhaka pėr gjestin qė u ci
Nuk ka dėnime pėr futbollistėt shqiptarė Pavarėsisht vendimit skandaloz dhe tė turpshėm tė Komisionit Disiplinor pranė UEFA-s qė i dha fitoren 3-0 nė tavolinė ko
Vendimi i UEFA-s, Karadziē: Shkak u bė "Shqipėria e Madhe" Nė Serbi janė optimistė pėr vendimin qė do tė marrė Komisioni i Disiplinės nė UEFA pėr ēėshtjen e ndeshjes sė ndėrprerė
Keqkuptohet gjesti i Taulant Xhakės (FOTO LAJM) Njė gjest dashurie ndaj familjes sė tij mund t’i kushtojė jo pak Taulant Xhakės nė kampionatin zviceran, aq mė tepėr qė
Shqiptari nė mes tė Amerikės shkrep pushkėn pėr Taulant Xhakėn (VIDEO) Njė shqiptar qė jeton nė Amerikė ėshtė mahnitur nga patriotizmi qė ka treguar Taulant Xhaka nė ndeshjen Serbi - Shqipėri
Miss Suedia: Dua tė martohem me Taulant Xhakėn (FOTO LAJM) Taulant Xhaka ka fituar shumė famė, po me shumė mes shqiptareve pas incidentit nė ndeshjen Serb –Shqipėri. Miss Suedia 2
Graniti: Krenar me ty Taulant, luftė pėrjetė Serbisė Granit Xhaka, i cili pėrfaqėson Pėrfaqėsuesen e Zvicrės, ka harruar fitoren e helvetėve ndaj San Marinos duke i kushtuar
Champions, Xhaka dhe Gashi sfidojnė Real Madridin (FOTO LAJM) Pas disfatės nė derbi me Atletico Madrid pėr Carlo Ancelottin nuk ka mė alibi. Kampionėt e Europės duhet tė rikthehen te
Xhaka: I kam thėnė menjėherė po Shqipėrisė Sfida ndaj Portugalisė mund tė sjellė debutimin e mbrojtėsit Taulant Xhaka me fanellėn e kombėtares Shqiptare. 23-vjeēar
Bes Kallaku shkakton tė qeshura nė sfidėn e e kovės me akull Aktori i humorit Bes Kallaku, pak minuta mė parė ka publikuar videon e tij tė ‘Ice Bucket Challange’, me humorin qė e ka
Kapet me 13 kilogramė heroinė, arrestohet shqiptari Policia italiane arreston njė shtetas shqiptar pasi u kap nė flagrancė me 13 kilogramė heroinė. Droga u gjend nė apartam
AKU mbyll 55 subjekte tregtare Mungesa e kushteve tė tregtimit, kryesisht tė produkteve tė bulmetit ka bėrė qė Autoriteti Kombėtar i Ushqimit tė blloko
Taulant Balla: Berisha theu ligjin, dėnimi i mbaronte nė 2 korrik Deputeti Taulant Balla akuzon ish-kryeministrin Berisha se ka thyer ligjin edhe ditėn e vizitės sė Barrosos Sipas argume
Balla: Tripleta e Shaqirit, falė stėrvitjes me Robin (FOTO LAJM) Megjithėse ėshtė nė seancė plenare nė Parlament deputetėt shqiptarė e kanė mendjen te Botėrori qė zhvillohet nė Brazil,
Taulant Xhaka, zyrtarisht kuqezi Kombėtaja shqiptare fiton njė tjetėr element cilėsor pėr fushatėn eliminatore tė Euro 2016. Taulant Xhaka, i cili ėshtė
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.