999 rezultate për

tatimeve

Stadiumi me kullë, FSHF në gjyq me shtetin Federata Shqiptare e Futbollit ka çuar në gjyq Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve. Institucioni i futbollit në vend ë
Gati ti shpërthente tritoli në makinë, si shpëtoi inspektori i tatimeve në Shkodër Një tragjedi ku ndoshta do të kishte edhe viktima është shmangur në qytetin e Shkodrës. Bëhet fjalë për një sasi eks
E FUNDIT/ Punonjësit të Tatimeve në Shkodër i vënë granatë në makinë Një ngjarje e rëndë është shmangur në Shkodër. Sipas informacioneve paraprake, punonjësit të Tatimeve në Shkodër, Ne
Shkarkohet drejtoresha e Tatimeve në Vlorë, kush e zëvendëson Shkarkohet drejtoresha e Drejtorisë së përgjithshme të tatimeve në qytetin e Vlorës, Pranvera Resulaj. Resulaj është
"Drejtori i tatimeve me kallash në dorë, gjobit bizneset në jug" (FOTO LAJM) Në një mesazh të dërguar ish-kryeministrit Berisha, një qytetari shkruan se drejtori i tatimeve Bardh Tafa është bërë tm
"Zhvatje me uniformë", shkarkohen 3 inspektorë të Tatimeve Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve së fundmi ka shkarkuar nga detyra, 3 punonjës me pozitën e inspektorit të sektorit t
Keni dhënë shtëpi apo dyqan me qira? Ben Ahmetaj ka një mesazh për ju Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve i ka bërë thirrje individëve që kanë dhënë shtëpi me qira që të deklarojnë taksat, p
Pas Ronaldos e ka radhën James, kolumbiani në telashe me Agjensinë e Tatimeve në Spanjë Organet fiskale spanjolle vazhdojnë të bëjnë “viktima” nga bota e futbollit. Këtë herë është futbollisti kolumbian James
Jepni shtëpi dhe dhoma me qira, ja sa tatim do të paguani Ata që japin dhoma apo apartamente me qira gjatë sezonit turistik duhet të bëjnë vetëdeklarimin dhe të paguajnë tatimin
Rikthehet bukuroshja e Tatimeve, si duket sot Briseida Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Briseida Shehaj është një nga njerëzit më të diskutuar në politikën shqiptare
Tatimet në "sulm" për arkëtimin e borxheve të biznesit dhe kuponat Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se zhvilloi ditën e Mërkurë datë 21 mars 2018, mbledhjen e “Komitetit Operac
Edhe 10 ditë afat për paraqitjen e deklaratave vjetore të tatimeve Deri tani ka jehonë të vogël nga qytetarët për dorëzimin e deklaratave vjetore të tatimit. Deri në afatin për regjistrim
Kompania që ia mori Kosovës 5 milionë euro përfiton 500 mijë euro nga falja e tatimeve Kompania austriake OeSD, e cila vite më parë kishte fituar tenderin mbi 10 milionë eurosh për prodhimin e pasaportave të
Kosova miraton modelin e ligjit gjerman, 30% e tatimeve shkojnë në sport Ministri i MKRS në Kosovë, Kujtim Gashi, ka nënshkruar rregulloren që rregullon procedurat e zbatimit të ligjit për spon
Shakira rrezikon 2 vite burg, akuzohet për evazion Miliona euro evazion fiskal në katër vite. Këtë radhë, ajo që nuk ka paguar atë që i detyrohet arkave të Madridit, është
E FUNDIT/ 54 biznesmenë në prokurori, fundosen arkën e tatimeve me mashtrime Drejtoria e Hetimit Tatimor, në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve dhe strukturat në varësi të saj, në zbatim të Plan
Keni nxjerrë shtëpinë në Airbnb apo Booking? Tatimet "kërcënojnë" qytetarët Kohëve të fundit ka një rritje të atyre që si opsion qiradhënie kanë zgjedhur faqe si Airbnb apo Booking duke i kthyer a
Ish-drejtoresha e tatimeve i rikthehet jetës së natës, ja si duket (FOTO LAJM) Ajo prej kohësh është larguar nga syri i medias por tashmë i është rikthyer sërish jetës së natës. Ish-drejtoresha e
Duke filluar nga 1 tetori mund të gjobiteni nëse nuk merrni kupon tatimor Duke filluar nga 1 tetori duhet të jemi më shumë të vëmendshëm për të tërhequr kuponin tatimor. Drejtoria e Përgjiths
Tatimet dhe AMF inspektime të përbashkëta tek sigurimet dhe të tjerat Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare dhe Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve do të ushtrojnë kontrolle të përbashkëta pra