999 rezultate për

tatimet

Gjobë e re nëse nuk deklaron llogaritë bankare te Tatimet Një ndryshim ligjor që ka hyrë në fuqi së fundmi u kërkon bizneseve të deklarojnë në zyrat rajonale tatimore të gjitha l
Tatimet i vënë kyçin Taivanit në kryeqytet, merr fund aktiviteti i kafes, restoranit dhe kazinosë (FOTO LAJM) Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar Taivanin, biznesin iconë në zemër të Tiranës. Ky vendim është marrë për mungesë
Tatimet nuk falin as hotelin e famshëm në Tiranë, Brace: S’ka me miq Zv/kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas gjobës që Tatimet vendosën ndaj hotel ‘Rogner’ në Tiranë për shkak se nuk kis
"Do ta paguajnë shumëfish", nuk ndalet kryemistri Rama, publikon foto nga subjektet e mbyllura nga tatimet Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto të subjekteve që janë mbyllur si pasojë e fshehjes së të ardhurave. Në n
Tatimet zbarkojnë në Gjirin e Lalzit, ministrja jep mesazhin e rëndësishëm Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ishte në Gjirin e Lalzit ditën e sotme në kuadër të aksionit anti-inform
"Zero tolerancë", Rama vijon të publikojë foto nga subjektet e mbyllura nga Tatimet (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe sot me publikimit e të tjera fotove nga subjektet e mbyllura për shkak të e fshehje
Këto janë taksat dhe tatimet e reja pas 1 janarit për shqiptarët Nga 1 janari 2019 marrin fuqi ligjore disa ndryshime në legjislacionin fiskal që prekin kryesisht kategori të biznesit d
Pesë klube të bllokuara nga Tatimet, FSHF organizon seminar për licencimet Situatë e zymtë në Kategorinë Superiore, për sa i përket licencimit nga UEFA. Pas një vëzhgimi të “Panorama Sport” rezul
Pesë klubet të bllokuar në Tatimet E mbani mend që sezonin e shkuar Flamurtari nuk luante dot në Kupat e Europës prej problemeve financiare? Edhe që Kamza
Situatë alarmante në futbollin shqiptar, Tatimet bllokojnë 14 klube Janë 14 skuadra mes Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë që rezultojnë të bllokuara nga Tatimet dhe funksionojnë
Tatimet fillojnë aksionin kundër pronarëve që kanë dhënë ambiente me qira Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka përfunduar analizën e pagesës së detyrimeve tatimore për Tatimin mbi Qiranë nga t
Tatimet, presion për disa profesione që të deklarojnë pagat reale Drejtoria e Riskut, pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, njoftoi se është fokusuar së fundmi në analizën e nive
Vazhdon aksioni, tatimet mbyllin disa biznese në Velipojë dhe Shëngjin Strukturat e Drejtorisë së Hetimit Tatimor Rajoni Verior kanë intensifikuar kontrollet në subjektet turistike që kryejnë
Tatimet mbyllin 4 hotele në Sarandë e Ksamil Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informa
Tatimet publikojnë listën e “zezë” të bizneseve që nuk lëshojnë kupon tatimor Administrata tatimore ka nisur publikimin e një liste me emrat e bizneseve që nuk lëshojnë kuponin tatimor. Lista pë
Tatimet: Dorëzoni deklaratën e pagesës së tatim fitimit për 2017-ën Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, u ka bërë thirrje tatimpaguesve që të dorëzojnë në kohë deklaratën e pagesës së tat
Fitoni mbi 2 milionë në vit? Njoftimi i rëndësishëm nga Tatimet Kur kanë mbetur edhepak ditë nga përfundimi i afatit, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, kujton se çdo individ reziden
Çfarë do ndodhë me tollonat e konsumatorëve? Flet aksioneri i Gulf Skandali me "Gulf" ka prekur dhe shumë konsumatorë të cilët kishin blerë tollona. Njëri prej aksionerëve të "Gulf",
Tatimet sekuestrojnë "Gulf-in", kompania mashtroi shqiptarët dhe ka 300 mijë euro detyrime Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka kërkuar në datën 19 prill vendosjen e masës së sigurimit të detyrimit tatimor për
FSHF-Tatimet, gjithçka mund të vendoset nga UEFA Gara për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit duket se nuk ka mbaruar. Krahas tensionit që shoqëroi vigjiljen e fush