999 rezultate për

tarifat

Lufta tregtare, SHBA heqin tarifat për 400 produkte kineze Uashingtoni zyrtar ka hequr tarifat për 400 produkte kineze, duke zbutur luftën tregtare me Pekinin. Presidenti Donald T
Si të merrni targa "bosash" për makinën tuaj: Ku aplikohet dhe sa kushton Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve dhe Transportit Rrugor për herë të parë këtë vit, ka sjellë sistemin e rezervimit
Publikohet lista, këta janë studentët që përfitojnë tarifat falas dhe me gjysëm çmimi Ndërkohë që studentët vijojnë që të jenë të ngujuar nëpër auditore, Fakulteti i Drjetësisë ka publikuar listën me ermat
"Do t'jua bëj tarifat sa mami juaj", fjalët e Erion Braçes që acaruan studentët (VIDEO) Deputeti i PS, Erjon Brace, në momontet që po dilte nga salla e Kuvendit është pritur me protesta nga studentët e pranis
I fajësoi për tarifat e provimeve të mbartura, Senati i UT del kundër Ramës (FOTO LAJM) Tirana është përfshirë nga një valë protestash nga studentët të cilët kërkojnë realizimin e 8 kërkesave që kanë dorëzuar
"I duam tarifat sa Erion Braçe", memet e protestës bëhen virale në rrjet (FOTO LAJM) Studentwt kanw krijuar njw mwnyrw krejt tw veçante proteste. Ndryshe nga sa jemi mwsuar tw shohim nw protestat parti
Studentët ia bëjnë fora: Pankartat më pikante të ditës së sotme (FOTO LAJM) Studentët janë në ditën e tretë të protestave masive kundër ligjit të arsimit të lartë duke qenë edhe mjaft kreativë në
Propagandës 3D të Ramës i del kallaji: Studentët tallen keq me të (FOTO LAJM) Studentët nuk kanë lënë pa ironizuar në pankartat e tyre edhe projektet e shumta 3D që kryeministri Rama paraqet përmes
"Taksa 100 për qind edhe Trumpi mendon si Haradinaj" (FOTO LAJM) Këshilltarja e Haradinajt thotë se edhe Trump-i do të vepronte si kryeministri i Kosovës. Vendimi i Qeverisë së Kosov
Lajm i mirë, ulen tarifat e kompanive celulare Nga data 1 dhjetor e këtij viti kanë hyrë në fuqi tarifat e reja të terminimit të thirrjeve në rrjetet celulare të Vodaf
Tarifat e pastrimit, kaq euro paguan çdo familje Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit ose 10.4 euro sipas një metodologjie
Maqedoni: Ulen shpenzimet për përmbarim dhe tarifat për noterët dhe përmbaruesit Ulje të shpenzimeve për përmbarim për qytetarët dhe ulje të tarifave të noterëve dhe përmbaruesit parashohin ndryshimet
Përplasja SHBA-Kinë, s’ka datë për bisedime për tarifat e reja doganore Përplasja Kina-SHBA po bëhet gjithmonë e më e qartë. Vizita e numrit dy të qeverisë kineze në Uashington për të diskutua
Fillon pas 3 ditësh, sa taksë do të paguani kur të kaloni tek Rruga e Kombit Edhe 3 ditë kanë mbetur që kalimi në Rrugën e Kombi të bëhet me pagesë, për t’u kthyer edhe njëherë që nga Marsi kur pro
Qeveria nuk bën pas: Më 17 shtator vendoset sërish trau në Rrugën e Kombit Pas dy javësh, të gjithë makinat që do të kalojnë në tunelin e Kalimashit do të paguajnë tarifë. Pavarësisht nga prot
Kina: SHBA po hap zjarr ndaj gjithë botës Shtetet e Bashkuara “po i hapin zjarr botës” me tarifat mbi importe, tha Qeveria e Kinës. Administrata e presidentit
Ndryshojnë tarifat, sa do të paguani në gjykata për çështjet Nga 1 qershori i këtij viti ka hyrë në fuqi ligji “Për tarifat gjyqësore në Republikën e Shqipërisë”, i miratuar një vit
Tarifat e Trump, "shemben" tregjet ndërkombëtare Bursat kanë vijuar të bien në të gjithë botën nën diktatin e kërcënimeve më të fundit të presidentit Trump për tarifa të
Plas lufta tregtare, Kina i përgjigjet Trumpit Kina do të vendosë një tarifë shtesë prej 25 për qind për 659 mallra të SHBA me vlerë 50 miliardë dollarë, njoftoi agjen
Lufta tregtare, BE: SHBA na mbylli derën Evropa ishte e gatshme të ulte tarifat ndaj makinave amerikane e të bashkëpunonte me SHBA, por administrata “Trump” u la