999 rezultate për

targat

Pronarët e automjeteve me targa KS duhet t'i ndërrojnë me RKS (FOTO LAJM) Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se pronarët e automjeteve në Kosovë obligohen t’i shndërrojnë targat KS me a
E ekzekutuan me plumb kokës, targat e mjetit të përdorur në atentat u vodhën në Durrës Zbardhen të tjera detaje nga ekzekutimi i të riut në Shkodër. Mësohet se mjeti i përdorur në atentat është djegur rr
Ndryshojnë sërish targat e makinave, ç'do të ndodhë me ato aktuale Targat e reja të makinave do të ndryshojnë sërish! Ky ka qenë njoftimi më i fundit i dhënë nga Drejtoria e Përgjithsh
Breshëri plumbash mbi prokurorin Ndoj, atentati ishte planifikuar 3 ditë para Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja në Durrës ku u tentua të eleminohej prokurori Arjan Ndoj dhe dy miqtë e tij, nj
Dy makina për realizimin e atentatit, kujt i vodhën targat autorët Detaje të reja janë mësuar nga ngjarjua e rëndë në Durrës dy ditë më parë ku ranë pre e një atentati prokurori Arjan Ndo
Pas 5 vitesh merret vendimi, targat shkojnë për skrap Prej 5 vjetësh, jo pak, por plot 163 mijë targa të dëmtuara ishin në Drejtorinë Rajonale të Transportit të Shërbimit Rru
Si të merrni targa "bosash" për makinën tuaj: Ku aplikohet dhe sa kushton Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve dhe Transportit Rrugor për herë të parë këtë vit, ka sjellë sistemin e rezervimit
Këto janë targat e makinës të djegur Dalin detaje për makinën e djegur para Kuvendit. Automjeti bëhet me dije se është i tipit 'Fiat' me targa AA703MT por
Cakaj i "zhveshi" nga targat diplomatike, kush janë biznesmenët e fuqishëm të Shqipërisë Ministri i Jashtëm i deleguar Gent Cakaj i ka hequr targat diplomatike të paktën rreth 38 "Konsujve të Nderit në Shqipë
Cakaj i heq targat "CD" konsujve të nderit në Shqipëri Në një dalje për mediet paraditen e kësaj të hëne, ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj u bëri thirrje disa prej kon
Ndryshon procedura për targat e automjeteve Nga data 1 shkurt, targat e provës do të jepen me procedurë të re. Ky është njoftimi i fundit i Shërbimeve të Transporti
Drejtoria e Transportit Rrugor merr dy vendime të rëndësishme për shoferët Drejtoria e Shërbimeve dhe Transportit Rrugor, ka marrë dy vendime të rëndësishme për targat e makinave, vendime të cila
Kosova ende s'ka targa të unifikuara, kur do të reagojë Haradinaj? Edhe dhjetë vite pas shpalljes së pavarësisë, Kosova nuk ka unifikuar targat e automjeteve. Në vend, përveç targave “RKS
Serbët në dilemë për targat Ministria e Punëve të Brendshme e Qeverisë së Kosovës, në muajin mars të këtij viti ka sjellë vendimin për regjistrimin
Targat 'KS' gati për qytetarët serbë në veri Në veri të Kosovës, autoritetet e rendit po i bëjnë përgatitjet për fillimin e procedurave për regjistrimin e veturave m
S’ka reciprocitet nga pala kosovare për targa dhe lëvizjen e lirë Qeveria e Kosovës nuk është duke e zbatuar masën e reciprocitetit me Serbinë, e cila ende nuk i njeh targat e Republikës
Edhe pesë vite Kosova përdor këtë targë Kosova do të ketë edhe për pesë vite të tjera furnizim me tabelat KS, të paktën kështu është shprehur z.Bekim Hoxha nga
Targat "KS" edhe 5 vjet do të jenë në qarkullim Bekim Hoxha nga Agjencia e Regjistrimit Civil tha sot se edhe pesë vjet do të ketë furnizim me tabela KS, për ata që i d
Makina me targat e Tiranës shkrumbohet në Kumanovë Një automjet tip "Golf" është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm rreth orës 5 e 10 minuta në lagjen Proevce në Kuman
Pagoi 9 milionë dollarë vetëm për targat e makinës (VIDEO) Elita e pasur e vendit në Emiratet e Bashkuara Arabe të pasuruar nga nafta nuk e kanë problem të derdhin miliona dollarë