999 rezultate për

tare

Publikohet letra nga "Ferri" i grave shqiptare: Dua të vdes në vendlindje, ju lutem na largoni nga Siria Lutjet e shqiptarëve për t’u kthyer nga Siria në vendlindjen e tyre kanë qenë në format nga më të ndryshme. Në këto dy l
Nga letrat e hamburgerit deri te gotat e verës, si i shpenzojnë qeveritarët lekët tuaja (FOTO LAJM) Qeveritarët tanë përveç se gëzojnë paratë që marrin nga rrogat, duket se herë pas hereë përfitojnë dhe ca ditë pushimi l
1.5 hektarë kanabis në pyjet spanjolle, kapet grupi i katër shqiptarëve Autoritetet spanjolle kanë arrestuar një grup shqiptarësh të akuzuar se kultivuan një sasi rekord kanabisi në zonën e Se
Pjesë e grupit të terroristëve, kush janë 4 emrat e kapur nga policia Ditën e sotme, policia bëri të mundur kapjen e një grupi terroristësh duke parandaluar kështu sulmin ndaj lëvizjes opozi
Zyrtarët e KQZ-së me rroba speciale për numërimin e votave nga Serbia Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe ekspertë të forenzikës kanë hapur pas 10 ditëve dyert e sallës në Minist
ZYRTARE/ Caktohet data e re e "El Clasicos" Pas vendimit që ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit të shtyhej, tani është caktuar një datë e re. 18 dhjeto
Në pritje të ëmbël, këgëtarja shqiptare tregon barkun e rrumbullakosur në klipin e ri (VIDEO) Ka vetëm pak ditë që është bërë e ditur se këngëtarja Yllka Kuqi është në pritje të ëmbël. Pas 8 vitesh martesë, Yllka d
Medalja e Champions League, mes objekteve të grabitura nga banda e shqiptarëve (VIDEO) Publikohen pamjet e aksionit të arrestimit të bandës shqiptaro-spanjolle që vidhnin banesa, mes tyre dhe të lojtarëve të
BE: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kryen detyrat, vendimi merret në 2020 Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Bashkimit Evropian, në një përgjigje dhënë “Zërit” ka deklaruar se ndonëse Shqipëria dhe Ma
ZYRTARE/ Thiago Motta merr drejtimin e klubit të njohur të Serisë A Tashmë është zyrtare, italio-braziliani Thiago Motta është trajneri i ri i Genoas. Ish-mesfushori i kuqebluve në sez
Shqiptarët veçanërisht durrsakët, më dembelët e Europës Vrapi, ecja në natyre apo ushtrime të tjera fizike që shtojnë aktivitetin e frymëmarrjes dhe ritmin e zemër janë një spo
"Nxirre jashtë atë klysh", shqiptarët e Kosovës "masakrojnë" Cakajn në emision pas çështjes së Alvin Berishës (FOTO LAJM) Shqiptarët e Kosovës nuk e kanë pritur mirë një intervistë të ministrit në detyrë Punët e Jashtmë, Gent Cakaj. Teksa ish
Formacionet zyrtare: Juventus-Lokomotiv Moscow, Sarri befason me skemën Juventusi do të presë pas pak në shtëpi rusët e Lokomotivës së Moskës. Bardhezinjtë janë të parët në grup me 4 pikë d
Formacionet zyrtare: Galatasaray-Real Madrid, Zidane kërkon të shpëtojë stolin Sot në mbrëmje Reali i Madridit do të tentojë të rikthehet të fitorja në Champions League teksa përballë do të ketë Gala
"Më prishët gjakun", burri i zv.ministres Voda shan me "libër shpie" gazetarët: Iu shkër*ej tan ropt, gratë e motrat ku t’i keni (FOTO LAJM) Bashkëshorti i zv/ministres Rovena Voda, Aureli nuk ndalet pas idinjimit të tij që shfaqi në rrjetet sociale, teksa shkr
Duka nga Kukësi: Reja do rinovojë, "Arena Kombëtare" gati për Francën (VIDEO) I pranishëm në Kukës aty ku ka parë nga afër ecurinë e punimeve në rikostruksionin total të stadiumit Zeqir Ymeri, presi
Arena Kombëtare gati në 3 nëntor, punimet drejt fundit (VIDEO) Më pak se një muaj nga inaugurimi i madh që do t’i takojë ndeshjes për eliminatoret e Euro 2020 kundër Francës, “Arena K
Peshkaqeni tigër 500 kg bie në rrjetat e peshkatarëve në Durrës (FOTO LAJM) Një peshkaqen i llojit tigër ka rënë këtë mëngjes në rrjetat e peshkatarëve të Durrësit. Grabitqari është kapur mëngj
Mourinho te Reali? Lojtarët kryesorë nuk e duan portugezin Trajneri portugez flitet se mund të rikthehet në "Santiago Bernabeu", nëse shkarkohet Zinedine Zidane Jose Mourinho m
Ngrihen grupet e punës për Reformën Zgjedhore: Si ndahen detyrat për maxhorancën dhe opozitën Komisioni i posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore pritet të mblidhet mëngjesin e së enjtes. Në lidhje me këtë pr