999 rezultate për

tarashaj

Refuzoi Shqipërinë dhe Kosovën, Tarashaj përfundon ushtar Shqipëria dhe Kosova e kërkuan, por sulmuesi Shani Tarashaj zgjodhi të përfaqësonte Zvicrën. Futbollisti 24-vjeccar bëri
Kosovës mund t'i bashkohen dy futbollistë zvicerianë falë "rregullit afrikan" Sulmuesit Shani Tarashaj e Veton Berisha janë të vetmit prej futbollistëve kosovarë që mund të përfitojnë nëse rregulli
Tarashaj i kthehet fushës pas operimit Tarashaj, talenti i jashtëzakonshëm prizrenas u operua një muaj më parë për shkak të bajameve, por ai tani iu ka bashkua
Tarashaj flet për "Bild": Babai im ka ushqyer 50 familjarë në Kosovë Talenti shqiptar që luan për Zvicrën, Shani Tarashaj gjatë një bisede për gazetën gjermane “Bild.de” ka treguar lidhjen
Mediat e Zvicrës gëzohen pas vendimit të FIFA-s Blick Sport i është gëzuar lajmit që Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami dhe Shani Tarashaj nuk mund të luajnë
"Ylli" kosovar largohet nga Premier League, transferohet në Bundesligë Shani Tarashaj është larguar përkohësisht nga Evertoni, pasi ka arritur një marrëveshje huazimi me Eintracht Frankfurt.
Mesazhi i Tarashajt për Kosovën: S’kam mundësi ta lë Zvicrën Shani Tarashaj tashmë përfundimisht nuk do të luajë për Kosovën. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai ka thënë se e
Zvicra tani bëhet me 7 shqiptarë Tashmë janë futbollistët shqiptarë, të cilët përfaqësojnë kombëtaren zvicerane në arenën ndërkombëtare në nëj grumbullim
Shani Tarashaj ftohet nga Zvicra, De Biasi e la jashtë Sulmuesi i Grasshopper, kosovari Shani Tarashaj, do të ftohet nga trajneri i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç
Sadiku shënon në derbin shqiptar ndaj Tarashajt (VIDEO) Armando Sadiku ka shpëtuar ekipin e Vaduzit nga humbja me Grasshopers teksa ka shënuar golin e barazimit 1­1 në minutën
Super Tarashaj, dopietë ndaj Sionit (VIDEO) Shani Tarashaj u transferua te Evertoni në muajin janar, por ai është pjesë e Grasshoperit deri në fund të sezonit. Tale
Shani Tarashaj dhe Mërgim Brahimi kërcejnë valle shqiptare (VIDEO) Talenti nga Kosova i Grasshopersit, Shani Tarashaj, i cili së fundmi është blerë nga Evertoni, ku do të kalojë në verë,
Zyrtare: Shani Tarashaj tek Everton Është zyrtarizuar ashtu sikurse pritej te Everton e Premier Ligës angleze shqiptari Shani Tarashaj që la kështu Grasshop
Tarashaj drejt transferimit në Premier League Sulmuesi i ekipit zviceran Grasshopper ka pasur një vit të jashtëzakonshëm dhe kjo ka bërë që Everton ta kërkojë në merk
Everton kërkon Shani Tarashaj-n Talenti shqiptar, i cili aktivizohet me Grasshopper, ka përfunduar në “radarët” e klubit anglez, që nga ana e tyre janë
Tarashaj sulmon De Biasin: T’i vijë turp, nuk është më shqiptar se unë! Disa ditë më parë, trajneri i kombëtares, Xhani De biazi, në një intervistë për “blick” deklaroi se sulmuesi i Grasshope
De Biasi rrëfehet për "Blick": S'e doja Zvicrën, Tarashaj vjen vetëm nëse ... Pas shortit të Europianit, e gjithë vëmendja është te përballja e Shqipërisë me Zvicrën. Mediat helvete "blick.ch" kanë
Tarashaj drejt kalimit në Serinë A Shani Tarashaj vëzhgohet nga shumë ekipe në Serinë A shkruajnë mediat italiane. Forma që po kalon me Grasshopersin ka të
Tarashaj drejt transferimit në Serinë A Gianni de Biasi jo vetëm që arriti ta dërgonte Shqipërinë në kampionatin Europian për herë të parë në histori, por edhe
Tarashaj reagon: Nuk e kam refuzuar Kosovën Pas lajmit se sulmuesi i talentuar Shani Tarashaj kishte refuzuar ftesën e Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen ndaj Sh