999 rezultate për

tanku

"Bishat e rënda", çfarë ndodh brenda fabrikës ruse të tankeve (FOTO LAJM) Edhe pse për publikun kanë qenë të mbyllura, këtë herë ushtria ruse ka lejuar realizimin e një seti fotografik brenda nj
Veliaj sqaron situatën: Ja pse u rrënuan disa ndërtesa te Selvia Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka reaguar në lidhje me prishjen e disa objekteve pranë zonës së Selvisë në Tiranë
Pa tmerrinme sy, momenti kur gazetari sulmohet me predhë tanku (VIDEO) Forcat e regjimit sirian ia kishin mësyrë një grupi të gazetarëve dhe civilëve në provincën Idlib, duke tentuar t’i qëll
Eksperimenti pabesueshëm: Çfarë i bën një predhë makinës Land Rover? (VIDEO) Tanku është arma më e fuqishme e këmbësorisë të paktën që prej Luftës së Dytë Botërore. Megjithatë, ka prej atyre që
Krimet e Rënda marrin vendimin për burrin që mbyti gruan në Patos, dënohet edhe mjeku Gjykata për Krime të Rënda ditën e sotme ka vendosur që të dënojnë me me 35 vite burg Namik Velajn. Velaj akuzohet p
Njihuni me armën e re të ushtarëve amerikanë, kanë fuqinë e tankut (FOTO LAJM) Ushtria amerikane do të fillojë të përdorë pushkë të reja të sulmit, të cilët thuhet se kanë fuqinë e goditjes sa një ta
Britanikët prezantojnë tipin e ri të super tankut të përdorur në Kosovë (FOTO LAJM) Është prezantuar dizajni i tankut më modern të ushtrisë britanike, që ka sistem laserik paralajmërues, dhe mund të shkre
"Tanku", ky është Mercedesi i blinduar 600 000 euro për të cilin u dënua Gruevski (FOTO LAJM) Mercedesi i tipit “Armored” me vlerë 600.000 euro, i quajtur ndryshe dhe “Tanku”, e për të cilin ish-kryeministri maqedo
Nesër Gruevski mund të mbetet qytetar i thjeshtë Të martën do të dihet nëse Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, nd
"Tanku", Gruevski shkon në burg në nëntor Ish kryeministri Nikolla Gruevski mori akt-vendimin për vuajtjen e dënimit me burg prej 2 vjetësh për rastin Tanku. G
Britanikët prezantojnë tipin e ri të super tankut të përdorur në Kosovë (FOTO LAJM) Është prezantuar dizajni i tankut më modern të ushtrisë britanike, që ka sistem laserik paralajmërues, dhe mund të shkre
Turqia prodhon "tigrin" që i kap mat tanket e tjerë (FOTO LAJM) Turqia dhe Indonezia kanë prezantuar tankun e ri të prodhuar në një bashkëpunim midis tyre. Tanku ka një peshë 35 to
Gruevski trondit partinë, thotë se do të hyjë në burg (VIDEO) Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski sot në konferencë shtypi në Kuvendin e Maqedonisë tha se gjykatësit duan që
Dikur mundi nazistët, por sot taku legjendar rus bëhet shkak për të qeshura (VIDEO) Tanku sovjetik T-34 u rrëzua ndërsa përpiqej të ngjitej në një rimorkio të transportit të enjten (23 gusht) në Kursk të
Nga gjermanët tek rusët dhe amerikanët, njihni 10 tanket më të frikshëm në botë (FOTO LAJM) Tanku, sot një mjet i fuqishëm ushtarak i armatosur që shërben si mbështetje për këmbësorinë ose veprimet e vetme, së pa
Gruevski nuk do të hyjë në burg, mësoni shkakun Edhe pse Gjykata Penale e dënoi me dy vjet burg për korrupsion në rastin “Tanku”, ish -kryeministrin Nikolla Gruevski e
Gruevski hyri në burg, po Berisha do hetohet për "tankun" 700 milion lekë? (FOTO LAJM) Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski dhe një vartësi i tij në Ministrinë e Brendshme u dënuan me burg sot nga
Nikolla Gruevski dënohet me burg Gjykata Themelore Shkupi 1 sot në seancën përfundimtare për rastin “Tanku”, shpalli fajtor ish kryeministrin Nikolla Gru
Gruevski: Teza e Prokurorisë Speciale, ka rënë si dardha në ujë Sot u zhvillua seanca gjashtë orëshe për rastin "Tanku", në të cilën dëshmuan katër dëshmitarë, ish-kryeministri Nikolla
Rasti Tanku, dëshmon shoferi personal i Gruevskit Ka vazhduar gjykimi i rastit “Tanku” për blerjen e mercedesit luksoz nga MPB për nevoja të ish kryeministrit Gruevski.