999 rezultate për

tanket

Turqia prodhon "tigrin" që i kap mat tanket e tjerë (FOTO LAJM) Turqia dhe Indonezia kanë prezantuar tankun e ri të prodhuar në një bashkëpunim midis tyre. Tanku ka një peshë 35 to
Nga gjermanët tek rusët dhe amerikanët, njihni 10 tanket më të frikshëm në botë (FOTO LAJM) Tanku, sot një mjet i fuqishëm ushtarak i armatosur që shërben si mbështetje për këmbësorinë ose veprimet e vetme, së pa
Thaçi i përgjigjet Berishës: Furnizove tanket e Millosheviçit me naftë, strehove Arkanin Presidenti Hashim Thaçi i ka reaguar Sali Berishës, i cili i dha mënd që të mos e mbështesë idenë që Lugina e Preshevës
Nga gjermanët tek rusët dhe amerikanët, njihni 10 tanket më të frikshme (FOTO LAJM) Tanku, sot një mjet i fuqishëm ushtarak i armatosur që shërben si mbështetje për këmbësorinë ose veprimet e vetme, së pa
Ky shtet po i hedh tanket në det, arsyeja nuk është aspak ushtarake (FOTO LAJM) Në Liban kanë vendosur që të hedhin tanket në det për të krijuar shkëmbinj nënujorë artificialë që do të ndihmojnë në lu
Tanket pushtojnë qytetin grek, alarmohen banorët (FOTO LAJM) Qytetarët e Kavallas në Greqi janë çuditur pasi kanë hapur sytë në mëngjes kur kanë parë se rrugët ishin pushtuar nga ta
Kjo është vajza, të cilës i frikësohen më shumë tanket turke në Siri (FOTO LAJM) Ushtria turke është duke zgjeruar hapësirat e marra në Afrin të Sirisë, ndërkohë që deri më tani konflikti me formacione
Serbia dërgon tanke në kufi me Kosovën Ushtria e Serbisë e ka nisur armatimin e rëndë në kufi me Kosovën në prag të dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës.
Gjermania "nën zjarr", Turqia përdor tanket gjermane në Afrin (FOTO LAJM) Qeveria gjermane po ballafaqohet me thirrjet për të ndalur eksportet e armëve në Turqi pasi dolën raporte se tanket gjer
Sa e sigurt është Shqipëria? Ish-ministri akuzon se tanket janë shitur për skrap Duket se konfliket mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut dhe mundësia e një lufte të tretë botërore ka dhënë efektin kudo në
Ushtria turke fut tanket në Siri (VIDEO) Në orët e mbërmjes edhe 200 ushtarë të forcave speciale turke kanë hyrë në territorin e Sirisë dhe janë drejtuar drejt I
Koha kur tanket e Armatës se Shqipërisë komandoheshin nga Fatmir Limaj (VIDEO) Ish kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko ka rrëfyer për herë të parë për përfshirjen direkte të shtetit shqiptar në
A jemi në prag të luftës? Tanket amerikane mbërrijnë në Poloni Tanke amerikane kanë mbërritur në Poloni, në të njëjtën kohë që Rusia filloi stërvitje ushtarake në kufirin e saj perënd
Është rrethuar nga NATO, por Rusia i hedh tanket nga ajri (FOTO LAJM) NATO ka treguar forcën e saj me anë të tankeve, gjatë stërvitjes së organizuar në Gjermani, ndërsa në anën tjetër edhe R
"Dridhet" Rusia, tanket amerikane i afrohen Moskës si kurrë më parë Rusia po përjeton një situatë paniku. Tanket amerikane kanë mbërritur në vendet baltike dhe gjenden jo më larg se 700 km
PAMJE TË RRALLA/ Kur sarandiotët rrëmbyen tanket dhe kërkonin vdekjen e Berishës në greqisht (VIDEO) Associated Press ka publikuar para disa kohësh pamje bruto të arkivit të tyre për Shqipërinë gjatë trazirave të vitit 19
Grekët sjellin tanket në kufi me Shqipërinë, Koloneli i FA jep alarmin: Nuk janë "lodra ushtarake" (FOTO LAJM) Koloneli Dritan Demiraj jep alarmin në lidhje me stërvitjet që forcat e ushtrisë greke kanë zhvilluar disa javë më parë
Tanket e SHBA / Polonia: "Sa ju pritëm, na latë vetëm", Moska tregon dhëmbët (FOTO LAJM) Udhëheqësit polakë e quajtën mbërritjen e ushtarëve amerikanë në Poloni plotësimin e ëndrrave të dekadave. Kjo është her
Tanket gjermane “Leopard 2" rikthehen në kufijtë e Rusisë Gjermania konfirmoi se do të dërgojë në Lituani, si pjesë e planit të NATO-s për të përforcuar mbrojtjen e vendeve anëta
Tanket turke kapërcejnë kufirin, operacion i madh kundër ISIS Një duzinë tankesh turke kanë kapërcyer kufirin sirian pas bombardimit të fuqishëm të një zone të mbajtur nga i ashtuqua