999 rezultate për

tanke

A do të ketë ushtria e Kosovës tanke? si përgjigjet komandanti i FSK-së Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, të mbajtur më 18 nëntor t
Tanket shfaqen në rrugët e Beogradit Rrugët e Beogradit janë mbushur me mijëra protestues, të cilët siç thonë janë kundër dhunës politike në Beograd. Deri
Tanket dhe raketat ruse mbërrijnë kufi, Ukraina bëhet gati për luftë (FOTO LAJM) Rusia dhe Ukraina janë duke shkuar çdo ditë edhe më tepër në drejtim të një konflikti të drejtpërdrejt ushtarak duke rri
Me tanke, topa dhe raketa, grekët "skuqin" kufirin me Turqinë (FOTO LAJM) Ndërkohë që tensionet mes dy Turqisë dhe Greqisë mbeten të larta për një sërë çështjes të pazgjidhura mes tyre, ushtria
NATO rrethon Rusinë, 10 ditë stërvitje me mijë ushtarë , tanke dhe avionë (FOTO LAJM) 15 mijë ushtarë të Polonisë dhe 4 të vendeve të NATO-s do të marrin pjesë në stërvitjen "Anakonda 2018" që organizohet n
Kur tanket bien në duart e të paaftëve (FOTO LAJM) Konsiderohet si një ndër mjetet më të fuqishme të një ushtrie, por për drejtimin e tyre nevojitet njerëz të specializuar
20 vite nga 14 shtatori i errët i '98, trazira, vrasje dhe tanke në rrugë Plot 20 vite nga gjunjëzimi i shtetit shqiptar gjatë trazirave të 13 dhe 14 shtatorit 1998, të ndodhura menjëherë pas vr
Rusia dhe Kina bëhen gati për luftë, tanke dhe avionë dalin në aksion (FOTO LAJM) Rusia së bashku me Kinën po përgatiten të zhvillojnë stërvitjet më të mëdha ushtarake në gati 40 vjet, të cilën do ta fi
Turqia prodhon "tigrin" që i kap mat tanket e tjerë (FOTO LAJM) Turqia dhe Indonezia kanë prezantuar tankun e ri të prodhuar në një bashkëpunim midis tyre. Tanku ka një peshë 35 to
Serbët të gëzuar nga ardhja e Putinit, do e presin me avionë e tanke Kryetari i Rusisë, Vladimir Putin, do të shkojë në Serbi gjatë muajit nëntor, transmetojnë media të Beogradit. Putin,
Nga gjermanët tek rusët dhe amerikanët, njihni 10 tanket më të frikshëm në botë (FOTO LAJM) Tanku, sot një mjet i fuqishëm ushtarak i armatosur që shërben si mbështetje për këmbësorinë ose veprimet e vetme, së pa
Thaçi i përgjigjet Berishës: Furnizove tanket e Millosheviçit me naftë, strehove Arkanin Presidenti Hashim Thaçi i ka reaguar Sali Berishës, i cili i dha mënd që të mos e mbështesë idenë që Lugina e Preshevës
Nga gjermanët tek rusët dhe amerikanët, njihni 10 tanket më të frikshme (FOTO LAJM) Tanku, sot një mjet i fuqishëm ushtarak i armatosur që shërben si mbështetje për këmbësorinë ose veprimet e vetme, së pa
Ky shtet po i hedh tanket në det, arsyeja nuk është aspak ushtarake (FOTO LAJM) Në Liban kanë vendosur që të hedhin tanket në det për të krijuar shkëmbinj nënujorë artificialë që do të ndihmojnë në lu
Armë sa për një ushtri, ky burrë është pronari i 80 makinave ushtarake dhe mjaft tankeve (FOTO LAJM) Një koleksionues armësh i njohur me nofkën “Njeriu Dragua” cilësohet si “njeriu më i armatosur në Amerikë”, duke pasur
Turqia bëhet gati për luftë, avionë, topa dhe tanke qëllojnë "armikun" (FOTO LAJM) Tensionet me fqinjët si edhe brenda vendit janë në kulm, ndërkohë që ushtria turke ka zgjedhur që të organizojë një stër
Përse palestinezët hedhin gurë edhe kur përballë kanë tanke dhe plumba? Ishte data 20 tetor 2000, saktësisht një muaj pasi udhëheqësi i opozitës izraelite Ariel Sharon bëri një vizitë historik
Armatoset rëndë Ballkani, avionë, raketa dhe tanke Përshkallëzimi i tensioneve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara po reflektohet gjerësisht edhe në Ballkan, ku pjesa më
Tanket pushtojnë qytetin grek, alarmohen banorët (FOTO LAJM) Qytetarët e Kavallas në Greqi janë çuditur pasi kanë hapur sytë në mëngjes kur kanë parë se rrugët ishin pushtuar nga ta
Tanke, anije dhe topa, Putini riarmatos Asadin pas sulmit shkatërrues të SHBA-së (FOTO LAJM) Rusia ka nxituar t'i dërgojë armë të tjera regjimit të Asadit pas sulmit shkatërrues të aleatëve ndaj disa bazave kërkim