999 rezultate për

tani

Rama jep lajmin e mirë: Kur mund të hapen fluturimet me Britaninë Kryeministri Edi Rama tha nga Berati se pezullimi i fluturimeve me Britaninë e Madhe rishikohet vazhdimisht. Rama shtoi
400 mijë paund kanabis, dy shqiptarët burgosen në Britani: Jemi shfrytëzuar! Dy burra shqiptarë të cilët u “shfrytëzuan pamëshirshëm” dhe u vunë në punë në një fermë të madhe kanabisi të ngritur br
Pakistani dhe India ndalojnë luftën në Kashmir Pakistani dhe India janë zotuar që të ndalojnë luftën në pikën kufitare të diskutueshme në Kashmir. Ata janë zotuar q
23 ton kokainë, kapet sasia më e madhe e sekuestruar deri tani në Europë "Kjo është sasia më e madhe e kokainës e kapur ndonjëherë në Evropë dhe një nga konfiskimet më të mëdha në botë..." P
Greqia gati të presë turistët britanikë në maj Athina po konsideron rihapjen e kufijve të saj për britanikët që kërkojnë diellin grek para verës, duke shkuar kundër po
Ky shtet i gatshëm t’i japë infermierë Gjermanisë dhe Britanisë në këmbim të vaksinave Filipinet do të lejojnë që mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor, kryesisht infermierë, të punësohen në Britani dhe në
Deri tani sezon i "humbur", Reali shpreson se mund ta shpëtojë Për këtë sezon, situata te Real Madrid kanë nisur të përmirësohen. Pas një fillimi jo të mirë, skuadra e Zinedine Zid
Eksperti "tallet" me vaksinimin në Shqipëri: Si të hysh në Formula 1 me qerre Nga Erion Dasho Dje Borati vlerësoi arritjet e Izraelit dhe Britanisë së Madhe dhe tha se nën shembullin e
Nga maji në Britani lejohet sek*i me njerëz me të cilët nuk banoni në një shtëpi Qeveria britanike e kryeministrit Boris Johnson tha sot se nëse plani i daljes nga izolimi i koronavirusit nuk ka të pap
"Deri dje e ofendove, tani bën si shoqe", Shqipja përgjigjet për marrëdhënien me Anën (FOTO LAJM) “E di që keni shumë pyetje… vazhdoni”, do të shkruante ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Shqipe Hysenaj në Instagram dhe
Njihuni me shtetin e varfër që ka regjistruar vetëm një viktimë nga COVID-19 (FOTO LAJM) Teksa bota është gjunjëzuar nga pandemia e koronavirusit, Butani është shteti i vetëm që ka regjistruar vetëm një viktim
Historia e pazakontë e 51-vjecares: Më humbi burri, tani jetoj me shokun e tij të ngushtë! 79-vjecari u largua nga banesa e tij në Shkozet të Durrësit më 8 nëntori i vitit 2013. Ai mori rrugën drejt Mallakstrës
10 dhurata të ngrohta për dikë që ka gjithmonë shumë ftohtë Të gjithë, pa përjashtim, kemi në rrethin tonë familjar ose shoqëror disa që kanë gjithmonë ftohtë. Rituali i tyre i
Rreth 10 mijë raste të reja në 24 orë në Britaninë e Madhë 9.834 raste të tjera të koronavirusit janë raportuar në Britaninë e Madhe në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të fundi
Golashënuesit më të mirë deri më tani në 5 ligat e mëdha Kampionatet kryesore evropiane kanë hyrë në fazën më të nxehtë. Deri më tani listën e golashënuesve më të mirë e kry
Gabimi që keni bërë deri tani me larjen e peshqirëve Nëse adhuroni peshqirët e butë të hoteleve dhe s’e kuptoni arsyen pse peshqirët tuaj ashpërsohen dhe bëhen si letër smer
Shkencëtarët tani kanë gjetur një mënyrë që të flisni me njerëz përmes ëndrrave Kërkimet e kanë arritur këtë përmes ëndrrave lucide, gjatë të cilave, njeriu është i vetëdijshëm që po ëndërron. Shke
Fico: Ka dyshime se është futur virusi afrikan dhe britanik Pas arrijes së 7.020 dozave vaksinash nga kompania BioTech-Pfizer në Shqipëri në procesin e vaksinimit janë përfshirë Ti
Britania mund ta organizojë e vetme Kampionatin Evropian EURO2020 Britania e Madhe tani është nën "listën e zezë" të shteteve evropiane por, kryeministri, Boris Johnson ka treguar se tan
Britani: 17.2 milion njerëz kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër Covid-19 Autoriteti Shëndetësor Britanik njoftoi se sot janë shënuar 10.406 raste të reja të koronavirusit dhe se gjithsej 17.2 m