999 rezultate për

talat

LSDM përplasje edhe me kryetarin e parlamentit Talat Xhaferi (VIDEO) Kryetari i Komisionit parlamentar për Sistem Politik, Aleksandar Kiracovski, e ka qujtur akt jodemokratik vendimin e kry
Talat Xhaferi: Minishengeni duhet të përfshijë të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor (VIDEO) Shengeni Ballkanik nuk mund të jetë i plotë pa Kosovën. Kështu shprehet kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut,
Talat Xhaferri emocionohet pasi burri me qeleshe nxorri hartën e Shqipërisë etnike (VIDEO) Talat Xhaferi kryeparlamentari i Maqedonisë veriore u emocionua fortë kur plaku i shpalosi hartën e Shqipërisë etnike.
Shqiptarët e kanë në dorë rrethin e dytë, Talat Xhaferi president i ardhshëm? Fati i zgjedhjeve presidenciale dhe arritja e cenzusit është në duar të shqiptarëve. Analistet Todor Pendarov dhe Qashif
Përplasje mes VMRO-së dhe Talat Xhaferrit Sapo ka filluar seanca parlamentare për heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanovski, dhe menjë
Talat Xhaferri: Kosova mos e zgjasë dialogun me Serbinë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri shprehet se Kosova nuk duhet ta lejë gjatë marrëveshjen finale me Ser
Turpi në Kuvend ndodhi kur ishte Talat Xhaferri (FOTO LAJM) Pamje të pahijshme kanë dhënë sot deputetët e Kuvendit të Shqipërisë ku pas të sharave të Ramës ndaj Bashës si edhe përq
Gruevski: President i ardhshëm i Maqedonisë do të jetë shqiptari Talat Xhaferi Nga Hungaria, ku ndodhet që prej muajit nëntor, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka deklaruar se presidenti i
Mesazhi i Talat Xhaferit për Greqinë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi për gazetën greke “Naftemboriki” ka shprehur bindje se Marrëveshja e Pr
Mickoski kërkon të paditet penalisht Zaevi dhe Talat Xhaferi Partitë politike pjesë e koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”, siç njoftoi lideri i partisë opozitare maqedonase, VMRO-
E acaroi përkthyesja, Talat Xhaferri i bie tavolinës dhe i kërkon të flasë shqip (VIDEO) Një moment pakujdesie e përkthyeses e ka nervozuar kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi, në momentin që po u
Talati nuk e lejon kryetarin e opozitës të flasë në kuvend Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi e ka refuzuar kërkesën e VMRO-DPMNE-së që t’i mundësojë fjalim para deputetëve lideri
Talati fotografohet pa rroba në plazh (FOTO LAJM) Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi po i kalon pushimet në plazhin e Shëngjinit, te Rana e Hedhun. Ind
ASH shuplakë Talatit: Bëhu i lirë “Bëhu i lirë, shpalle në Gazetën Zyrtare ligjin e gjuhës shqipe, dhe jepju shembuj bashkëpartiakëve tuaj të skllavëruar”
Talati ia dërgon marrëveshjen Ivanovit Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi e ka dërguar deri tek presidenti Ivanov Ligjin për marrëveshjen me Greqinë. Tani, p
VMRO-DPMNE padit në prokurori Talat Xhaferin VMRO-DPMNE-ja dorëzoi padi deri te Prokuroria Publike kundër Kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi për shkelje të Kushtet
Talati humb durimin, iu bërtet deputetëve (VIDEO) Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi është parë shumë nervoz sot gjatë seancës së radhës në dhomën ligjvënës
Gruevski reagon ndaj Talat Xhaferit Ish kryeministri Nikolla Gruevski, në profilin e tij në Facebook, i është kundërpërgjigjur deklaratës së kryetarit të Ku
Talat Xhaferi flet nga Parlamenti i Serbisë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, tha sot me rastin e vizitës në Beograd, se ka udhëtuar me porosinë për
Ivanov vazhdon të mbajë peng ligjin e gjuhëve Kanë kaluar disa javë që pas miratimit me shumicë votash në Kuvend të ligjit për për përdorimin e gjuhëve, por ende ky l