999 rezultate për

taksen

Kryemadhi jep zgjidhjen për pagat e naftëtarëve të Ballshit: Taksën e naftës t'ua japë grevistëve Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë një takimi me banorët e qytetit të Fierit ka prekur temën e taksës së naftëve pë
Basha flet për planin ekonomik të PD: Do heqim taksën "Rama" për naftën Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se kur partia e tij të vijë në pushtet, çdo vit për sektorin e bujq
Shoqata e Transportit: Bashkia do na falte taksën, por na solli zarfin Shoqata e Transportit Ndërqytetas i ka kërkuar Bashkisë së Tiranës që të heqë taksën për këtë sektor. Në një konferen
Basha i sigurt që do të vijë në pushtet, i premton Kosovës se do të heqë taksën e rrugës së Kombit Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u prit në një takim nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ku në bisedën
Rama u hoqi taksën jahteve luksoze, Meta ia kthen ligjin në Kuvend Presidenti Meta i ka kthyer një tjetër ligj Kryeministrit Rama. Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për tatimin mbi vlerë
Lajm i mirë: 7 204 mjete nuk do të paguajnë taksën vjetore Mjetet e transportit si autobus (mbi 8+1), taksi ose mjete të tjera transporti për brenda qytetit, për jashtë qytetit, p
Nga sot hyn në fuqi reciprociteti, Qeveria e Kosovës heq taksën Qe nga dita e sotme hyn ne fuqi vendimi i Qeverise në detyrë te Kosovës per heqjen e tarifës 100 për qind ndaj mallrave
Haradinaj: Kurti e dorëzoi taksën, po ta mbante do të isha me të në ditën e mocionit Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se mbështetja e partisë së tij ndaj mocionit të LDK-së, është tërësisht pa
Kurti: Me Grenellin u takova dy herë, asnjëherë nuk i kam thënë e heq tarifën 100% Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas deklaratës së të dërguarit presidencial për dialogun Kosovë
Haradinaj: Qeveria Kurti e ka larguar taksën pa koordinim me SHBA Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, në një prononcim për emisionin Frontal në T7, ka folur rreth zhvil
SHBA-ja e konsideron të pamjaftueshëm vendimin e Kurtit për taksën Qeveria amerikane i ka konsideruar të pamjaftueshme masat e marra nga Qeveria e Kosovës për heqje të tarifës 100 për qin
Haradinaj: Kurti dhe Osmani nuk duhet ta shihnin taksën ndaj Serbisë si mjet të përhershëm Ish-kryeministri Ramush Haradinaj nuk e sheh si të prerë çështjen e taksës ndaj Serbisë, që ai vetë e ka vendosur. Sipas
Mustafa ultimatum Kurtit: Hiq taksën, kthe Veliun dhe kërkoi falje LDK-së Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar sot nga kryeministri Albin Kurti ta largojë taksën, ta
Borrell letër Kurtit: Hiq plotësisht taksën ndaj Serbisë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pranoi se ka marrë një letër nga përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Punë
Vuçiç: Kosova do ta largojë taksën vetëm për shkak të presionit nga SHBA Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka zhvilluar pak ditë më parë një intervistë për mediumin ‘FoerignPolicy’. Në një i
Ambasadori amerikan i prerë: Kurti ta heqë taksën Ditën e sotme në Vjenë, Austri është mbledhur Këshilli i Përhershëm i OSBE’së, takim në të cilin po marrin pjesë të gjit
Vuçiç për taksën: Serbët duan "luftë të ftohtë" me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka qenë në Uashington për takime me zyrtarë të lartë të SHBA-së. Vuçiç ka dhë
LDK në mbledhje urgjente për taksën, flet Isa Mustafa Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka arritur në selinë e partisë ku po mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kryesisë së LDK’së,
Rama: Kosovarët duhet t'a paguajnë me krenari taksën e Rrugës së Kombit Krryeministri Rama thotë se taksa në Rrugën e Kombit është vënë për një parim të thjeshtë: lehtësi në qarkullim. Sipa
Pozitë e opozitë përplasen në seancën për taksën Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi i ka kujtuar deputetes së AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi