999 rezultate për

takse

Meta kthen në Kuvend ligjin për taksën e rentës minerare: Ka munguar transparenca Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin që ndryshon rregjimin fiskal për rentën minerare. Në argumentin për f
Gjobat për parkingjet, "taksë e fshehtë" mbi banorët e Tiranës Mëngjesin e 26 tetorit, Ligert Vaso – banor prej 20 vitesh në një rrugicë në zonën e ish-Ekspozitës në Tiranë, gjeti një
Kryemadhi jep zgjidhjen për pagat e naftëtarëve të Ballshit: Taksën e naftës t'ua japë grevistëve Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë një takimi me banorët e qytetit të Fierit ka prekur temën e taksës së naftëve pë
Basha flet për planin ekonomik të PD: Do heqim taksën "Rama" për naftën Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se kur partia e tij të vijë në pushtet, çdo vit për sektorin e bujq
Premtime për heqjen e taksës dhe të traut, Basha takon Avdullah Hotin në Kosovë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot në konferencën me Kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, se një ndër
Shoqata e Transportit: Bashkia do na falte taksën, por na solli zarfin Shoqata e Transportit Ndërqytetas i ka kërkuar Bashkisë së Tiranës që të heqë taksën për këtë sektor. Në një konferen
Basha i sigurt që do të vijë në pushtet, i premton Kosovës se do të heqë taksën e rrugës së Kombit Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u prit në një takim nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ku në bisedën
Rama u hoqi taksën jahteve luksoze, Meta ia kthen ligjin në Kuvend Presidenti Meta i ka kthyer një tjetër ligj Kryeministrit Rama. Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për tatimin mbi vlerë
Heqja e taksës ndaj Serbisë, SHBA zhbllokon fondet për Kosovën SHBA ka filluar riaktivizimin e fondeve dhe programeve për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit nga qeveria e re e Avdul
Kosova mbyll kufirin me Shqipërinë: Vendos taksë 22 euro për kamionët Ministria e Transportit në Kosovë ka dhënë sot urdhrin, që ndalon futjen e qytetarëve shqiptarë në vendin fqinj. Shte
Lajm i mirë: 7 204 mjete nuk do të paguajnë taksën vjetore Mjetet e transportit si autobus (mbi 8+1), taksi ose mjete të tjera transporti për brenda qytetit, për jashtë qytetit, p
Kurti akuzon Grenell: Po mban krahun e Serbisë për heqjen e taksës Kryeministri Albin Kurti ka akuzuar përsëri të dërguarin e SHBA-ve për dialogun me Serbinë. Kurti ka thënë se ambasad
Borrell reagon pas heqjes së taksës: Vendim i rëndësishëm Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, e ka quajtur vendim të rën
Nga sot hyn në fuqi reciprociteti, Qeveria e Kosovës heq taksën Qe nga dita e sotme hyn ne fuqi vendimi i Qeverise në detyrë te Kosovës per heqjen e tarifës 100 për qind ndaj mallrave
Haradinaj: Kurti e dorëzoi taksën, po ta mbante do të isha me të në ditën e mocionit Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se mbështetja e partisë së tij ndaj mocionit të LDK-së, është tërësisht pa
Kurti: Me Grenellin u takova dy herë, asnjëherë nuk i kam thënë e heq tarifën 100% Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas deklaratës së të dërguarit presidencial për dialogun Kosovë
Haradinaj: Qeveria Kurti e ka larguar taksën pa koordinim me SHBA Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, në një prononcim për emisionin Frontal në T7, ka folur rreth zhvil
SHBA-ja e konsideron të pamjaftueshëm vendimin e Kurtit për taksën Qeveria amerikane i ka konsideruar të pamjaftueshme masat e marra nga Qeveria e Kosovës për heqje të tarifës 100 për qin
Haradinaj: Kurti dhe Osmani nuk duhet ta shihnin taksën ndaj Serbisë si mjet të përhershëm Ish-kryeministri Ramush Haradinaj nuk e sheh si të prerë çështjen e taksës ndaj Serbisë, që ai vetë e ka vendosur. Sipas
Mustafa ultimatum Kurtit: Hiq taksën, kthe Veliun dhe kërkoi falje LDK-së Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar sot nga kryeministri Albin Kurti ta largojë taksën, ta