999 rezultate për

taksave

Ancelotti në shënjestër të autoriteteve tatimore në Spanjë, akuzohet për evazion fiskal Carlo Ancelotti në shënjestër të autoriteteve tatimore në Spanjë. Sipas medieve iberike, në fakt, tatimet e Madridit kan
Shoqata e Transportit thotë "jo" edhe për të hënën, presin t'i plotësohen kërkesat Transporti urban nuk do të nisë as të hënën, pavarësisht se Ministria e Shëndetësinë tha se do të niste. Shoqata e T
Dy persona tentojnë ti grabisin makinën drejtorit të Tatim-Taksave Një ngjarje e paprecedentëë ka ndodhur në Gjirokastër. Drejtorit të Tatim-Taksave vendore në Bashkinë e Gjirokastrës
Diego Costa pranon akuzat, ky është dënimi për të Sipas El Mundo, sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa, ka pranuar fajësinë për shkeljen e taksave që kapin vlerën e
Procedohet penalisht drejtori i Taksave në Bashkinë Lezhë Policia ka proceduar 6 persona teksa ka vijuar lirimin e hapësirave publike për plazh në Velipojë. Një prej tyre dhe Dre
Arrestohen 2 inspektorë të taksave në Shkodër, në hetim drejtori Finalizohet operacioni policor i koduar “Akomoduesi 2" Dy Inspektorë të Zbatimit në Drejtorinë e të Ardhurave në Bash
Arrestohen pronarët e biznesit VIP, i shkaktuan shtetit miliona lekë dëm Dy pronarët e subjektit privat, General Impex janë arrestuar pasi i kanë shkaktuar shtetit një dëm të madh ekonomik prej
Shkaku i taksave, Ronaldo mund ta humbet titullin e “kalorësisë” Presidenti i Portugalisë ka konfirmuar se vendi i tij është duke shqyrtuar që ta zhvesh nga kalorësia, Cristiano Ronaldo
Parisi në flakë kundër taksave mbi karburantet, shqiptarët mbeten në kafe (FOTO LAJM) Më shumë se 100 të arrestuar dhe dhjetra të lënduar është rezultati i protestave të sotme tepër të vrullshme kundër rrit
Merkel paralajmëron uljen e taksave për automjetet Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se do të ishte e gatshme të parashikonte një ulje të përgjithshme të taks
Shqipëria rrit taksat, standarti i jetesës ulet Nga Dorina Kuqo Rritja e taksave njëra pas tjetrës kanë ndikuar ndjeshëm në uljen e standartit të jetesës, madje, der
Pezullohen 4 zyrtarë të Drejtorisë së Taksave Vendore në Fier Kryetari i Bashkisë së Fierit ka pezulluar nga detyra 4 drejtues dhe specialistë të Drejtorisë së Përgjithshme të Taksav
Dhoma Amerikane e Tregtisë bën paralajmërimin e fortë: Po rritët taksat, do ikim Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Mark Crawford ka berë një paraljmërim të hapur përsa i përket nivelit të taksave n
Thumbon sërish Cardi B, i kërkon qeverisë shpjegim për paratë e taksave Një video e postuar ditën e kaluar nga reperja e famshme Cardi B është bërë virale duke u transmetuar në mediat e huaja.
Ronaldo i përgjigjet Agjensisë Tatimore pas shmangies së taksave "Mos u mundoni të shuaj momentin e bukur që po jetoj me lajme të rreme", pohoi Cristiano Ronaldo, lojtar i Real Madridit
Autoritetet e taksave në Spanjë, Ronaldos: 25 milionë euro, ose në burg Autoritetet tatimore të Spanjës i kanë refuzuar marrëveshjen e parë të ofruar nga avokati i Christiano Ranaldos, Jose An
Xabi Alonso rrezikon 8 vite burg për shmangie të taksave Xabi Alonso është akuzuar nga prokuroria spanjolle për tre pikët e mashtrimit tatimor në lidhje me të ardhurat e krijuar
Arrihet marrëveshje rreth taksave komunale dhe pajisjeve urbane në Ohër Organet kompetente komunale në Ohër dhe hotelieritë e qytetit në takimin që e kishin sot, arritën marrëveshje rreth mëny
Trump dekretoi uljen e taksave për amerikanët Presidenti amerikan, Donald Trump dekretoi sot uljen e taksave për kompanitë dhe familjet miratuar nga Kongresi këtë jav
Denoncimi: Inspektorët e tatim-taksave po terrorizojnë biznesin Ish-kryeministri Sali Berisha më anë të një statusi në llogarinë e tij në Facebook, shkruan se tatimorët kanë terrorizua