999 rezultate për

taksat

Rama asnjë plan për të ndihmuar bizneset: I hoqëm taksat Kryeministri Edi Rama ka folur nga Berati ditën e sotme për situatën e pandemisë në vend, ku ndër të tjera la të kuptohe
I përmendi taksat, qytetari vë me shpatulla për muri Ramën dhe ia numëron një më një (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me gjendjen e rrugëve kryesore në vend. Me anë të një videoje të postuar
Trump mban fjalimin e fundit dhe paralajmëron: Do rikthehem sërish! "Ishin 4 vite të mrekullueshme, kemi bërë aq shumë gjëra bashkë..." Kështu është shprehur Donald Trump në fjalimin e
"Peshkaqeni" Salillari merr edhe 1.4 miliardë lek nga taksat e shqiptarëve Një tender i zhvilluar së fundi në drejtorinë e përgjithshmë të rrugëve, e quajtur ndryshe Autoriteti Rrugor Shqiptar në
Valteri sfidon Ramën në Kuvend: Ku përfundojnë taksat tona Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri i kërkon Ramës të dalë në përballje të vërtetë me qytetarët për buxhetin
Meta kërkon ndëshkime: Të hetohen përgjegjësit që shpërdoruan taksat e durrsakëve Ilir Meta ka shpërndarë në profilin e tij në facebook një artikull të Birn-it, në të cilin shqyrtohet tarifa e incenerat
Hiqen taksat për biznesin e vogël, kush përfiton Nga 1 janari i vitit 2021 zerohet tatimfitimi për bizneset e vogla me xhiro vjetore deri në 14 milionë lekë. Gjithas
Shkak inceneratori, bashkia e Tiranës rrit taksat lokale për bizneset (FOTO LAJM) Bizneseve u ka shkuar në javët e para të qershorit fatura që duhet të paguajnë për taksat lokale të këtij viti. Faturat
Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Biznesit të vogël do t'i hiqen taksat deri në 2029! "Ne do të heqim tatim fitimin deri në vitin 2029. Këtë do ta bëjmë tani..." Kryeministri Edi Rama bëri me dije se po
Basha takon përfaqësuesit e biznesit të vogël: Rama po i çon taksat tek oligarkët dhe tenderat korruptivë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka mbajtu sot një takim me përfaqësues të biznesit të vogël ku më pas ka deklaruar për media
Safet Gjici u jep lajmin e mirë kuksianëve: Shtyjmë me 2 muaj taksat ndaj biznesit të vogël Biznesi i vogël është drejt një rënie të theksuar ndërsa 70% e tij është mbyllur për shkak të masave që janë marrë për k
Rama jep një lajm të mirë dhe një të keq: Taksat e biznesit nuk paguhen, dritat nuk diskutohen "Taksa në muajin që ke mbyllur dyqanin gjatë kohës së luftës kundër COVID-19 nuk do të paguhet, por nuk ka asnjë negocim
Do paguhet nga taksat e shqiptarëve! Shteti duhet t’i paguajë 140 milionë euro Beketit Shteti shqiptar duhet t’i paguajë biznesmenit italian, Françesko Beketi, një shumë që shkon deri në 140 milionë euro.
Rriten taksat, çfarë pritet të ndryshojë në 2020 Pas taksës së ndërtesës, një tjetër barrë financiare për qytetarët e Tiranës vitin që vjen. Bashkia ka parashikuar një r
Biznesi do ta paguajë shtrenjtë fiskalizimin, të vegjëlve do t'u kushtojë më shumë se taksat Edhe pse procesi i fiskalizimit vijon të jetë i paqartë për palët e interesit, për sa kohë ende nuk janë publikuar udhëz
Të paguara nga taksat, rreth 600 mijë euro për 21 makina luksoze qeveritare Me rreth 600 mijë euro nga buxheti i shtetit, po planifikohen të blihen 21 vetura të cilat do të destinohen për instituc
Rama ul sërish taksat për miliarderët, sa do të paguajnë për makinat luksoze Qeveria ka vendosur të lehtësojë sërish pasunarët e Shqipërisë ndërkohë që të tjerëve ua rrit taksat. Në paketën fisk
E pabesueshme, Alketa zbulon sa do të paguhet nga taksat e shqiptarëve në “Festivalin e RTSH-së” (FOTO LAJM) Sezoni i ri televiziv, Alketa Vejsiun e ka gjetur me disa porojekte. Përveç “TV Klan”, atë do e shohim edhe në “TVSH”
Ligji i ri për taksat, pse Neymar do zgjidhte Juventusin Neymar shtyn për t’i dhënë një kthesë të fortë të ardhmes së tij, por te PSG-ja vazhdojnë ta mbajnë të prangosur, si rrj
Lajm i keq për shqiptarët, Serbia shtrenjton taksat e rrugëve Kuvendi i Serbisë sot ka miratuar amendamentet e Ligjit për Taksat për Përdorimin e Mallrave Publike, me këtë rast është