999 rezultate për

taksa

Rriten taksat, çfarë pritet të ndryshojë në 2020 Pas taksës së ndërtesës, një tjetër barrë financiare për qytetarët e Tiranës vitin që vjen. Bashkia ka parashikuar një r
Dy persona tentojnë ti grabisin makinën drejtorit të Tatim-Taksave Një ngjarje e paprecedentëë ka ndodhur në Gjirokastër. Drejtorit të Tatim-Taksave vendore në Bashkinë e Gjirokastrës
Ramush Haradinaj ka një porosi për Albin Kurtin (VIDEO) Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se ai ka qenë ideatori kryesor që të vendoset taksa 100% ndaj produkte
Muhamet Spahiu: Taksa e bëri Kosovën palë më të fuqishme në dialog me Serbinë (VIDEO) Këshilltari për ekonomi i Kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj, Muhamet Spahiu, ka thënë se taksa 100% e vendosur rr
Biznesi do ta paguajë shtrenjtë fiskalizimin, të vegjëlve do t'u kushtojë më shumë se taksat Edhe pse procesi i fiskalizimit vijon të jetë i paqartë për palët e interesit, për sa kohë ende nuk janë publikuar udhëz
Këto janë 5 kategoritë e makinave për të cilat nuk paguhen taksa në Shqipëri Nga janari i vitit të ardhshëm, kategorisë së makinave për të cilat nuk do të paguhen taksa do t’i shtohet një kategori
Nuk pagoi miliona lekë taksa, kapet biznesmeni i naftës Një biznesmen 60-vjeçar është vënë në pranga, pasi ishte shpallur në kërkimë për “Fshehje e të ardhurave” dhe “Mospagim
Të paguara nga taksat, rreth 600 mijë euro për 21 makina luksoze qeveritare Me rreth 600 mijë euro nga buxheti i shtetit, po planifikohen të blihen 21 vetura të cilat do të destinohen për instituc
Albin Kurti: Dialogu me Serbinë kalon nga Brukseli, taksa 100% do zevendësohet me reciprocitet Me marrjen e qeverisë, Kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti do të ndryshojë taksën 100 % me reciprocitet të plo
11 muajt e taksës, ulën importin nga Serbia për 99 për qind (VIDEO) Taksa 100 % ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës në 11 muajt sa është zbatuar, ka ul importin nga këto s
Rama ul sërish taksat për miliarderët, sa do të paguajnë për makinat luksoze Qeveria ka vendosur të lehtësojë sërish pasunarët e Shqipërisë ndërkohë që të tjerëve ua rrit taksat. Në paketën fisk
Basha i publikon videon Ramës: Gënjeshtari kronik (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha publikon një video me premtimet e kryeministrit Edi Rama në fushatë. Ai shkruan se Rama pr
Haradinaj: Taksa 100% ka qenë e vështirë të mbahet Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se taksa prej 100 për-qind e vendosur ndaj produkteve të Serbisë ka q
Diego Costa pranon akuzat, ky është dënimi për të Sipas El Mundo, sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa, ka pranuar fajësinë për shkeljen e taksave që kapin vlerën e
Limaj: Taksa ndaj Serbisë hiqet kur të shuhen arsyet që bënë të vendosej Kryeministri i ardhshëm i Kosovës duhet të jetë një personalitet kompetent, që ka përvojë dhe duhet të jetë i pjekur pol
E pabesueshme, Alketa zbulon sa do të paguhet nga taksat e shqiptarëve në “Festivalin e RTSH-së” (FOTO LAJM) Sezoni i ri televiziv, Alketa Vejsiun e ka gjetur me disa porojekte. Përveç “TV Klan”, atë do e shohim edhe në “TVSH”
Taksa e re për "Rrugën e Kombit", Kosova i reagon ashpër Shqipërisë Nga 1 shtatori i këtij viti do të hyjë në fuqi edhe një taksë në “Rrugën e Kombit”, që lidh Kosovën me Shqipërisë. Përve
Kryetari i Parlamentit udhëheq seancën taksa ushqen foshnjën në krah Kryetari i Parlamentit të Zelandës së Re është fotografuar duke përkundur foshnjen e një deputeti homoseksual ndërsa po
Taksa ndaj Kinës, SHBA e shtyn për në dhjetor Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, pë
Reagon qeveria: Taksa ndaj Serbisë, e drejtë e jona Qeveria në largim e Kosovës nuk u bindet ambasadave të shteteve të fuqishme, që kërkuan vazhdimin e dialogut me Serbinë