999 rezultate për

taksa

Pak kohë nga zgjedhjet, bashkitë shënojnë rritje "stratosferike" nga mledhja e teksave Dy muaj para zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit të ardhurat nga taksat që vjel pushteti vendor kanë shënuar rritje të ndj
Basha nga Londra: Do heqim taksën e qarkullimit dhe taksat e rrugëve Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh gjatë një takimi me shqiptarë në Londër se PD nuk do të lejojë vendosjen e taksës në
Nëse nuk hiqet taksa e qarkullimit, qeveria do t'i vjedhë hapur shqiptarët Nga Ornela Liperi Shqiptarët paguajnë sot çmimin e naftës me prej rreth 1.43 euro/litër, që është i 13-i më i
Shqiptarët paguajnë 160 milion euro për rruget, qeveria harxhon më pak: Po të tjerat ku shkojnë? Shqiptarët paguajnë taksa direkte për rrugët gjatë një viti fiskal më shumë se sa qeveria shpenzon për mirëmbajtjen dhe
Të gjitha rrugët kryesore me pagesë! Plani i "paparë" Rama-Balluku për shqiptarët Përveç autostradës Tiranë-Durrës, qeveria ka në plan të japë me koncesion të gjitha akset kryesore të vendit duke bërë q
Veriorët ende nuk paguajnë taksa, shqiptarët i vuajnë pasojat Ende shiten produkte pa u tatimuar nga Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) në veri të Kosovës. Evazioni fiskal në veri
Taksa "pastron" marketet nga mallrat serbe Zbatimi i taksës 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina ka filluar të zbrazë vitrinat e dyqaneve n
Veseli i shkon pas Haradinajt: Taksa, veprim dinjitoz i Kosovës Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur pas takimit të liderëve të shtetit, ku u diskutua për zhvillimet e
SHIFRAT: Taksa 100%, Serbia deri më tani ka humbur 500 milionë euro Kosova ka vendosur taksën doganore prej 100 për qind për mallrat e Serbisë dhe të Bosnje e Hercegovinës më 21 nëntor të
Thaçi: E mbështeta “taksën e Veselit dhe Hoxhajt” ndaj mallrave serbe Derisa kryeministri Ramush Haradinaj në T7 tha se Presidentin Thaçi bashkë me Edi Ramën i kanë bërë presion në Berlin, p
Haradinaj zbardh takimin me ambasadorin amerikan, a do të hiqet taksa? Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Gjermani, Rich
Konkluzionet e pritshme të Samitit të Berlinit: Nuk përmendet taksa dhe kufiri Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez Emanuel Macron kanë ftuar krerët e shteteve dhe qeverive të ve
Haradinaj i prerë: Taksa hiqet kur të na njohë Serbia Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çës
A do të hiqet taksa në samitin e Berlinit? Takimi i radhës i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill në Berlin, po shihet edhe si një mundësi
Bërnabiq: Taksa duhet të hiqet Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka deklaruar në Beograd se heqja e taksave të Kosovës ndaj prodhimeve të Serbisë ë
Taksa, Kosova "pushton" ekonomikisht Serbinë Dy dekada pas përfundimit të luftës Kosova muajt e fundit po eksporton trefish më shumë mallra drejt Serbisë sesa po imp
Trump godet BE-në, 11 dollarë taksa të reja Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, tha të martën se Shtetet e Bashkuara do të vendosin tarifa me vlerë 11 miliardë doll
PDK i bën thirrje Haradinajt: Hiqe taksën ndaj Serbisë Vendimi i Qeverisë së nëntorit të vitit të kaluar, për vendosjen e taksës për produktet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja k
Koçijançiç: Taksa po pengon dialogun dhe integrimin e Kosovës Zëdhënësja e Federica Mogherinit, Maja Kocijancic, ka përsëritur edhe një herë kërkesën e BE-së ndaj Kosovës për të hequ
AKR del kundër Haradinajt, a duhet t'i hiqen ministritë? Taksa e vendosur ndaj mallrave serbe që hyjnë në Kosovë ka ngjallur reagime të shumta nga shtetet e BE-së dhe ShBA-ja që