999 rezultate për

taksĂs

DETAJET/ Çfarë taksash do të paguajnë bizneset shqiptare në vitet 2020-2021 Bizneset me xhiro deri në 14 milionë lekë nuk do të paguajnë këstet e parapagimit të tatimit mbi fitimin për vitin 2020.
Basha i publikon videon Ramës: Gënjeshtari kronik (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha publikon një video me premtimet e kryeministrit Edi Rama në fushatë. Ai shkruan se Rama pr
Arrestohen 2 inspektor taksash në Shkodër, një në kërkim Arrestohen 2 inspektorë të taksave në bashkinë e Shkodrës. Mësohet se janë vënë në peranga Bledar Plori dhe Isa Mandi
Rritje taksash e falimentime biznesesh, Arben Ahmetaj drejt shkarkimit? Prej disa muajsh, qeveria Rama dhe ministria e Financave është përballur me kritika të rënda në lidhje me mirëqënien eko
Fjalë "zemre", shihni Ramën kur premtonte ulje taksash e 300 mijë vende pune (VIDEO) Prej disa javësh ka nisur debati i ashpër për taksën e Rrugës së Kombit prej 5 në 10 euro, taksë të cilën kryeministri d
Pas akuzave për fshehje taksash, Ronaldo përgjigjet në këtë mënyrë (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo është në telashe me sistemin e taksave në Spanjë, teksa sipas mediave iberike nuk ka paguar një shifër
Veliaj: Në buxhetin e 2017 s’do ketë rritje taksash por rritje investimesh Bashkia e Tiranës ka nisur sot nga Njësia Administrative Nr.5 prezantimin dhe konsultimin e projektbuxhetit për vitin 20
Veliaj: Në Buxhetin e 2017 nuk do ketë rritje taksash për bizneset dhe qytetarët Falë masave të ndërmarra nga shtabi i emergjencave, por edhe investimeve të kryera gjatë këtij viti në disa nga zonat më
PD depoziton në Këshillin Bashkiak të Tiranës propozimin për ulje taksash Këshilltarët e Partisë Demokratike, depozituan sot në Këshillin Bashkiak të Tiranës dy propozime konkrete, së pari për u
Ahmetaj: Në bujqësi e turizëm do ketë ulje taksash Pas një takimi me dyer të mbyllura në vilën qeveritare mes drejtuesve të koalicionit qeverisës PS-LSI, kryeministrit Ram
Rama: Nuk ka rritje taksash dhe çmimesh Dhe një herë tjetër kryeministri Rama i ka mëshuar faktit se nuk ka rritje taksash dhe çmimesh. Duke komentuar projektbu
Meta premton heqje taksash për industrisë fasonë Gjatë vizitës në një punishte të industrisë fasonë në njësinë 8 në kryeqytet, kryetari i Lëvizjes Socialiste për integri
Basha: Bizneset që punësojnë njerëz, do kenë ulje taksash Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulëzim Basha ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme konsultimet me qytetarët për projektb