999 rezultate për

takimin

Rudina Xhunga rrëfen takimin e fundit me Aneta Ramën, çfarë i tha ajo për kryeministrin Nga Rudina Xhunga Unë e kam takuar vonë teta Netën, në makinën e Edi Ramës, atëherë ministër Kulture. Zbriti n
Hoti pret në takimin e fundit ambasadorin gjerman Heldt Kreu i Qeverisë, Avdullah Hoti, e ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin gjerman, Christian Heldt, i cili ësh
Me maskë të zezë, Rama gati për takimin mes palëve Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak minuta më parë në Pallatin e Kongreseve ku do të mblidhet Këshilli Politik, që me
LVV për takimin e Hotit në Bruksel: Jo produktiv Lëvizja Vetëvendosje po e konsideron takimin e djeshëm të kryeministrit, Avdullah Hoti me presidentin e Serbisë Aleksand
Hoti zbulon takimin e planifikuar me Vuçiç në Bruksel Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka komentuar mbledhjen virtuale që ka pasur mëngjesin
Viola von Cramon: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund t
Grenell: Në takimin e 10 korrikut duhet të përfundojë çështja e liberalizimit për kosovarët I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, shprehu mbështetjen e plotë për ud
Haradinaj refuzon takimin me Edi Ramën: Nuk ka llogjikë, më ka paditur Ramush Haradinaj ka refuzuar takimin me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet për një vizitë në Prishtinë. Ka qenë v
Vajza e "Xha Beqos" rrëfen takimin me Enverin pas koncertit: Pse u arrestua vëllai im "Aha, ti je Aksinja, si te ‘Doni i qetë’ i Shollohovit. Bravo, bravo, më emocionove!”. Ajo ishte vetëm 6 vjeç, sapo kish
Hoti: Pres një datë të shpejtë për takimin Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha të shtunën në Prishtinë se pret caktimin e shpejtë të një date për një takim
Akuzat ndaj Thaçit anuluan takimin për dialogun me Serbinë, flet Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti lajmeroi sot ne nje konferencë për media se takimi mes perfaqesuesve te Serbise dh
Ikonomi: Trump po e përdor si spektakël takimin në Washington Gazetari Ilir Ikonomi tha pwr "Opinion" nga SHBA, se anulimi i takimit mes përfaqësuesve të Serbisë dhe Kosovës në Uashi
Aktakuza ndaj Thaçit, Hoti nuk merr pjesë në takimin në Uashington Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin me palën serbe i paraparë të mbahe
Ambasadori amerikan në Beograd: Kosovës dhe Serbisë po i ofrohet një shans Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey ka thënë se SHBA’ja po ua ofron një shans Kosovës dhe Serbisë për të hapur
Vajza rrëfen takimin pas 47 vjetësh: Nëna nuk e shikoi më kurrë babain sirian pas ndarjes Pas ndarjes “së dhunshme dhe të dhimbshme” të babait sirian dhe nënës shqiptare nga regjimi komunist në fund të viteve 1
Zbulohet se çfarë u ra dakord në takimin e sotëm të Këshillit Politik: Dy çështje të rëndësishme Në përfundim të mbledhjes së Këshillit Politik, socialisti Damian Gjiknuri tha se palët politike janë dakordësuar për çd
Në jaht me Sylvester Stallone, modelja shqiptare flet për takimin e bujshëm (FOTO LAJM) Modelja shqiptare Heidi Lushtaku ka reaguar pas lajmeve që bënë bujë në media në lidhje me marrëdhënien që ekziston mes
Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem, kjo ishte marrëveshja sekrete që foli Yuri Kim Kreu i grupit demokrat parlamentar, Muslim Murrizi, ka hedhur "sulme" se Rama-Basha-Meta kanë zhvilluar një takim të fsh
"Si të nesërmen e mortit", moderatorja shqiptare rrëfen takimin e dhimbshëm me Malkaj (FOTO LAJM) Shembja e godinës së Teatrit u shoqërua me protestë edhe ditë e djeshme. Aty ku nuk munguan qytetarë, aktivistë e ar
''Puna është copë-copë'', Basha vijon takimin me tregtarët Kryedemokrati Lulzim Basha, edhe sot vendosi tw takojw nga afwr tregtarë dhe pronarë biznesesh në Tiranë, ku bisedoi për