999 rezultate për

takimeve

Zaev viziton sot Tiranën, zbardhet agjenda e takimeve zyrtare Qeveria e Maqedonisë së Veriut informon se kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla
Policia jashtë stadiumit/ Thirrjes së Gjicit për bojkot, i bashkohet një tjetër president Ligji i ri i sportit, miratuar nga Parlamenti në Shqipëri, bëri që ndeshjet e Kategorisë Superiore të startojnë me një r
Rama nis spektaklin "gju më gju me popullin": Më dëgjo mua ti! (VIDEO) Një vit para zgjedhjeve lokale, kryeministri Rama i është rikthyer tureve të "takimeve me popullin" në rrethe të ndryshm
Daçiç: Me Pacollin jemi sikur të ishim të një nëne Ministri i Punëve të jashtme i Serbisë Ivica Daçiç, në një intervistë për mediumin serb “blic” ka thënë se gjatë takimev
Prapaskenat e takimeve plot e përplot të Ramës, si mbushen vendet bosh me qytetarë Duket se takimet e qeverisë Rama nëpër qytetet e shqipërisë nuk janë aq spontane sa realisht shfaqen. Ka qenë pikëris
Kryeministri i Malit të Zi nesër në Kosovë, kjo është agjenda e takimeve Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq do të qëndrojë nesër për vizitë në Kosovë. Markoviq pritet që në orën 08:00
Nimic në takim me Presidentin Ivanov Ndërmjetësuesi i KB-së në kontestin për emrin, Methju Nimic, me takim me presidentin Gjorge Ivanov në vilën "Vodno", par
Bushati ia merr valles greke pas takimeve me Kotzias Dreka mes ministrave Bushati dhe Kotzias në Kretë duket se ka kaluar më së miri. Pas saj, ata janë pritur nga kryetar
Nis gjuetia për “shefin e madh”, sekuestrohet libri i takimeve të Tahirit Prokuroria e Krimeve të Rënda sot kanë sekuestruar librin e takimeve nga viti 2013 deri në 2017. Bëhet fjalë për peri
Kryeministrit Haradinaj i vjen për vizitë nëna gjatë takimeve Ashtu si edhe javët e tjera, kryeministri Haradinaj këtë të shtunë e ka shfrytëzuar për shumë takime me përfaqësues të o
Formimi i qeverisë nën mëshirën e takimeve serbe në Beograd Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme për të shtunën, në orën 16:00, me të vetmen pikë
Lulzim Bashës i bie të fikët në Vlorë Kreu i opozitës Lulzim Basha ka patur një moment të sikletshëm gjatë takimeve të tij në Vlorë. CityNeës shkruan se g
Trump në rrezik për shkarkim, dhëndëri i tij mund të jetë nën hetime për lidhje me “Russiagate” Avokatët e Presidentit Trumo janë duke studiuar me hollësi rrezikun e një impeachment-ti, procedura kushtetuese që ka në
Zyrtari amerikan sot në Tiranë, ja mesazhi i fortë para takimeve Zëvendës-ndihmëssekretari amerikan i SHBA-ve, Hoyt Brian Yee, do të jetë sot në Tiranë ku do të zhvillojë takime për të
Senatori John McCain në Kosovë, ja axhenda e takimeve Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, pritet të mbërrijë sot në Prishtinë ku do të mbajë një fjalim
Kriza politike në vend, Lu dhe Arvizu takojnë Ramën Situata politike në vend është më e tensionuar se kurrë, dhe kolapsi nuk është tashmë vetëm në kampin opozitar por edhe
Mbyllet suksesshëm turi takimeve të edicionit të 5-të të Albanian ICT Awards Është mbyllur suksesshëm turi tradicional i takimeve në kuadër të edicionit të pestë të Albanian ICT Awards, ku përgjatë
Mogherini "fshikulloi" Ramën, Metën dhe Bashën pak para takimeve në Tiranë Pak para takimit me krerët e politikës në Tiranë, Federica Mogherini, përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Pun
Mogherini sot në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve Shefja për Politikën e Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini pasditën e sotme pritet të vijë në Tiranë, në k
Albanian ICT Awards çeli në Tiranë turin e takimeve të edicionit të pestë të garës mbarëkombëtare Ekipi i Albanian ICT Awards celi sot turin e takimeve në kuadër të edicionit të pestë jubilar të garës mbarëkombëtare në