999 rezultate për

tafa

Reagon sërish Mustafa: Sjellja e Vjosa Osmanit dhe VV-së alarm për demokracinë dhe shtetin Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar edhe njëherë për deklaratën e sotme të u.d të presidentit, Vjosa Osmani, kars
Covid-19 i merr jetën piktorit Mustafa Arapi Është ndarë nga jeta në moshën 70 vjeçare piktori Mustafa Arapi. 70 vjeçari i infektuar me Covid ka ndërruar jetë në spi
Arrestimi i kryekomunarit të Ulqinit dhe zyrtarëve të tjerë, reagon zv/kryeministri shqiptar Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Loro N
Piktori i njohur në spital me COVID, e bija apel Ramës dhe Manastirliut Piktori i njohur Mustafa Arapi është infektuar me COVID-19 dhe aktualisht po merr trajtim mjekësor në spitalin “Shefqet
Mustafa dhe Pacolli zyrtarizojnë koalicionin ditën e sotme, detajet Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se so
Mustafa: Sondazhet janë propagandë, LDK do të radhitet e para Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, konsideron se sondazhet që e kanë nxjerrë partinë e tij më poshtë se vendi i parë në zgj
Avdullah Hoti kandidat i LDK-së për kryeministër Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vendosur që kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, të jetë kandidat i saj pë
Sondazhet e LVV-së, Mustafa: Në LDK nuk iu besojmë fare përrallave, të vetëm në zgjedhje Rrëzimi i Qeverisë nuk mund të jetë asnjë arsye që LDK-ja të dëmtohet në zgjedhjet e ardhshme sepse Qeveria Hoti nuk e k
Mustafa: Ja kur do e nxierrim emrin e kandidatit për kryeministër (VIDEO) Isa Mustafa tha se janë duke përpjekje që gjatë javës ardhshme të vendosin për kandidatin që do garojë në zgjedhjet e j
Mustafa: Kurtit i ndalohet të garojë në zgjedhje Kreu i LDK i ka bërë thirrje edhe LVV-së që të respektojë vendimin e Kushtetueses nëse Albin Kurtit i ndalohet të garojë
Mustafa: Ja kur do e nxierrim emrin e kandidatin për kryeministër Me rastin e 31 vjetorit të themelimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës kryesia e këtij subjekti kanë bërë h
"Lum ne për të, hahaha": Vizita e Vjosa Osmanit në Shqipëri "tërbon" Isa Mustafën Vjosa Osmani, ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës gjatë vizitës në Shqipëri foli dhe për mundësinë e mbajtje
Mustafa: Po shkojmë drejt zgjedhjeve, askush nuk mund t'i marrë 80 deputetë Isa Mustafa thotë së nuk beson që zgjedhjet e reja do japin zgjidhje për çështjen e presidentit. Mustafa thotë se se
​Mustafa kundër zgjedhjeve, paralajmëron takim për postin e presidentit Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të takojë partitë politik
Infektohet me COVID-19 një tjetër kryebashkiak në Shqipëri (FOTO LAJM) COVID-19 ka prekur edhe kryetarin e bashkisë së Bleshit Arif Tafani. Mësohet se Tafani është një gjendje të mirë shën
Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje Shefi i LDK-së ka folur për për përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeveri, dhe çështjen e presidentit të ri që duhet të
Akuzat ndaj Bashës, reagon Isa Mustafa Kreu i LDK-së ka reaguar në lidhje me debatin e madh që kanë shkaktuar akuzat ndaj kreut të PD-së për Luftën e Kosovës.
Isa Mustafa: Kam biseduar me Thaçin dhe Veselin për zgjidhjen e presidentit të ri Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa kërkon nga subjektet politike bashkëpunim për gjetjen e një zgjidhje për postin president
Mustafa Nano: Rama të mos sjellë konfliktet e Turqisë në Shqipëri Analisti dhe gazetari Mustafa Nano në një intervistë për Tvt ka komentuar vendimin e qeverisë Rama për të mbyllur shkoll
Isa Mustafa: Nuk do jetë Vjosa Osmani Presidente, nuk gabojmë dy herë! “Jo, nuk do të jetë Vjosa Presidente, nuk gabojmë dy herë”, është shprehur sot kreu I LDK, Isa Mustafa, I pyetur nëse zo